Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Porckorong sérvvel spontán...

Porckorong sérvvel spontán szülni? Volt már így valaki?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben kijött a porckorong sérvem.

Akkor sokat kellett feküdnöm,izomlazítót szednem és meleg terápiás párnát használnom.

Ezektől pár 7 alatt elmúlt..De azóta is többször éreztem hogy fáj,ilyenkor a meleg terápiás párna segített hamar..

Most viszont 37 hetes várandós vagyok és kb 2 hete észrevettem hogy ahogy fekszem deréktól lefelé teljesen elzsibbadok.Gondoltam ez attól lehet hogy a baba nyomj az ereket,idegeket.Viszont 3 napja iszonyat fáj a derekam és szúr ha levegőt veszek.Ami azt jelenti hogy megint kijött a sérvem.Viszont most a baba miatt nem szedhetem a gyógyszert és a melegterápiás párnát sem használhatok..

Ha nem múlik el akkor engednek spontán szülni?

Vagy mindenképp császár?

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Köszönöm a válaszokat!

37hkm..


2011. nov. 12. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon jó, hogy feltetted ezt a kérdést, hátha jön rá válasz is. Én is ebben a cipőben járok, igaz még csak a 23.hétben, nekem terhesség előtt volt egy három hétig fekvős időszakom, porckorong sérv miatt,kórház infúzió, nagyon erős gyógyszerek..épp kikeveredtem belőle amikor is utána várandós lettem, azóta még nem jelentkezett újra de rettegek miatta ...és látod nekem eszembe se jutott ez a császáros dolog, de rá fogok kérdezni a dokitól , jövőhéten megyek úgy is tanácsadásra..
2011. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm volt így és ő spontán szült. Neki terhesség alatt is többször előjött, viszont szülés közben semmi probléma nem volt, de ő konzultált erről a dokijával és a doki semmi akadályát nem látta a term. szülésnek.
2011. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nálad a fekvő pozíció előnyösebb lesz, mert úgy nem terhelődik annyira a gerinc
2011. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem elküldött a dokim idegsebészhez, hogy ő mondja meg mert egy nőgyógyász ezt nem tudja megitélni. Nekem lumbális 4-5 közt van sérvem de tünetmentes volt egész terhesség alatt. Mégis a vizsgálat után az idegsebész letiltott a szülésről úgyhogy császároztak...
2011. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7 p. sérvem van egymás alatt. 37 évesen májusban 40 hét 5 napra szültem meg egészséges második kislányomat, spontán, hüvelyi úton! :-) Ne aggódjatok, ez nem kizáró tényező! 4 éve az elsőt is hüvelyi úton szültem. Kitartás lányok! :-)
2011. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem, hogy nekem is a lumbalis régióban van.
2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..

Nekem is a lumbális 4-5 között van.

Amikor idegsebész nézte akkor azt mondta hogy annyira még nem vészes hogy műteni kell,de ha észreveszek olyat hogy zsibbadnak a lábaim,vagy nem tudnám mozgatni esetleg vizelet indítási vagy visszatartási gondok lennének akkor menjek vissza.Nah hát ez most minden előjött,csak abban nem vagyunk biztosak hogy ez most a terhesség miatt van így vagy a porckorongsérv miatt.Mindenesetre holnap délután megyek a nőgyógyászomhoz,említem neki és még lehet belefér az időmbe egy idegsebésszel is konzultálni szülés előtt..

2011. nov. 16. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudod, engem is ugyanezekkel a "jótanácsokkal" engedett el az idegsebész. Konkrétan közölte: amíg tudok lépcsőzni, nincs gond. Abból baj nem lehet, ha beszélsz vele, vannak olyan spec. vizsgálataik, hogy megállapítsák a sérveddel van baj, vagy "csak" a baba nyom. A terhességeket ilyen szempontból jól viseltem, pedig az egész környezetem emiatt féltett a legjobban. A nőgyógyász sokat úgy sem fog hozzá szólni, lehárítja azzal, hogy nem ért hozzá, ami egyébként igaz. A legjobbakat és nagyon jó egészséget kívánok nektek!
2011. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!