Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan látnak el,...

Szülés után hogyan látnak el, raknak rendbe? mit csinálnak konkrétan olyankor?

Figyelt kérdés
2008. márc. 17. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Langyos vízzel lemosdatnak, nekem egy edényből öntötték, majd ha szükséges, utána varrnak össze. Nálam ennyi volt. A mosdatás nagyon jól esett, a varrás pedig egyáltalán nem fájt. Szép szülést!
2008. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát orvostól és kórházi protokolltól is függ, de általában lemosnak, aztán a doki ellenőrzi, van-e sérülés (gátmetszésnél persze ez egyértelmű), belül is megnézi, a hüvely sérült-e, méhszáj rendben van-e, van, ahol belülről kitörlik a méhet (én ezt csak harmadjára vettem észre...), ha kell, akkor helyi érzéstelenítés mellett varrnak.
2008. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemosás, varrás, általában katéter (ha nem tudsz pisilni), aztán egy óra megfigyelés.
2008. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én gátmettszéssel szültem, és olyan jól elzsibbadtam, hogy a varrást nem is éreztem. Varrás után steril vizeletet vettek egy kis csövön keresztül, az egy kicsit kellemetlen volt. Aztán kaptam egy Algopyrint, és kitoltak 2 óra hosszára. Utána visszatoltak, alám raktak egy ágytálat, és jól megnyomkodták a hasamat, hogy kifollyon a vér. Ezután meleg vízzel lemostak, és utána toltak át az osztályra. Nem olyan szörnyű, mint amilyennek tűnik. Sikeres szülést!

25 hetes kismama

2008. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Adtak egy Algopyrint" ?


Ezt mire adjak? Csak nem fajdalomcsillapitasra? :D


Bocsanat, csak nagyon viccesnek tunt, de biztosan van vmi okuk, csak nem jottem ra, mit segithet a szules utan egy szem Algopyrin.


Vki nem tudja?

2008. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!