Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki mostanában...

Van itt olyan aki mostanában szült Szolnokon?

Figyelt kérdés

Csak évekkel ezelőtti kérdéseket találtam, ezért tettem fel a kérdést!


Milyenek a körülmények? A csecsemősök hogyan viselkednek? A babának kell majd bevinni valamit?(ruha,pelus,stb) Előre is bocsánat a kérdésért, de a romák mennyire zavaróak?(annó amikor bent voltam elég sokan voltak és nem a tisztább fajtából) Kinél szültél? Mindenféle tapasztalatot várok!


2011. nov. 6. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
2009 az nagyon régi élménynek számít?:)Mert akkor nem írom le:)
2011. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsit az, de szívesen elolvasnám:)
2011. nov. 7. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs 2010-ben szültem, mostanában hadilábon állok a dátumokkal:)Még csak 20 hónapja az nem volt olyan régen.Engem anyukám készített fel ő lassan 30 éves szült itt de semmi nem változott szerintem.Megyek sorban:

Körülmények?Hát azonkívül hogy lett egy bordásfal a szülőszobában a sarokban és egy labda, 1970 körülbelül. A csecsemősök szerintem nagyon segítőkészek én kimentem éjszakánként könyörögni vízért a gyereknek mert ugye tej akkor még nagyon volt a gyerek meg ordított mint a sakál, pótlás nincs, bababarátság van, anyabarátság nincs. A 3 napban 5 órát aludtam összesen, ha nem a gyerek sírt akkor másé, vagy papírokért jöttek vagy fotókat akartak csinálni, vagy mérni kell a gyereket vagy hallásvizsgálatra vagy vérvételre vinni, ha ezek nem akkor berontottak hogy oltsam fel a villanyt mert nem látom ha szürkül a gyerek, nem mintha álmomban látnám. Kisebbség nem zavaró.Babának sem pelus sem törlő nem kell a híresztelésekkel ellentétben annyit adtak, hogy én mindig hordtam vissza. Ruhát vigyél minden napra egy body meg vagy 3 rugi nekem elég volt de ha nem viszel az sem baj mert adnak. Jó kis fürdőszobákat zuhanyzósat csináltak a két és egyágyasokhoz én ott feküdtem az nagyon jó volt.Evőeszközt vigyél meg egy kis lámpát mert nem engedik leoltani a villanyt én pl. a neonban nem tudok aludni.

2011. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha viszek ruhát a babának az nem keveredik össze a kórházival? Nem szeretnék a saját ruháink után rohangálni:D ha jönnek majd látogatóba, akkor a babát csak egy üvegablakon keresztül nézhetik meg? Apuka sem lehet a babával?
2011. nov. 7. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Este viszed fürdeni a babát akkor leveszed róla a ruhát és ott hagyod abban az üvegkalitkában amiben tologatni kell a babát tehát nem veszik el mert te öltözteted vetkőzteted fürdeted a ruhát csak akkor kell odadni ha a kórházi van rajta, de mindig megkérdezik, hogy kérsz-e. Csak az üvegen keresztül nézhetik nem mehet be senki. Nekem is jó lett volna ha mondjuk Anyumat beengedik kicsit megfogja a gyereket amíg megfürdök vagy pihenek vagy ilyesmi. Mert azt nem nagyon szeretik ha visszatolod mert pihenni vagy fürdeni akarsz, én nyitott ajtónál fürödtem,egyszemélyesben voltam.letolnak a szülőszobáról és azzal a mozdulattal már viszik is a babát non-stop veled lesz.Voltak akik visszatolták este de nem foglalkozott a babával senki ott ordítottak a csecsemősök meg aludtak.Pár óra múlva meg vitték vissza az anyáknak.
2011. nov. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2011. júliusban született meg a lányom császármetszéssel.

Leírom, nálam hogyan zajlottak a dolgok:


Július 09.: Forró olaj ráömlött a jobb oldali csuklómra. Baleseti sürgősségi --> kötözés, ellátás.

Július 11.: Kiírt időpont a szülésre. Sehol semmi, kislányunk vígan elvolt a pocakban. 34. héttől 1000 méhszájam volt. Uh, NST rendben; magzatvíz vizsgálatot nem lehetett megcsinálni.

Július 13.: Befektettek a kórházba. Éjszakai rosszul létek, magas vérnyomás, hihetetlen mértékű vizesedés az egész napi fekvés után, vizsgálatok (uh,nst).

Július 14.: Vérvétel, vizelet vizsgálat, nst-uh rendben, magzatvíz vizs. nem sikerült reggel, délután eredménnyel a kezembe elballagtam a kórház másik végébe kötözés cserére és vizsgálatokra. Fehérje a vizeletembe, lepény állapota romlik.

Július 15.: Nst - lányunk szívhangja "kielégítő", uh - vittek a szülészetre egyből. Magzatvíz szinte semmi, méhlepény állapota kritikus, köldökzsinórra már nem emlékszem mit mondtak, mert szinte sokkot kaptam. Egész éjszaka rosszul voltam, semmit se pihentem, hányingerem volt, etc.


Előkészítettek a császárhoz. Kb. 5 helyre próbáltak infúziót bekötni, sajnos alig sikerült. Égett kezemet átkötözték (jöttek a balesetiről), kaptam beöntést, megkellet innom valamit (mindenkinek kell, csak a nevére nem emlékszem), nst folyamatosan ment, alig emlékszem valamire, ami ott történt. Jött a csecsemős nővérke és kért két darab nevet (fiú és lány), valamint elmondta, hogy mi fog történni a gyermekkel. Egész napom innentől úgy zajlott, hogy, ami nekem 3 órának tűnt, az valójában éppen hogy 40 perc volt ..

Egyszer csak jött egy fiatal srác, hogy átrak a műtős asztalra. Ekkor magamhoz tértem valamennyire. Áttoltak az előkészítőből a műtőbe, még egy utolsó csók páromnak, egy utolsó pillantás a rokonokra (már akik odaértek) és vittek is be. Nehéz volt megállni, hogy ne sírjak. Hihetetlenül féltem és aggódtam, hogy mi lesz velünk. Remegtem, mint a kocsonya, ami nem volt egy szerencsés dolog.

Műtő előtt még kb. 10 percig feküdtem ott még egyszer a csecsemős nővérke tájékoztatott, hogy a gyermekkel mi fog történni, hol fogja vizsgálni, stb.., majd betoltak és áttettek a műtőasztalra. Körbenéztem és televolt a helység gyakornokokkal. Először mértek 3× vérnyomást, majd mikor a legnyugodtabb voltam elkezdték beadni a helyi érzéstelenítőt. Ekkor ülni kellett az asztalon és fogták a vállam. Nem kellemes érzés, lényeg, hogy NE MOZDULJ EL! Ezután már azt se éreztem hol vagyok, megkaptam a tényleges érzéstelenítőt és fektettek is le az asztalra. A fogadott orvosom (Úri - Szabó Károly) elkezdte a hasam bekenni fertőtlenítővel és közben beszélt hol hozzám, hol a gyakornokokhoz. Műtét ideje (40 perc kb.) alatt 3-5 percenként mérték a vérnyomásom. Kaptam jó pár injekciót az infúzióba. Nem tudom mik voltak, de figyelnem kellett, hogy érzek-e pl. állkapocs zsibbadást, fémes ízt, etc.

Lekötözték a lábaimat és a jobb kezemet. Feltettek elém egy zöld paravánt, amitől alig kaptam levegőt. Innentől még jobban remegtem, folyamatosan beszéltettek. Volt, hogy egyik percről a másikra bealudtam és 'felráztak', hogy ébren legyek.

Vicces volt, mert megkérdezték, hogy mit várunk?! Én mondtam, hogy elméletileg kislányt, azt mondta a doktor úr terhesség alatt. :))) Abban a pillanatban hatalmas sírás, iszonyatos hangerővel. Orvosom gratulált és mondta, hogy 10:18 perckor világra jött. Annyi erőm volt, hogy megkérdeztem: "Nos, akkor végül kislány lett?!" Mindenki elkezdett nevetni és helyeseltek. Csecsemős nővérke odahozta a lányunkat, aki iszonyatosan sírt. Én csak annyit tudtam mondani, hogy: "Szia!" és adtam neki egy puszit. Elhallgatott egyből és keresett a szemével, hol vagyok!? Ekkor én lecsuktam a szemem és szerintem bealudtam 5-10 percre.

Amire innentől emlékszem, hogy a gyakornokok körülöttem álltak és 'tanulmányoztak'. Engem cseppet sem zavartak. Örültem, hogy élünk a lányommal.

Mikor mindennel készen 'voltunk', akkor mértek egy utolsó vérnyomást és átraktak a kocsira. Kitoltak a műtőből és ott előtte még 10 percig vártunk, majd levittek a 6.-ra.

Ott betoltak a műtős szobába és jöttek a gyermekágyas nővérkék bekötni a következő infúziót és ilyesmik. Jöttek a balesetiről is kötözést cserélni, fertőtleníteni.

Kb. fél 12-kor a 6-on voltam már és a párom fél 1-kor jöhetett be. Úgy be kellett öltözni-e, alig ismertem meg! Aközben a lányunk nem lehetett ott, igaz a lányunkat is csak valamikor délután láthattam először. Akkor hozták szoptatásra, de nem voltak a gyerekek velünk 24 óráig!

Látogató akkor jöhetett, amikor akart lényegében, de egyszerre csak 2-en jöhettek be és szigorúan csak közeli rokon (férj, szülök). Folyamatosan jöttek a nővérkék kérdezni, hogy kell-e fájdalomcsillapító?! Hozzám sok nővérke jött különböző osztályokról, mert a bent töltött 2,5 nap alatt sok mindenkivel beszélgettem.. kérdeztek a kezem miatt. Így, mikor megtudták, hogy megszületett a lányom, jöttek gratulálni :))) Nagyon jól esett! Orvosom is bejött hozzám, elmondta, hogy bármikor hívhatom, azonnal bejön! Közölte, hogyha minden rendben lesz, akkor következő héten kedden varratszedés és mehetek haza!


Este, mikor letelt a 8 óra, bizony fel kellett állnunk. Nem egy leány állom, SŐT!!! Felülni se volt egyszerű, nem hogy felállni.. előtte kaptunk fájdalomcsillapítót (combba) persze. El kellett sétálni az ajtóig, ahol a csap volt mosakodni (cicamosdás) és vissza. Mikor végre felálltam, akkor utána csak úgy 'szaladtam'.. nem tudom miért, nagyon meglepődtem. Lefekvéskor kaptunk egy 'koktél' nevű szúrít, ami segít egész éjszaka pihenni. Szintén combba, csak a másikba. Hááááát ... fááááááájt! Még most is, ha belegondolok :)))


Másnap reggel szintén fel kellett kelni az ágyból, séta a fürdőig, ott mosakodás a tus alatt úgy, hogy ne legyen a vágásod vizes!!! Előtte kiszedték a katétert. Majd felöltözni, vissza az ágyhoz és összepakolni, mert raktak át másik szobába.

Ott 2-en feküdtek (term. szülésesek), egyik sem volt cigány. Sőt, mikor a lányom született, akkor a cigányokat egy szobába rakták, külön tőlünk. De, amúgy senkit nem zavart senki sem. Volt egy nagy fertőzés az egyik több ágyasba, onnan mindenkinek a gyermekét átrakták a koraszülöttre. Oda jártak át 3 óránként szoptatni.


Körülmények: Nem egy luxus szálloda és nem is egy pottyantós wc-s házikó... Elmegy. Törekedj arra, hogy minél kevesebb időt kelljen bent töltened! Szoptasd a gyermeked 2-3 óránként és pihenj sokat! Látogatók vagy egyszerre jöjjenek, vagy úgy, hogy min. a 2 látogatási "csoport" között eltelik 4-5 óra!

Csecsemősök... :)))))))))) Sok papírzsepi, türelem és tessék azt mondogatni magadnak, hogy: "A legjobb anyuka vagyok a világon, neki én vagyok a tökéletes!"

Mikor én voltam bent .. húúúúúúúú, de 'nyáztam!!! Lányom bekékült 2. nap, mikor szoptattam, utána a gyermekfőorvos közölte a csecsemősöknek, hogy legyen valaki mellettünk, mikor épp szoptatok. Szerinted ott voltak?! Persze, hogy nem .. közölték, hogy más dolguk is van. Nekem pl. a gyermekágyas nővérkék tanították meg, hogyan kell szoptatni. Olyan fáradt voltam és rosszul voltam, hogy ki kellett tolnom a lányomat, hogy figyeljenek rá. Ez volt du. 5-kor és du. 6-kor váltás volt a csecsemősöknél. A du-éjszakás csecsemős visszatolta a lányomat, hogy akkor szoptassam meg és játsszak vele.. én meg néztem rá, hogy mi a baja?!

Minden reggel megmérik a súlyát csupaszon, majd fürdetés és öltöztetés. Bent lévő napjaitok alatt megkapja az oltást, vért vesznek tőle (sarokból) és elvégeznek mindenféle vizsgálatot rajta.

Ruhákat adnak, ha kérsz, ill. kapsz pelenkát is, de azért nyugodtan vigyél be magaddal, ha szeretnéd szépnek látni :))

Hazajövős holmi elég lesz előtte 1 nappal vagy az nap behozatni!


Én mindennap mentem vagy jöttek hozzám kötözéscserére, így nekem felírtak vagy 20 telefonszámot, ha rosszul lennék vagy összeesnék a kórházban valahol.

Ha esetleg, nem jönne össze a szoptatás, akkor csak a végső esetben egyezz bele a pótlás adásába! Ahhoz kell a beleegyezésed és aláírásod!!! Fontos, hogy a te döntésed nélkül semmit se csinálhatnak!

Betanítanak köldökcsonkot ápolni, fürdetni, pelenkázni, hogyan kell minden fontos dolgot megcsinálni. Viszont ez csak az első napban van így, csak akkor segítenek. Kivéve ugye a fürdetést, mert azt ők csinálják.

Minden reggel vízit van, felnőtt és gyermek egyaránt, de sosem egyszerre!!!


Összegezve: Drága doktoromnak és a gyermekágyasnővérkéknek sokat köszönhetek (kaptak is ajándékot rendesen!), de a csecsemősök .. katasztrófák. Ott szrnak le, ahol lehet..


Kitartást és könnyű szülést!!! Igyál rengeteg folyadékot naponta kb. 5-6 litert! Egyél sok levest és csak olyat, ami jól esik!!!

2011. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2010-es szülő vagyok.Én azóta voltam már ott újra mert idén márciusban született tesóm kislánya és akkor sem engedtek be senkit csak az üvegajtón keresztül lehetett nézni a gyereket anyuka persze kijöhetett. Mivel nem hiszem hogy júliusig bármi is változott volna amíg az utolsó válaszoló szült szerintem az a titok, hogy az influenzás őszi-téli-tavaszi időben nem mehet be látogató nyáron viszont igen, gondolom én. Sógornőm is császáros volt én természetesen szültem és mindkettőnkkel 0-24-ig ott volt a gyerek reggel a vizit idejére vitték el, vagyha lejött a gyerekorvos.Biztos Szolnokon szültél?:)A csecsemősökkel engem is riogattak de nem voltak vészesek én nem sírtam tőlük pedig én minden apróságon bekönnyezek:), mikor jöttem haza volt egy idősebb hölgy ő mindenkiehz odament és mondott ezt-azt de nem bántó szándékkal. Egyik éjszakás csecsemős szólt be nekem hazajövetel előtti estén hogyha haza akarunk menni szánjam az éjszakát szoptatásra mert hízni kell a gyereknek, nem mondta kedvesen de segíteni akart én meg nagyon hazamenni:)
2011. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a 9:45-ös válaszolónak. Sokat segítettetek:)
2011. nov. 9. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:

09:45 vagyok.


Utolsó előtti. Igen, hidd el ott szültem, de ha gondolod átküldöm az anyakönyvi kivonatot szívesen :)))


Tőlünk elvitték egyből a gyereket császár után és órákig be se hozták. Műtét napján pedig 2× hozták csak be. Másnap, mikor pedig átraktak a normál szobába, akkor hozták egyből. Onnantól 0-24ig voltak velünk. Ill. velem nem, mivel írtam, hogy nekem mennem kellett kötözésre valamint jöttek hozzám a balesetiről is. Ráadásul, mikor majdnem összeestem a csecsemősök előtt, akkor voltak olyan kedvesek, hogy elvitték a lányomat 3-4 órára, hogy pihenjek.

2011. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látod akkor csak rendesek voltak:)
2011. nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!