Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy a szülési...

Létezik olyan, hogy a szülési fájdalom kibírhatatlan? Mennyire erős érzés?

Figyelt kérdés
2008. márc. 19. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem olyan nincs hogy kibírhatatlan fájdalom! én is nagyon féltem az egész szüléstől(első szülésem) de már mikor benne vagy erre már nem is gondolsz hanem arra hogy a kezedben legyen végre a baba! hidd el ezt túl lehet élni!olyan érzés mint amikor megjön és görcsölsz erőssen!csak 3 percenként vagy 5!mindenki más én nekem nem volt olyan nagy fájásaim csak a végén volt már nehezebb mert fáradt is voltam de elég szépen megszültem egy 10 óra alatt!! volt olyan is aki 1 óra alatt szült meg! szóval mindenki más!! remélem könnyű szülésed lesz sok sikert grat a babához!!

2008. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem sem elviselhetetlen/kibírhatatlan a szülés..sőt,ha annyira fáj,akkor miéer vállalkozunk sokan akár 3-4 gyermek megszülésére is?Mert nem a fájdalom a fontos.Sok helyen nagyon érzéstelenítenek.

Amúgy minden fejben dől el.Ha félsz a fájdalomtól,és rettegsz közben hogy mikor jön a következő,akkor szinte biztos,hogy nem fogod természetes úton megszülni a kicsit.DE ha arra gondolsz közben,hogy már csak néhány fájás választ el életed legnagyobb csodájától,akkor sokkal könnyebben fog menni,és nem is fogod annyira érezni a fájdalmat.

És hogy mennyire az agyon múlik?Az egyik ismerősöm mesélt arról,hogy mire képes az ember,ha kiüríted a tudatodat,és nem gondolsz semmire.Ő egy hegtetoválást csináltatott.De volt egy lány,aki elsőre egy egész hátas sast csináltatott nyúzással.Nem ájult el,kibírta,csak mert ki tudta üríteni a tudatát...

2008. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak megnyugtatni tudlak! Nekem azt mondta egy szülésznő a szülésfelkészítőn, hogy minkenki készüljön a "pokol kínjaira", és akkor kellemesen fog csalódni. Hát az én elveimmel eleve ellenkezik, hogy a pokol kínjaként gondoljak a szülésre, de azért igyekeztem a legnagyobb fájdalomra készülni. És kellemesen csalódtam. Persze, nagyon fáj, de nem elviselhetetlen. Végig arra gondoltam, hogy minden fájással közelebb kerülünk a TALÁLKOZÁSHOZ. Hidd el, a pozitív gondolkodás, a baba meglátásának vágya rengeteget segít a fájdalom elviselésében. Végül 6,5 óra alatt lett meg a babám. Nyugodtan állíthatom, hogy EGYSZER SEM ÉREZTEM AZT, HOGY MÁR NEM BÍROM ELVISELNI A FÁJDALMAT!!! Hihetetlen nagy élmény a szülés, szerintem a legnagyobb és legszebb, dolog egy nő életében! Így készülj rá Te is, meglátod, minden rendben lesz! Ügyes legyél, és nagyon szép szülést kívánok!
2008. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első szűlésem volt 4 hónapja azt sem tudtam mi az azt monndták hogy nagyon fáj de nem mikor vajudtam az fájt de a szűlés egy kicsit sem és egy nagyon gyönyörű és egészséges kislányom lett 3410 grammal és 55 cm-el!

Ne félj!

Sok szerencsét!

2008. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csajok, mindenkinek köszönöm a választ és megfogadom a tanácsaitokat! Sokat segítettetek :)
2008. márc. 19. 20:52
 6/10 anonim válasza:
85%

Szioka ! Amikor terhes voltam en is szinte vegig ezen izgultam , mivel az elso babat vartam nem tudtam milyen erzes ez az egesz , de amikor felfekudtem a szuloagyra , kertem a gerincembe erzestelenito inekciot .

( En ugy gondolom hasznos , nekem legalabbis enyhitette a fajdalmat. )

Mindvegig csukva volt a szemem , de amikor megszuletett a kisfiam mellem tettek es csak nezett ram a hatalmas szemeivel , konny csordult ki a szemem es arra gondoltam mit nekem egy kis fajdalom az eletemet adnam oerte . Majd meglatod te is igy fogsz erezni . Minden jot kivanok neked , sok oromet az eletbe !

2008. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember mas.

Ha erosen foglalkoztat ez a kerdes, valoszinuleg felsz a fajdalomtol, mint en (:))

Szerencsere mar adottak a lehetosegek arra, h csillapitsak a fajdalmat, az EDA kifejezetten erre van.

Lehet, h nyul vagyok, de en kerni fogom. :)

2008. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Helló csajok.

Az jó.ha mindenki nyugtatgat,de nem szabad elfelejteni,hagy valóban vannak esetek,amikor a szülés halálos is lehet.Mint a baba mint az édesanya számára.Én 23 órát vajúdtam és a babám egy fél cm-sem tudott lejönni egy halvány nyöszörgést sem eresztettem el,de már nem kellett volna sok ahhoz,hogy teljesen elveszítsem a fejem.Szerencsére császároztak.Akkor derült ki,hogy rettenetes vége lett volna,ha a természet nem szól közbe.De 100 évvel ezelőtt nem éltük volna túl.

2008. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is gyönyörű emlék a szülés, de én emlékszem a gondolatra, amikor igenis az futott át az agyamon közben, hogy én ezt nem bírom tovább. Emlékszem, hogy volt ilyen gondolatom, de arra is, hogy hogy rögtön utána arra gondoltam, hogy a babámért bírni kell. És bírtam. Nagyon fájt, emlékszem erre is. De mindezzel együtt életem legszebb élménye, amit nagyon szeretnék még legalább egyszer átélni.
2008. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Biztos létezik olyan,hiszen haltak már meg nők a szülésbe.Akkor nem lehet valami kellemes,ha bele is lehet halni,meg elájulnak a fájdalomtól
2012. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!