Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt jellemző, hogy...

Szülés előtt jellemző, hogy gyakran kell menni WC-re? Ez csak inger vagy valóban többet vécézünk ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. márc. 25. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyakran, sőtt nagyon gyakran kellett pisilnem.Ez álltalában csak néhány csepp volt.De nem mindenkinél jelentkezik.
2008. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
...és a nagy vécézés?
2008. márc. 25. 18:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Amúgy ilyenkor már jelentkeznek a fájások is? Ha igen mennyire erősek?
2008. márc. 25. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm azt hitte, hogy hascsikarása van, és egyre sűrűbben ment vécére. Végül az anyukája már nem engedte el,az mondta inkább kakiljon oda a földre de nem akarja hogy a wc-n szüljön meg. Végül 5 perces fájásokkal vitték korházba(30km)-re.
2008. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szinte negyed-fél óránként jártam pisilni és székletem is naponta min. 2-3-szor volt. Keztem azt hinni, hogy a magzatvíz szivárog. Ezt csak bebeszéltem magamnak persze. Szóval teljesen természetes, hogy gyakran kell wc-re menni.
2008. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fél vajúdásomat a wc-n töltöttem hasmenésfélével.
2008. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy 30 perces távolságra vitték 5 perces fájásokkal, végül odaért? Mert nekem is kb. ennyi lenne a távolság időben? Amúgy a napi többszörös WC-re járás után még mennyi idő telhet el a szülésig? Nem tudom még visszaolvassátok-e, köszi az eddigi válaszokat, remélem még megírja valaki, hogy ha napi 2-3 szor mentem nagy vécére, az jelentheti-e a szülés közeledtét és ha igen még mennyi időm van, mert fájni még nem fáj semmim, nagy ritkán nyúló fájdalmak vannak csak amik eddig is voltak, vagy menstruációs görcsökre emlékeztetőek.
2008. márc. 25. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Én is gyakrabban voltam wc-n a szülés napján, de akkor még semmi más jele nem volt. (Jobban mondva a szülés előtti napon, mert másnap hajnalban lett meg a babám). Azt nem lehet megmondani, hogy innentől mennyi idő a szülés. Nekem a gyakori wc-zés délután volt, és este fél 10-kor elment a magzatvíz (egy része). Amúgy nem csak inger, valóban többet wc-zünk ilyenkor, ez tulajdonképpen a természet "beöntése". Így gondoskodik róla a természet, hogy szüléskor csak a gyerek jöjjön, más ne :)

5 perces fájásokkal szerintem még nyugodtan beérsz egy 30 percnyire lévő kórházba, ha első baba. De ha már hamarabb érzed, hogy rendszeresek a fájásaid, akkor szerintem már a 8-10 percesekkel is elindulhatsz. Vagy ha elmegy a magzatvíz, akkor azonnal. (de rohanni akkor sem kell, nyugodtan zuhanyozz le, készülj össze, egyél-igyál!)

Könnyű, gyors szülést kívánok!

2008. márc. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Megnyugtató. Már izgulok, minden kis fájásra vagy változásra jobban figyelek. Igaz még lenne egy hetem, de azt már nem lehet biztosra tudni, hogy van-e :-)
2008. márc. 26. 07:26
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én írtam a 3. hozzászólást, a 2-3-szort.

Arra már nem emlékszem, hogy utána mennyivel szültem, de arra igen, hogy szülés előtti napon voltam CTG-n és az eredmény értékelhetetlen lett, mert semmi fájás nem volt, méhösszehúzódás sem, a baba aludt, még mozgás sem volt, jóslófájás sem.

Másnap éjjel 2-kor éreztem az első fájást, a reggel, délelőtt is így telt, 5-10-15 perces fájásokkal. Délelőtt 11-kor hívtam a taxit és 1 órás utam volt a kórházig. A taxis térképről tájékozódott, kicsit izgultam, odaérünk-e... Mire beértünk, 4 ujjnyira voltam nyitva déli 12-kor. Negyed háromkor megszületett a kislányom :)

2008. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!