Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37. hetemet fogom tolteni!...

37. hetemet fogom tolteni! Nagyon varom a kislanyom de kicsi korom ota rettegek a szulestol! Nem birom a fajdalmat! Hogyan gyozzem le magamat, felelmeimet?

Figyelt kérdés
Probalok pozitivan gondolkozni hogy gyorsan meglesz es minden de ha csak elkezd fajogatni a hasam alja mar gorcsbe van a gyomrom,hanyingerem van hogy lehet hogy nemsokar indulni kell.Szedek homeos bogyokat,iszom a malna level teat is napi 2-3 bogrevel.Nagyon bizom benne hogy mukodni fog.Felek hogy esetleg nem erunk be idoben es nem kapok epiduralist!Anelkul elsem tudom kepzelni!!Van valami tanacsotok mit tegyek hogy ne feljek ennyire.Nagyon szeretem a kislanyom,nagyon jo baba.Nyugodt.
2009. máj. 12. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

én is rettegtem tőle

beszéld meg az orvossal, hogy ha úgy alakul, kaphass epidurális fájdalomcsillapítást

mindenképpen ragaszkodj a fájdalomcsillapításhoz, de egyébként normálisabb kórházakban ez nem is kérdés.

én kéjgázt kaptam, és mondhatom, érdekes élmény volt :)))

mindenképpen beszélj az orvosoddal a fájdalomcsillapításról, hogy megnyugtasd magad

2009. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem azért 90%ban félünk a szüléstől.De hidd el ha ott tartassz már az teljesen más, fáj persze nagyon is de kibirható és nem a fájdalomra fogsz figyelni hanem arra hogy minden egyes fájással egyre közelebb vagy a babádhoz.Amúgy mindenképp maradj pozitiv és ne parázz rá arra hogy mi van ha nem értek be, mert be fogtok érni,miért nem érnétek be?!

Minden jót

üdv 8 hós anyuka:)

2009. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Apás szülés lesz? Vagy más hozzátartozó megy veled? Ők is sokat segíthetnek a félelmeken, bíztathatnak, természetes, hogy erre szükségünk van.
2009. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen a parom lesz ott a szulesnel!Hat nem tudom ki fog kit nyugtatni!:-)Londonba szulok es itt nincs fogadott orvos tehat annal szulok aki eppen bent lesz.Tehet mindenki ismeretlen lesz.Eddig sok kedves emberrel talakoztam remelem akkor is fogok.A baj az hogy voltam bent 1 napot es lattam olyan dolgokat amit nem kellett volna.Egy lengyel csaj volt bent aki 2 hettel hordta tul a babajat es mar 3.napja volt bent a korhazban.Szegenynel mikor beindult a szules este mondogattak hogy viszik a szuleszetre es repesztik a burkot.De ezt mondtak egesz ejszaka es masnap reggel is szegenynek.Nagyon sajnaltam.Azt mondta nem volt agy a szuleszeten.Remelem en jovok megyek a korhazbol.
2009. máj. 12. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi időben egy gyönyörű álomra riadok, kibújik a picur épp, és felemelik.

És mégis úgy félek tőle, komolyan mondom, rettegek, el sem tudom képzelni, hogy élesben miként fogom átélni, megélni.

A fájdalom a másik. Lövésem sincs, mit csináljak majd. Ha az apuka nem lesz bent, én "meghalok" akkor nem érzem a fájdalmat, ha őt "bántom"(szorítom a kezét, karmolászom) egyébként egy bokaficamtól elájulok...

Majd túl leszünk rajta valahogy

2009. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell pánikolni, nekem kettő babám van, egyiknél sem kaptam fájdalomcsillapítást.(2. baba 4450g volt)

Nyugodtan kell lenni, semmi hiszti, mert elfogy az erőtök már az elején. Nem úgy néz ki a szülés, mint a filmekben! Nem kell ordítani meg ilyesmi.

Csak ügyesen, menni fog!

Drukkol az egész család! :)

2009. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én azt tanácsolom ne agyalj olyan sokat rajta, csak rosszabb ha "tuningolod magad"! Minnél jobban félsz, annál nehezebb lesz, egyik barátnőm is nagyon fél a szüléstől, minden vizsgálat után sír, a dokik ma akarják megindítani neki, mert a baba már készen állna hogy megszülessen, de állítólag pszichésen visszatartja - nem tágul, mert annyira fél, szerintem így sokkal rosszabb. Gondolj arra, hogy egyszer menni kell hát menni kell, lesz ami lesz! És a végén micsoda ajándékot kapsz!!

Üdv: 37 hetes kismama

2009. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem sokan ijesztgettek a szüléssel, aztán sokkal könnyebb volt, mint ahogy gondoltam, teljesen meglepődtem, hogy már kinn is van a bébym, össz. kettőt kellett nyomnom, ezalatt 5 levegővétel és ő kicsusszant és már ott is volt a karomban!!!!
2009. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne idegesitsd magad.Én 2 kislányt szultem.Az elsonel nagyon feltem mert mindenfele torteneteket meseltek es elijesztettek.Aztan eljott az ido és sokkal de sokkal konnyebb volt a szules mint amire en szamitottam.Kulonben is akkor csak azt varod hogy a karjaidba tarthasd.Én sem kaptam semmilyen fájdalom csillapitot es a masodik szulesnel sem kellett.Drukkolok neked.Legyel eros es mindig csak a babadra gondolj,meglatod nem lesz probléma.Jo egeszseget!
2009. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!