Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet hogy abszurd lesz a...

Lehet hogy abszurd lesz a kérdés, de olyan jó 20 oldallal ezelőtt olvastam, hogy sokaknak segített a bábakoktél. Nincs itthon ricinusolajam. Helyette valami javaslat? Pl. Tudom, hogy a C vitamin nagyobbacska mennyiségben meghajt vagy egyébb praktika?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor olvasgattam a bábakoktélról, akkor természetes változataként reszelt gyömbért ajánlottak ananászlével. Ha ezek nincsenek otthon, akkor esetleg próbálkozz meg olyan dolgok elfogyasztásával, ami egyébként is meghajtana. Te ismered a szervezetedet, biztos van ilyen... Mondjuk édes mézes meleg tej, lekvár, hasonlók.

A bábakoktél témához annyi, hogy nekem a szülésznőm javasolta, hogy ne kelljen szülést indítani. Kipróbáltam (ricinussal ahogy kell) és elsőre nem történt semmi. A wc-n voltam tőle kb kétszer, de a szülés nem indult meg. Pár nappal később ismét megpróbáltam, délután ittam meg és este elfolyt a magzatvíz. Azt azért hozzáteszem, hogy aznap javaslatra már a természetes szülésmegindítás minden módját kipróbáltuk, a bábakoktélozás után szeretkeztünk, mellet is masszíroztam, sétáltunk egy hatalmasat, közben ettem egy csípős levest a kínaiban... Majd beültünk egy alkoholmentes sörre barátokkal és a férjemmel, nagyon jót beszélgettünk, sokáig maradtunk ki, szóval mire ágyba kerültem már hulla fáradt voltam. Tehát a fizikai fáradtság is összejött.

És ezután egy órával folyt el a víz.

Most jó kérdés, hogy a bábakoktél segített, vagy ezek a dolgok együtt, esetleg akkor is megszületett volna a babó, ha semmit sem teszünk... Nem tudom.

2008. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Az összes többit már én is kipróbáltam:) ,de eddig semmi.Ez az utolsó reményem,mert az alkatomhoz képest nagy babát jósolnak és ha sokat nő még ,császáros lesz.38 hetes vagyok és már az orvos is azt mondja,jó lenne ha kibújna.Remélem, bejön.
2008. nov. 30. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, max. a 39. hétig nőhet, utána már nem jellemző, sőt ha túlhordod akkor még fogyhat is. Hát én is mindent végigpróbáltam annak idején az első babámmal, de semmi. Akkor még nem hallottam a bábakoktélról, de most ki fogom próbálni ha itt lesz az ideje! 38 hetes
2008. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Holnap veszek a patikában ricinusolajat.Majd megírom,hogy hatott-e a koktél.Kitartás!
2008. nov. 30. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hatott?
2011. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!