Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehetne kivédeni, hogy...

Hogyan lehetne kivédeni, hogy a baba elkapja a betegséget?

Figyelt kérdés
40 hetes + 4 napos kismama vagyok,bármikor beindulhat a szülés,legkésőbb jövő hét szerdán megindítják.Sajnos pont a napokban kaptam el a kisfiamtól a betegséget,orrfolyás,orrdugulás,torokgyulladás,köhögés.Szerencsére lázam nincs.Tegnap voltam orvosnál,orrsprayt,Strepsilst és Paracetamolt írt fel,kamillateás inhalálást és kamillateás gargarizálást javasolt még.Köhögésre pedig Stodalt szedek.Nagyon félek,hogy amikor szülés után bent leszünk a kórházban,a baba elkapja tőlem,mert ugye ott 24 órában együtt vagyunk,egy szobában.Egy újszülött még olyan könnyen elkaphat bármit,és sokkal súlyosabb,lassabb lefolyású lehet nála egy betegség.Nem szeretnék rögtön úgy indítani,hogy kórházban kell maradnunk és ki tudja milyen szövődményei lehetnek a tüdőgyulladástól kezdve.Remélem mostmár vár még 1 hetet,ha már eddig nem jött elő,hátha addigra helyre jövök,bár nálam elég lassan szokott elmúlni az ilyen nyavalya.Mit tanácsolnátok,hogyan lehetne majd a kórházban kivédeni azt,hogy ő is elkapja tőlem? Esetleg van valakinek már ilyen tapasztalata? Nagyon megköszönném a segítséget,mert nagyon félek ettől és jól jönne egy pár jó ötlet,tanács.Előre is köszönöm.
2011. nov. 24. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a szüléssel "elfelejtettem" beteg lenni! Annyira izgultam, örültem, áradt voltam, tettem-vettem a bab körül, hogy a betegség nagyjából elillant. Néha fújtam még az orrom, picit köhögtem, de semmi komoly.

Amúgy tett majd cicire sokszor a babát, hogy hamar legyen tejed és azzal megvéded őt, amennyire lehet.

Az ottani nővérkéktől pedig majd kérj tanácsot, segítséget.

2011. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

*áradt = fáradt

elírtam :)

2011. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én betegen szültem, a bébit ugye szűrik fertőzésre, na neki poz lett, antibiotikumot kapott azonnal, annyi, hogy napi kétszer szúrták szegényt. 3nappal voltunk tovább bent, mint amúgy. De teljesen jól volt a kicsi, én nem.

Plusz a tejjel már kap ellenanyagot, ami benned ott van, így mégse lesz olyan nagy gond.

2011. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szoptathatok,mert egy tartós betegség miatt állandó gyógyszerem van,amit nem hagyhatok el és kiváltani sem lehet semmilyen más gyógyszerrel,viszont az anyatejbe kerülve a babának ártana,ezért elejétől tápszert kell,hogy kapjon.
2011. nov. 24. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben is kap a baba gyógyszeres kezelést, ha elkapná. Szűrik. Emlékszem, mikor első napos volt a szentem és a gyerekorvos közölte beteg a kicsi szurizni fogják napi kétszer. Én meg tiszta takony voltam még.

Nyugi, semmi baj nem lesz.

2011. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást.Tegnap voltam CTG-n,megkérdeztem erről a dokimat is,ő is azzal nyugtatott,hogy ő nem gondolná,hogy elkapja a baba is,ha csak kifejezetten direktbe nem tüsszentek,nem köhögök rá (persze ezt csak kisarkítva mondta,hogy értsem a lényeget),ha nem puszilgatom,akkor nem törvényszerű,hogy elkapja.Én azért elővigyázatosságból azt hiszem,fogok kérni ilyen védőmaszkot vagy veszek a gyógyszertárban és viszem magammal,azért az mégis többet véd.
2011. nov. 25. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!