Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cukros kismamák! Van itt...

Cukros kismamák! Van itt olyan kismama akinek túlzott inzulinigény miatt hamarabb lett meg a baba? Mennyi inzulint adtatok magatoknak? Lett valami probléma szülés után?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Időre jött, 48 E kaptam egy napra, és nem lett probléma.
2011. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54 E, 38 hetesen szültem, elfolyt a magzatvíz, semmi baj nem volt.
2011. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én egy alkalommal adok 30 egységet magamnak és még csak a 31 héten járok:(
2011. nov. 14. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, nem lesz baj, a baba méreteit látjátok. Engem nagyon stresszeltek az orvosok, volt aki azt mondta, hogy ilyen cukrot egy évben egyszer fognak ki, közben a Honvédban minden 2.-nak ilyen volt.Ijesztgettek, hogy milyen torz babám lesz, hát gyönyörű formás baba lett és az ő cukra is és az enyém is rendben volt szülés után. Tartsd be a diétát és nem lesz baj.
2011. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a 27 hetes uh-n minden rendben volt. Remélem így is marad.
2011. nov. 14. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, ha baj lenne már mutatta volna. Ne izgulj, mert sajna az is hatással van a cukorra.
2011. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két babát szültem cukrosan, a terhesség végén 54, ill. 57 egység inzulin adtam magamnak naponta. Mivel mindkettőnél meredeken megugrott a cukrom a vége felé, a diabetológus a 38. héten szülésindítást javasolt, a nőgyógyász pedig egyetértett vele. A gyerekek 3420 és 3400 g-mal születtek, teljesen egészségesen, normális cukorértékkel, még cukorpótlás sem kellett nekik. Az elsőnél 6 hónapos korában derült ki, hogy kötöttebb az izomzata, emiatt nehezített a mozgásfejlődése. 5 hónap Dévény tornával teljesen rendbe jött. Akkor tudtam meg, hogy cukros kismamáknál ez gyakori szövődmény, érdemes a babát 2 hónapos kora körül megnézetni. A másodikat el is vittem időben, nála is bejött az izommerevség, pedig én észre sem vettem. Most 3 hónapja járunk, és már teljesen rendben van.

Nem kell félni a cukorbetegségtől terhesség alatt sem. Ha betartod a diétát, és az inzulinadagolást, nem kell komoly gondra számítani.

Somi

2011. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!