Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatviz szivàrgàsr...

Melinda F. kérdése:

Magzatviz szivàrgàsrol szeretnék érdeklodni! Mibol tudom, hogy az magzatviz és nem màs? 32. hét végén vagyok és kb: 2 napja reggelente vizes àllagu "folyàst" észlelek és nem kevés mennyiségben! .

Figyelt kérdés
...Eleinte màsra gondoltam, de ez nem olyan! .A hasam alja néha néha menstruàcios gorcs szeruen szurkàl. Màr van egy kislànyom de ilyen még nem volt velem! Voltam orvosnàl kb: 1 hete mivel nagyon begorcsolt a gyomorszàj tàjékàn de ott nem volt semmi gond és a méhszàj is teljesen zàrt volt! Vàrom a vàlaszokat ha valaki esetleg tud segiteni! KOszonom.
2011. nov. 24. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos mi ezt nem tudjuk megállapítani.Sok gyakorló anyuka sem biztos,hogy külömbséget tudna tenni.

A terhesség vége felé a folyás állaga és mennyisége megváltozik,ezzel is óvva a méhet és a babát a fertőzésektől.De,ha nem vagy biztos a dolgokban inkább menj el a dokidhoz,ő biztosan szívesen megvizsgál és elmagyarázza neked,hogy mi micsoda.

2011. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdést tettél fel, gyakran írnak ki ilyet az oldalon. Sajnos biztos megoldás nincs, hogy eldöntsd. Lakmuszpapírral szoktak próbálkozni, de az gyakran becsapós. Még a dokinak sem mindig egyszerű eldönteni, hogy mi a helyzet. Megnézi uh-gal hogy elég- e a magzatvíz, megtekinti ezt a váladékot, és ennyi. Nekem azt mondta a doki, hogy legtöbbször csak az éjszaka felgyűlt váladék távozik reggelente. Néha előfordul magzatvízcsorgás is, de ha ez minimális, és nem a méhszájnál szivárog a burok, akkor nem okoz gondot, mert feljebb nem tudnak bejutni a kórokozók, inkább kimosódnak. Azt meg, hogy elég-e a magzatvíz, abból lehet érezni, hogy megváltozik a baba mozgása, mivel folyadék híján nincs helye annyira mocorogni. De ezek csak trükkök, biztosat az orvos tud mondani.

Én vagy háromszor mentem be potyára a kórházba, és nem volt semmi baj, pedig már tisztasági betétet kellett betennem.

Eszembe jutott még egy trükk: köhögj erőltetetten. Ha magzatvíz, a hasad összerándulásától köhögéskor hirtelen nagyobb mennyiség jön ki.

2011. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy nálam kiderült, hogy ronda gombás fertőzésem volt, ami nem járt egyéb tünettel, és állandóan visszatért kezelés után.
2011. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem irni, hogy nagyon sokat csuklik mostanàban a babàm! Ez nem nagy gàz??? Jo tudom, hogy szoktak csuklani , de napjàban 4x biztosan csuklik!!!
2011. nov. 24. 11:47
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni magzatvízszivárgást jelző betétet. De biztosat tényleg csak a dokid tud mondani. A csuklás teljesen normális, a kislányom is sokat csuklott pláne a vége felé. :)
2011. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálatok tényleg lehet ilyet kapni? Vagy 8 patikát végighívtam, volt ahol nem is ismerték, máshol azt mondták, évek óta nem gyártják, mert megbízhatatlan.
2011. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kísérletezz, pláne ha görcsölsz! Én mennék a dokihoz, azonnal.

A csuklás nem gond, de valószínű, kint is csuklós lesz, nekem mindkét gyerekem ilyen volt (kint is bent is).

2011. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem jártam utána, hogy itt lehet e kapni, de láttam valamelyik gyógyszertár honlapján.
2011. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok.van egy kis gombás fertőzésem,ami a kezelés ellenére sem múlik el.És nagyon erős a hüvelyi folyásom.Szóval én sem tudom eldönteni hogy most a magzatvíz folyik-e vagy mi a bánat..:)

Apa este hazaér és bemegyünk a kórházba.Én már végig nyitva vagyok 2 ujjnyira és a nyákdugóm is elment..De neked még korai lenne...

ha görcsölsz is akkor mindenképp menj dokihoz.Én is voltam visszatartáson 33 hetesen...


38+4hkm..

2011. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Marilyn88 ***** válasza:
100%
Én azt tudom tanácsolni, h ezzel ne várj! Addig menj amíg meg nem csinálja valaki azt a vizsgálatot, ami megállapítja, h burokrepedésed van e. Sajnos nekem is ez volt, 20 hetesen enyhe folyásom lett. Elmentem a dokimhoz, aki azt mondta, h ez teljesen normális, baj akkor van, ha erősödik. Nem erősödött, minden happy volt. 26 hetesen vérzéssel kórházba kerültem és kiderült, h elszivárgott a magzatvizem. Hetek alatt lassan, szinte teljesen, utolsó percben kerültem kórházba. 4 nap múlva 27 hetesen 34 cm-rel és 980 g-al megszületett a kisfiam. Szerencsére semmi baja nincsen, de azóta is okolom magam, h nem mentem tovább, és nem derítettem ki, h miért van folyásom. Ezt a vizsgálatot a kórházban csinálták nekem. Annyi az egész, h a méhszájhoz tesznek egy tampont, pár óra múlva kiveszik (közben mozogni kell, és lehet, h kicsit meg is nyomkodják a hasad)és megnézik a kémhatását. Ha elkékül, akkor már fekhetsz is be, ha nem, akkor valami más, de legalább tudod, h a babád biztonságban van!
2011. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!