Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szuléstol....

Nagyon félek a szuléstol. Kozeledik az ido, és egyre tobbet gondolok rá. Valami tanács a már ezen tul eso noktol, h mi az amire érdemes oda figyelni és mondjuk konnyebbé teszi?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az igaz hogy én egyáltalán nem féltem a szüléstől,de tanácsolom hogy vajúdás közben tornázgass sétálgass mert meggyőződésem hogy nekem emiatt volt roppant könnyű szülésem :) A fájdalomra meg nem is tudam összpontosítani,az lebegett a szemem előtt hogy jön a fájás nagy levegő nyomás és gyors még egy nyomás :D
2010. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vajúdás az elején nem fáj komolyabban, az események felgyorsulásával lehet csak ijesztő.

Gondolom ctg-t fognak nálad csinálni menet közben, ennek alapján eldöntik, hogy te magad világra tudod-e hozni vagy műtétre van szükség.

Ügyeletesnél szülsz?

2010. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha félsz a fájdalomtól, mindenképp kérj epidurális érzéstelenítést. Én kértem, mert nem vagyok egy hős típus. Mindenki mondta, hogy de borzasztó, így rögtön mondtam, hogy én szeretnék majd kérni. Nagyon jó volt. De tényleg. Félni pedig ne félj, mert a feszültség és a stressz gátolja a tágulást. Ellazulni, mélyeket lélegezni, és elsóhajtani a fájásokat-de ezt a szülésznő majd úgyis mondja menet közben. Gyors és könnyű szülést Neked!
2010. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne készíts a fejedben forgató könyvet, mert csak csalódott leszel, ha valami nem úgy történik ahogy tervezted!

3 deolgot viszont megfogadtam: ha jön a fájás akármennyire is fáj lazítsd el a hasad, mert a méhed csak így tudja kipréselni a babát, ha tudsz vajúdj állva, mert a gravitáció segít, lélegezz tempósan amikor már nagyon fáj!

Hidd el attól szép a dolog, hogy senki sem tudja előre mi vár rá!

2010. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszéld le előre, márha van fogadott orvosod, hogy szeretnél EDA-t (persze amennyiben ez lehetséges). Ha nincs, járj utána, hogy abban a kórházban, ahol szülni fogsz, az ügyeletes be tudja-e adni az EDA-t, vagy csak aneszteziológus. Ha az utóbbi, akkor bonyolódik a dolog, mert akkor őt is "fel kellene fogadni".

Én EDA segítségével szültem és elmondhatom, valószínűleg ezért is lett kislányom születése csodálatos élmény!!! Csak ajánlani tudom...

2010. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom csak akkor kérj EDA-t ha már nem bírod. Nálunk itt a kecskeméti kórházban lehetőség van tusolásra. Én sokszor kihasználtam és nagyon sokat segített. Nem kértem semmi fájdalomcsillapítót vagy ilyesmit. Pedig én nem bírom a fájdalmat és csak 19 éves voltam amikor szültem tavaly. Szóval én azt mondom nem kell megilyedni.
2010. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, EDA a barátod! A beadása nem vészes, csak kellemetlen, de utána már nem fáj semmi (csak a kitolás, de az meg gyorsan megvan).
2010. aug. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!