Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak körülöttem születik meg...

Csak körülöttem születik meg hamarabb minden téli időszakra (dec-jan) kiírt baba, vagy más is tapasztalja ezt a környezetében?

Figyelt kérdés

Amikor az első babámat vártam, voltak körülöttem akkor is akörülre kiírt anyukék. Mentünk szépen sorban, maximum egy esetleg 2 héttel korábban szültek, volt aki túlhordta. Pl én is 2 nappal.


Most is ismerősök, fórumozók, sőt kolegák is sokan vagyunk december végére januárra kiírva, és nagyon sokan már szültek közülük.


Azért tettem fel a kérdést, mert érdekel,hogy ez egy szerencsétlen véletlen, vagy van valami a "levegőben".


2011. nov. 30. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nyáron szültem júliusban. 11-re voltam kiírva egy velem egykorú, alakú rokonnal együtt :)) Ő Július 11 helyett 3-án megszült. Többi anyuka, akikkel védőnőnél találkoztam és velem egy időpontban voltak kiírva, mindenki hamarabb szült. Nagyon le voltam 'hangolódva' ezért, de siettetni nem akartam semmit.

Végül 15-én uh-ból toltak a műtőbe. Szívhang kielégítő, méhlepény kritikus, magzatvíz szinte semmi és, akkor a köldökzsinórról ne is beszéljünk..

Volt orvosom kezdetektől, de a ő a frontra várt, hátha beindulok. 36. héttől 1000 voltam, tudtam, hogy csoda nem fog történni.. 27. héten pedig beindult a szülés, de akkor visszatartották.

2011. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Marilyn88 ***** válasza:
Én is azt tapasztalom, h majdnem mindenki korábban szül. Én pl szept. 10-re voltam kiírva és jùni 18-án szültem. De majdnem minden ismerősöm korán szült (mondjuk nem annyira korán mint én).
2011. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a szomszéd utcában a csajszi, január 1.-e volt kiírva, és 3 napja megszült...:)

minden oké volt, egyszerűen beindult.

én január 20.-ra vagyok kiírva, de tutira érzem, hogy előbb jön majd.

2011. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont a napokban beszéltük a párommal, h mostanában korábban jönnek a babák. Körülöttunk is van ilyen, egyre több.

Második valaszoló, te sokkal hamarabb szültél. Hány hetre? Minden rendben a babával? Mekkora volt?

2011. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Marilyn88 ***** válasza:
27 hétre szültem 34 cm és 980 g volt a fiam. Intenzíven volt 2 hònapot. Már 5 hònapos és szinte semmi különbség nincs közte és a többi gyerek között. Minden rendben van vele, szépen fejlődik.
2011. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, mitől indult be a szülés? Volt elójele a koraszülésnek? Nagyon kis ügyes, h így behozta a lemaradását. Jó egészséget Nektek!
2011. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marilyn88 ***** válasza:
Idő előtti burokrepedésem volt és egy erős hidegfrontot nem tudtunk így átvészelni sajnos.
2011. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!