Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan szerezted...

Szülés után hogyan szerezted vissza önbizalmadat?

Figyelt kérdés
Mindig is babát akartam, anya akartam lenni. Az lettem. 3 hónapos a babánk, nagyon boldogok vagyunk. DE:nem érzem jól magam a bőrömben. Lóg a mellem és nagy a hasam. A nadrágokból kitüremkedik a bőröm, ahogy a császárnál vágtak, rálóg. Hogyan nyerhetem vissza önbizalmam, hogy így is "jó nő vagyok". Mert nem másoknak akarok tetszeni, hanem csak magamnak...
2011. nov. 18. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

nehéz dió...nekem az idő segített valamennyire.most 13 hónapos a fiam és valami csoda folytán kicsit lefogytam.Eddig a szoptatás miatt nem ment, de még minid szoptatok, szóval nem értem:)

Lényeg a lényeg, hogy már nem olyan nagy a hasam, a régi nadrágomnak már csak a felső gombját nem tudom összegombolni, ami nagyon jó eredmény:)

De tényleg nehéz, főleg nálad még a hormonok is nagyon dolgoznak, szóval kitartást, jobb lesz, majd meglátod:)

2011. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bár világ életemben tettem rá,hogy nézek ki- nem érdekelt 10-en évesen sem,hogy kicsit molettebb vagyok az osztálytársaimnál,majd kinőttem a molettséget- de nem emlékszem mennyire lett lapos a hasam,soha nem néztem magam a tükörben.... az sem érdekelt,hogy milyen rosszul áll a rövid haj... vagy épp a fekete szín... De az első szülés után már valamilyen szinten érdekelt a kinézetem.

Nekem a Párom segített!! A hatalmas fityegő bőr láttán elborzadtam,de a Párom iszonyat édesen átölelt,és annyit mondott csak,hogy nem baj,így is szeret- majd egy idő után azt mondta,hízzak bele :-)

Az első időkben azt csináltam,hogy mellet ki,hasat be-így nem volt olyan feltűnő a fityegő bőr,ami lassan kezdett vissza húzódni-de soha nem ment vissza teljesen és tettem fel egy kis sminket. Gondoltam egyet,hajfestés. Bár azt mondják,hogy nem a ruha teszi az embert,mégis sokat segít,ha valami előnyöset talál magára az ember!

Ha adhatok egy nagyon jó tanácsot!! Fogadd meg!!!!

Ne azt lásd,ami nem jó,hanem azt,ami jó!! Pl a mosolyod,a szemed,a lábad,a hajad... valami biztos van,amit büszkén viselsz!! :-)


bocs,ha hosszú lettem!


Üdv:táskás szemű,ragyás bőrű,kötényhasú, 2 hónapja 3 lányos anyuka :-)

2011. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igyekszem...meg majd a férjemet is zekálom ez ügyben...

Gratulálok a 3. babához is:)

2011. nov. 18. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenki szerint nagyon csinos vagyok, annyira lefogytam, hogy ennél csak egyszer voltam vékonyabb ideg miatt(majdnem 40kg ig fogytam a 180cm-hez), lapos a hasam a csíkjaim-ráncaim alig látszanak, sok idegen köztük nő is megdicsért, hogy nagyon szép az arcom...

No ennek ellenére a: tehénnek érzem magam, b:rémesen rondának tartom magam arcra, és sorolhatnám. Ez sajna nekem a gyerekek nélkül összejött még tininek, évek alatt. Azzal akarok kompenzálni, hogy igyekszem jó anya lenni.


Egy kicsit adj időt magadnak, a testednek, mert nem egy nap alatt jösz rendbe, kell egy év, néha kevesebb néha több, hogy regenerálódj. Kezd egy alvással:) nekem elsőre ez segített.


Plusz: reggel tusolás alatt ha tudsz gyorsan borotválkozz, arctisztítás(3:1 termékkel), fini illatú tusfürdő, csini ruha otthonra is(kényelmes szép macinaci, hozzá illő póló, ami csak otthonka) gyors fésülködés, fogmosás, és mehet a nap.(bébi addig akár a hordozóban ülve nézhet téged)

Én így csinálom két kicsivel

Sok sikert

2011. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A logo mellel es hassal nem tudsz mit csinalni. Oltozz azonban csinosan meg otthon is. Egy jo melltrato, meg egy alakjavito bugyi szerintem csodakat tehet.

Igaz az enyem mar 2 eves es szules utan rogton visszanyertem az alakom, ugyhogy a szerencsesek koze tartozom, a szoptatassal meg tovabb fogytam.


Aki meg azt irja, hogy ilyenkor csak a baba a lenyeg, meg hogy nem erdekli, hogy hogy nez ki.....hat, ok altalaban az elhizott-lestrapalt anyukak taborat gyarapitjak.


En sminkelek is meg itthonra is (osszesen egy percet vesz igenybe) es a hajam sosem zsiros.

Es maris jobban fogod magad erezni!

2011. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

10,5 hónapja szültem császárral.19 kiló csúszott fel a 65 kilómhoz és 158 centimhez, de nem látszott rajtam, csak a hasam volt óóóóóóóóriási.

Most 62 kg vagyok és maradtam 158 centi ugye:)

Remekül érzem magam, rámjönnek olyan nadrágok amik utoljára kb 4-5 éve, sőt lógnak!

Sajnos csak 8 hétig tudtam szoptatni, azt is pótolni kellett, aztán végleg tápszeres lett a kicsim.

Nem tornáztam a hegem miatt, most sem teszem, de nagyokat sétálunk, van, hogy 2-3 órát is egy nap és ez dimbes-dombos vidék, megpakolt babakocsival 30 fokos emelkedőn lehet edzeni :)

A hasamon még kicsit lóg a bőr, de mindenki azt mondja, hogy már az sem annyira.Vasalódeszka hasam sosem volt, de ez még zavar, amúgy az önbizalmam kb a toppon van, a párom is érzi.

Figyelek magamra (amennyire tudok)és más lett a kisugárzásom.

Nagyon jó érzés!

10,5 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok hozzá, akinek sikerült. Most a férjem is mondogatja, hogy szép így is, meg ha lemegy jó, ha nem úgy isjó. Sminkelek én is, jól nézek ki itthon is, haj nem zsíros stb. Különben sztem már bedepiztem volna. Köszi a válaszkat,m és jó, hogy más is volt, van ezzel így.
2011. nov. 20. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Torna, plasztika.
2011. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!