Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az a Bartholin-mirigy...

Milyen az a Bartholin-mirigy gyulladás?

Figyelt kérdés
Volt valaki akinek szülés, gátmetszés után begyulladt a Bartholin-mirigye?Milyen tünetei voltak?
2009. máj. 14. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelybemenet két oldalán elhelyezkedő kisajak szövetei között találhatók az úgynevezett Bartholin-mirigyek, melyek a hüvely nyákos normális váladékát termelik.

A mirigy kivezető csöve a hüvelyben nyílik. Ha a cső elzáródik, akkor a pangó mirigyváladék összegyűlik, miután nem tud kiürülni. A váladék baktériummal fertőződhet és tályog alakulhat ki. Ekkor beszélünk a Bartholin-mirigy abscessusáról. Ez nagyon fájdalmas és gyorsan "orvoshoz viszi" a beteget. Kezelés ilyenkor a tályog megnyitása, a genny leeresztése és a tályogfalnak a kivarrása néhány öltéssel a bőrhöz. A fájdalom a megnyitással azonnal megszűnik, és a beteg néhány nap múlva panaszmentes.

Ha a pangó váladék nem fertőződik, akkor Bartholin cysta alakul ki. Ennek mérete lehet különböző, akár kisalmányivá is nőhet. Panaszokat ritkán okoz, a kisebb méretűeket nőgyógyászati vizsgálatoknál "véletlenül" fedezi fel az orvos. Amennyiben a cysta a szexuális életet zavarja, illetve csak "idegesíti" a beteget, szóba jöhet a cysta eltávolítása. Ilyenkor a megnyitása nem elég. A kisajak belső felszínén pár centis metszést ejtünk, majd a cystát teljes egészében falával együtt eltávolítjuk. Ez azért szükséges, mert újra telítődhet váladékkal. A gyógyulás ebben az esetben is csak néhány napot vesz igénybe.

2009. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is azt hittem,hogy a bartholin mirigyem gyulladt be, de kiderült, hogy az egyik varratom tályogosodott be.

Hát iszonyú fájdalmas volt mire kitisztították, mivel nem tudtak altatni a szoptatás miatt.

Neked vannak ilyen tüneteid?

2009. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem felszívódó varratom volt. Lehetséges, hogy az lehet a probléma?Az biztos, hogy egy helyen nehezen gyógyult be a sebem, és ez a furcsa dolog is a gátsebem helyén van, a hüvelynyíláshoz közel...Időről időre lesz rajta egy pici hólyag olyan mintha összegyűlne benne valami és aztán kifakad. Nem nagy, de ilyenkor érzékeny.

Nem tudom mire gondolhatnék még? Hat hónapja szültem, azóta 2x nézett meg a nőgyógyászom és azt mondta minden rendben. Igaz akkor éppen tényleg nem látszott semmi...

Neked is hasonló volt?

2009. máj. 14. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is felszívódó varratom volt. Mégis tályog lett a helyén. Iszonyúan fájt, hatalmas lett a hüvelybemenetnél.

Ha neked kiürül az jó! De azért mikor épp érzed mutasd meg a dokidnak, nehogy ilyen csúnyán felteljen mint nekem.

1. válaszoló

2009. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 1-ső, hanem második válaszoló voltam
2009. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg mint első(saját tapasztalatnál elment a net bocsi)

Én még babás vagyok, de nekem párszor kijött egy egy szép nagy pukli, a másodiknál nem bírtam, néha úgy fájt, és elmentem a dokimhoz, megmutattam neki, elsőre azt mondta borogassam, mert nem tályogosodik, és el fog magától múlni, ha nem, akkor felnyitják, és kipucolják. Nekem tünetre, olyannak hatot, mint a nagyon nagyon érett pattanás, csak se feje se semmije.

Nekem nem kifakadt, hanem elmúlt pár nap alatt.

2009. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Jövő hét szerdán megyek a nőgyógyászomhoz, aztán majd meglátjuk. Mindenesetre most jobb lett, hogy kinyomkodtam belőle azt a trutyit. Így nem feszít és nem fáj.

Remélem jövő héten kiderül, hogy mi lehet ez.

Majd megírom!

2009. máj. 15. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:

A bartholin-mirigy gyulladásnál nem tudod kinyomkodni a gennyet és nincs időd hetekig várni az orvoshoz fordulással. Az begyullad és a genny feszit-feszit, majd kigúvad a szemed a fájdalomtól. Ülni sem tudsz rendesen, pisilni is örülsz, ha nem kell menni.

Nekem mindig vizsgaidőszakban jött elő, a stressztől. 8-szor műtöttek vele, tudom milyen. Hiába ajánlották a jegelést, pillanatig volt csak jó.

2009. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, szerdán megnézte a dokim, azt mondta vagy jegelem vagy sebészeti úton oldjuk meg a dolgot...Szerdán jegeltem, de estére akkora lett, hogy kifakadt... Pénteken felnyitotta a doki, helyi érzéstelenítésben...Hát, nagyon fájt. Nem bartholin mirigy gyulladás volt, "csak" egy varratom gyulladt be...Remélem most már lassan jobb lesz, és elfelejthetem végre..:)
2009. máj. 25. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!