Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Margitkorházba ki szült...

Margitkorházba ki szült mostanában?

Figyelt kérdés
Fogadott orvos nélkül?
2009. máj. 13. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én jún. 25-re vagyok kiírva, de én fogadott orvosnál szülök, már a másodikat, és úgy tapasztaltam, hogy minden orvos és szülésznő nagyon kedves és odafigyelő. Értik a dolgukat, és még a fogadott orvosnak sem ciki kikérni a másik doki véleményét, ha esetleg vmiben bizonytalan. A nem fogadott szülésznő pedig ott maradt végig velünk az első szülésnél, pedig lejárt a munkaideje!

Az ismerősöm februárban szült, végül császárral, de azt mondta profik voltak mindannyian!

Szóval a részemről maximális a bizalom!

34hetes km

2009. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem éppen most (8 hónapja) szültem ott, elvileg fogadott orvos nélkül mentünk volna neki a szülésnek, csak a 38. héten derült ki, hogy császároznak, mert nem fordult be a bébi. Aztán végül az császározott meg, akihez jártam terhesgondozásra. De tényleg mindenki segítőkész, rendes az összes orvos, csecsemős, nővér...

Miért kérdezed?

2009. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Énis juniusra vagyok kiirva(22)! Csak mert hallottam h nem olyan kedvesek az orvosok!! Kösszönöm a választ! Azt szeretném még kérdezni h mit viszel magaddal a korházba vagyis hogy mit kell vinni?Elöre is kösszönöm!
2009. máj. 13. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Tegnapi első vagyok!

Még nem pakoltam össze a csomagot, de már apránként szedegetem össze a cuccokat. Jövő hét kedden megyek az első ctg-re, akkor fogok megkérdezni egy szülésznőt a bevihető v. kötelező cuccokról. Leírom, amit eddig gondoltam, aztán jövő héten esetleg kiegészítem:

- két elöl mélyen gombos hálóing ( egy a szüléshez, egy utána)

- köntös, papucs

- Tena betét ( nagy)+ Tena eldobható bugyi

- víz, szőlőcukor, homeós bogyók a szüléshez

- tusfürdő, intim mosakodó, intim törlőkendő, wc ülőke papír, domestos kendő ( lehet ez túlzás, de nagyon érzékeny vagyok a kórokozókra)

- Aloe first és sebgél a gátmetszésre

- mellbimbó kenőcs, szoptatós melltartó, melltartó betét, mellszívó

- szokásosak: evőeszköz, pohár, wc papír, törölköző stb.

- a babának egy vékony pamut kiskesztyű, hogy ne karmolja össze magát, mint a kislányom 5 éve

- azt még nem tudom, hogy a babának kell-e bevinni pelust, krémet meg ilyesmit, de egyelőre odakészítem

- hazahozáshoz: Egy hosszúu. meg egy rövidu. body- időtől függ, egy ujjatlan rugi, vékony kissapi, vékony pléd

Ennyi jutott eszembe, majd még jelentkezem!

2009. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösszönöm szépen:) Már bepakoltam énis a nagyát igy!Azt hallottam h kell pelust vinni! Ha megtudtál valamit akkor irj ! Kösszönöm a válaszod!
2009. máj. 14. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Már 2x szültem ott (9 éve és 10 hete) és mindennel, mindenkivel meg voltam elégedve.

Volt fogadott orvosom, szülésznőm nem, minden rendben zajlott, ráadásul aznap nappal csak én szültem.

Másodszor a rossz vérképem miatt nagyobb figyelmet is kaptam (meg vért).

A csecsemősök is rendesek ,elmondtak minden nap mindent a babáról, megmutatták, hogy kell pelenkázni (lánynál mit kell csinálni, mert az első gyerekem fiú) köldökcsonkot ápolni.

Első éjjel bent alszanak a babák, utána kint vannak veled, de bármikor betolhatod.

Pelust kell vinni, ami megy a közösbe és minden nap adnak pár darabot, de még kérhetsz.

Ruhát kapnak a babák, de ha azt szeretnéd, hogy a sajátjában legyen, akkor vihetsz.

Kórtermi látogatás- hál istennek-nincs, kitolhatod a babát egy üvegajtóg, ill. te kimehetsz.

2009. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ahogy ígértem, jelentkezem, Tegnap voltam streptococcus szűrővizsgálaton, meg ctg-n, két szülésznővel is találkoztam, egy kis fiatallal, meg egy kb. 40-essel, de mindkettő nagyon kedves és figyelmes volt. A kisfiam végig viháncolt a ctg alatt, állandóan keresni kellett, elmozdult, de ők mindvégig türelmesen, kedvesen foglalkoztak velem.

Rákérdeztem a listámra, azt mondták minden jó, a babának csak pelust és popsitörlőt kell vinni, meg ha akarsz, saját ruhát.

35hetes km

2009. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,jó lenne,ha egy ídőben szülnénk.
2009. máj. 20. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!