Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Friss tapasztalatok a Dél-pest...

Friss tapasztalatok a Dél-pesti Jahn Ferenc kórház szülészetéről?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék hogy zajlik ott a szülés, illetve az utána következő idő? Gátmetszést mindenképp csinálnak? Baba maradhat e a 2 órás megfigyelés alatt? Éjjel velem lehet e ha kérem? (3. baba lesz)
2011. nov. 5. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

én mindkét lányomat Páczai Doktornőnél szültem,gátmetszés nélkül.Régóta ismerem,egyetemen(egy másikon nem a sote-n) csoporttársak voltunk,nagyon aranyos nőci,maximálisan megbíztam benne.

A kórházba is mindenki aranyos volt,igaz,így volt egy kis protekcióm..:)ha tehetném ismét ott szülnék

2011. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csilla.ma válasza:

Szia!

Tudom elkéstem, de hátha mást is érdekel.

8.emeleten van a felvétel, a 9. emeleten a szülőszoba. Minden szülőszoba egy ágyas, pontosabban kettő az ájulós apukáknak;). Lehetsz saját hálóingben, de adnak kórházit is a szüléshez. Lesz egy szülésznőd, aki a szülőszobára érkezéstől a távozásig végig segít. Járkálhatsz, van zene, bordásfal, labda, hintaszék, két szobában kád is. Ha kéred, adnak pezsgőkúpot (már ez van beöntés helyett). Adnak epidurált is, de lehet homeopátiával is szülni, gyertyafénynél, füstölőkkel. Két hozzátartozód, vagy ismerősöd lehet bent veled. Gátmetszés megbeszélés tárgya. Itt nem kötelező fekve szülnöd, csak ha komplikáció van. Ha meg van, a baba egyből megkapod, apa vághatja a köldökzsinórt. Apának is oda adják, készítenek fotót rólatok, ha megkéred, de ti is kamerázhattok. Újszülöttes nővér fürdeti és öltözteti, ott mellettetek azt is fel lehet venni. Aztán vissza kapod ha minden rendben van mindkettőtökkel. Ha nincsenek sokan maradtok is ott két órát a szülőszobán, de ha sokan szülnek akkor a belső zárt folyosón várjátok ki, míg letolnak titeket a 8. emeletre ott gyerekágyas és terhes patológiai osztályra kerülhettek mindkettőre kijárnak az újszülöttesek és a védőnő tanítgatni. Ha látják, hogy érdeklődő vagy szívesen válaszolnak, megmutatnak mindent, de ha azt látják, nem érdekel, békén hagynak. Gyerek orvos reggelente vizsgálja meg őket, ha 24-ben veled van a kicsi, akkor ott a szobádban egyébként az újszülött osztályon. Ja azt elfeledtem, hogy mikor kijöttök a szülőszobáról megnézhetik a többiek is a kicsit. Egyébként csak üvegajtón át láthatják. Ha kéred, veled maradhat éjjel is, ha nem akkor este viszik, reggel vizit után hozzák őket. Kapsz cukros vizet, hogyha nincs, még tejed adhass neki valamit addig is. Ha valakit érdekel, úgy tudom császárnál is bent lehet apuka, vagy nagymama és kézbe is kapja a babát. Szerencsére ezt mi kihagytuk. A babának kell pelus textil pelus popsi törlő és kispléd, ja meg sapka, hazamenetelkor. Ha kéred a lányoknak pénzért kilövik a fülét és berakják a fülbevalót, de csak a hazamenetel napján.

2014. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!