Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SZOLNOKON mostanában szült...

SZOLNOKON mostanában szült anyuka van itt? Lenne néhány kérdésem! (:

Figyelt kérdés

Fogadott dokim nincsen, bár kérdés szempontjából ez nem sokat számít. Hó végén fogok szülni.

Mit kell bevinni a babának? (ruha, pelus, popsitörlő, ruhapelus, cumi stb.)

Beöntést/kúpot adnak?

Saját hálóingben szülsz? (milyen kell?)

Mennyi ideig kell bennt lenni ?

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de bármilyen véleményt szivesen fogadok. Csak, hogy tudjam mire kell számítani :)


2010. aug. 5. 09:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

ne haragudj hogy írok ide, de nekem is aktuális lesz szeptemberben és kíváncsi vagyok mit írnak majd:)

elviéeg van szülőszoba látogatás, azon voltál már?

2010. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Semmi gond :)

Kórház látogatásról még nem tudok, vagyis a védőnő nem mondta. Te mész ? Mikorra vagy kiírva ?

Azért tettem fel a kérdést, mert állítólag újabban már ruhát sem adnak a babának, hanem sajátban kell lennie bennt is. Hátha valaki válaszol nekünk :)

2010. aug. 5. 15:02
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia.Igaz én lassan egy éve szültem Szolnokon, de leírom a tapasztalatokat.

Bevinni lehet neki ruhát, de nem kötelező, az az igazság hogy én nem vittem, csak a fényképezésre, ugyanis szülés másnapján jön egy fényképész, és lehet a babáról képeket, kulcstartót, üdvözlő kártyát rendelni.Én is rendeltem, 10 ezret ott is hagytam, csak kellett előleg, mert annélkül nem vállalják, tehát ha tervezel ilyet, legyen nálad pénz.

Beöntés van, nekem nem volt kellemetlen, nem vészes.

Saját hálóingben szültem, de adnak is szerintem ha akarsz.Mindegy hogy milyen.

Nem tudom összehasonlítani, mert egyszer szültem még csak, és ott, de elviselhető.Hát nekem volt fogadott dokim, de nem sokat foglalkoztak velem a vajúdás alatt(nekem indított volt igaz, és 3 óra alatt meglett).Bent volt a férjem, az jó volt nagyon.

Épp ma álmodtam a szüléssel, csak nem emlékszem már rá teljesen, de jó emlék maradt nagyon!!!

Remélem segítettem.

Könnyű és szép szülést kívánon:-)

2010. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Azért így tettem fel a kérdést, mert állítólag már most egyáltalán nem adnak ruhát a kicsinek, gondoltam jobb tájékozódni.

Boldog babázást!

2010. aug. 6. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia!Én márciusban szültem, nem tudom azóta változott-e valami. A babának adtak ruhát, bár minden fürdetésnél megkérdezték, hogy van-e saját. Szerintem ez attól függ, hogy mennyi baba van az osztályon, mert elég végesek a készleteik. Pelenkázáshoz adnak krémet, köldökápoláshoz alkoholt és hintőport, de popsitörlő nincs, minden alkalommal le kellene mosni a babát, ezért én vittem be, de azokban az ajándékcsomagokban is van, amiket majd kapsz. A cumit nem szeretik, de én adtam neki, nem kötöttek bele. A babavíz hasznos lehet. Pelust is vittem, mert 5 db a napi "fejadag", több nincs.

Magadnak: mellbimbóvédő és vmilyen krém jól jöhet, ha kisebesedik a mellbimbód a szoptatás tanulása során. A melltartót viszont nagyon nem nézik jó szemmel, mert elzárja a tejcsatornákat szerintük, dehát le ugye nem rángathatják rólad?! :) Ja! Szüléskor a saját hálóingedben lehetsz, ha császármetszésre kerül a sor (ne kerüljön, de én így jártam), akkor adnak kórházit. Beöntés, borotválás van, a zuhanyzót nemrég felújították, elég kulturált (főleg az osztályhoz képest,ott is volt szerencsém néhány napot tölteni).Más most nem jut eszembe, ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2010. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy 5 napot kell bent tölteni, amiből a szülés napja akkor számít, ha dél előtt megszületik a baba. Császár esetén az első nap nem számít. Viszont mindez borul, ha sokan vannak, mert akkor minél hamarabb küldenek haza.
2010. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is Szolnokon szültem,októberben.Egyetértek az előttem szólókkal,csak egy-két dologgal egészíteném ki.

Ha saját hálóingedben szülsz,ne a legjobbat vidd,nem biztos h használható lesz utána.

Ha saját ruhácskáit adod a babára,vigyázz h nehogy azt higyjék h kórházi,és elvigyék mosni.

A fényképész katasztrofális képeket készít,kriminális az a nő,és nekünk elírta a "Megérkeztünk"-ön a súlyát is,meg az időt is.Erre figyelj!

Tegnap hallottam egy kismamától aki szintén most fog szülni,h suttyomban már lehet magában csak szülésznőt fogadni,orvos nélkül 10-20 eFt-ért.Csak ne híreszteld!

Ha nincs sem orvosod,sem szülésznőd,hagynak akár 3 napig is vajúdni.Láttam eleget,3 hónapig feküdtem a terhesosztályon.

Most egyelőre több nem jut eszembe,talán csak annyi,hogy a szülésznők nagyon nagy tudásúak,és nagyon empatikusak,kedvesek,én imádtam őket.Csendben mondom csak,hogy többet érnek mint az orvosok.

Ha akarsz,írhatsz nekem is privit,szívesen segítek,amiben tudok.

2010. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy két dolog..A gyerekágy technikai szempontból katasztrófális,a fürdők borzalmasak, asszem 12 en használjátok egy nap,mert két szobára jut egy közös pici fürdő.Vki inkább kiment a folyosói közösbe zuhanyozni,bár az sem jobb sokkal.Aludni nem sokat fogsz tudni,mert vmelyik baba mindig felsír.Erre készülj idegileg,nagyon megterhelő,főleg egy hosszadalmas vajúdás,nehéz szülés után.Nem nézik jó szemmel,ha leadod a babádat a csecsemős nővéreknek.

Semmit meg nem javítanak,mikor kiégett a villanykörte a wC ben,mi hoztunk bele újat,hogy éjszaka ne a vaksötétben kelljen pisilnünk.

Nagyon sokaknak kap fertőzést a babája szülés közben,és ezeket a babákat átviszik a koraszülött osztályra.Lehet,te is így jársz majd.Ekkor átkerülsz egy másik szobába,ahol nincsenek kisbabák. Tudsz végre aludni,de sajnos a babád nincs melletted,napi 8 szor mehetsz hozzá szoptatni.A kora szabályait most nem ecsetlném,csak azért írtam le,mert ez a lehetőség is szóba jöhet.

Amikor én ott voltam,sokat totojáztak a hazaengedésen,ha 1 gr híja volt a baba súlyának,nem mehetett el.Mostanában viszont már azt mondták,inkább 4 nap után dobálnak mindenkit haza.

Mindennel együttvéve azért az egész kibírható,nekem nagyon szép emlék maradt!

2010. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én most júliusban szültem császárral, oda adtak kórházi hálóinget. Én vittem be pár ruhát a babának, de elvileg nem kell. Nekem a védőnéni kimondottan azt javasolta, hogy ne vigyek be semmit csak a saját cuccomat, mert kezdenek a kórházban elkényelmesedni, pofákat vágnak ha nem viszel be ruhát, mert nekik úgy kényelmesebb!! De kötelességük adni. Pelenkával ugyanez a helyzet, 5 db-ot adnak(nekem ez bőven elég volt 1 napra, hisz még nem esznek annyit a babák, hogy sűrűn kelljen cserélni) de ha elfogy szintén kutyakötelességük adni még, ezt is a védőnőm mondta. Popsi törlő tényleg nincs, mert az az elv, hogy le kell mosni, de azt meg kaptok az ajándék csomagba. Amúgy készülj fel a kórházi napokra, mert iszonyat kiborító dolgok vannak bennt, aki nem depressziós és bőg mindennap, az előtt le a kalappal!! Én haza is jöttem 4 nap után saját felelősségre.
2010. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok,bocs,csak folyamatosan jutnak eszembe a dolgok.

A legfontosabb alapszabályt elfelejtettem leírni:amilyen a mosdó,olyan a törölköző.Ha te utálatos és ellenségeskedő vagy a dolgozókkal szemben,ők is azok lesznek.Ha kedves vagy és korrekt,segítőkészek és megértőek lesznek.Én ezt tapasztaltam.

A védőnő szülés után be fog hozzátok menni,és elmondja h ez egy bababarát kórház.Szegény,sztem ő sem hiszi ezt,de hát ez a dolga neki.Kb. 2 éve kapta meg ezt a rangot a kórház,ami nagyjából annyit jelent,h a babák ugye ott vannak az anyukákkal,meg azt h minden szobában van egy vacak hűtő(vigyázz mert lopják a kaját),meg azt,h van egy szoptatós fotelnek kinevezett fehér színű kerti napozóágy,szintén minden kórteremben egy.

Valóban sokan,és sokat sírnak az anyukák a szülés után,én is így voltam ezzel.Ez természetes,a hormonok miatt van,meg még kinél miért,negatív kórházi hatások,egy ellenséges szobatársad,kórházi viszonyok,félelem a baba ellátása miatt,h sikerül e majd helytállnod.Én 4 napig bőgtem,a szülés után 2 nappal indult meg,az említett okok miatt.9 naposan jöttünk haza,attól a pillanattól kezdve egy könnycseppet sem ejtettem.Na most már tényleg ennyi!Gyors ,könnyű szülést,szép babát,sok tejecskét és gyors hazajövetelt kívánok:)

2010. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!