Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Porckorong sérvvel tényleg...

Kiss Árpi kérdése:

Porckorong sérvvel tényleg nem futhatok többé?

Figyelt kérdés
:(
2011. ápr. 8. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is az van,és aktívan sportoltam azelőtt, minden nap futás stb, úszást javasolták, épp tünetmentes vagyok(olyan nincs) tehát állandóan van egy tompa fájdalom, de szerencsére most nem olyan mint pár hete, hogy napokig nem tudtam járni és kórház és infúzió stb,ott beszéltem egy gyógytornásszal, aki azt mondta futhatok de nem betonon! Szerencsére nálunk van ilyen futópálya ami ilyen fura gumis anyaggal van bevonva, olyan mintha lebegne rajta az ember futás közben, szinte leveszi a súlyt a testről, így én járogatok ismét futni, a gyógytornát pedig itthon csinálom.Konzultálj szerintem te is valakivel, sportorvossal, vagy gyógytornásszal.
2011. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg azért még 1-2 orvost, lehetőleg sportorvost, aki ért hozzá. Sokan tiltanak mindent lendületből, hogy fedezzék magukat.
2011. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyéni állapotodtól függ,általában szokták engedni az olyan mozgásformát ami leveszi a terhelést a csigolyákról (úszás pl), de van olyan aki azt sem végezheti.

És őket nem azért tiltják el az orvosok,hogy fedezzék magukat,hanem azért mert megrokkanhat vagy nyomorodhat a terheléstől akinek súlyos a sérve,esetleg még más mozgásszervi probléma is társul mellé.

Birom,hogy sokan okosabbnak képzelik magukat mint az orvos.. csak aztán ne csodálkozz ha a saját hülyeséged miatt megnyomorodsz utolsó

2011. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ismét elolvasod figyelmesebben, én nem azt mondtam, hogy okosabb vagyok, mint az orvos, hanem hogy kérdezzen meg még néhány orvost. Ez tartalmilag nem ugyanaz, tehát a beszólásokat kéretik a portán leadni.


Orvos és orvos között is van különbség, más lehet a véleményük ugyanarról a kérdésről, sőt gyakran más is. Ugyanazzal a szakvizsgával is lehet más a szakmai álláspontjuk. Sőt: még az is előfordul, hogy tévednek. Azt pedig sportolóként sok ismerősöm elbeszéléséből tudom, hogy az egyik orvos lendületből eltiltotta őket a sporttól, a másik meg, aki nemcsak szakorvosként, hanem sportolóként is látta a dolgot, azt mondta, hogy nyugodtan lehet csinálni.


Van, akit okkal tiltanak el, van, akit tévedésből, és van, akit azért, hogy nehogy pereljen. Mindegyik lehetséges. Ezért mondtam azt, hogy kérdezzen meg néhány orvost (és nem azt, ha megfigyelted, hogy fusson nyugodtan).

2011. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!