Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Benneteket is rá akar (t)...

Benneteket is rá akar (t) beszélni szülésznőre a magán nőgyógyászotok?

Figyelt kérdés
Azzal az indokkal, hogy úgyis a szülésznővel leszek végig és konkrét nevet ajánlott, hogy vele már összeszokott páros. Felmerült bennem, hogy akkor ő nem is nagyon lesz mellettem, csak néha rámnéz?? Az előző nőgyógyászom végig mellettem volt, úgyhogy kicsit rosszul fog érinteni, ha nem is foglalkozik velem és mellette elvárja a hálapénzt. Vagy el vagyok tévedve és ez így működik?
2011. dec. 9. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyik szülésnél se volt velem a doki, csak amikor kellett. Így kapta a pénzt. szülésznőre nem akart rábeszélni. Így utólag inkább a szülésznő érdemelte volna a pénzt :)
2011. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én orvosom egyszer sem akart rábeszélni szülésznőre. Pedig négyszer szültem nála, mind a négyszer végig ott volt.
2011. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szülésznőt ajánlott, de nem kötelezett rá. Voltaképp felhívta a figyelmemet erre a lehetőségre. Én kérdeztem rá kit ajánl és mondott egy nevet, bár előtte megemlítette hogy mindenkivel jól együtt tud működni. Azt is hozzátette, hogy ha nem jönnék ki azzal akit ajánl, akkor mond egy másik nevet ha szeretném.

Mivel császárom volt, ezért a műtét alatt végig ott tartózkodott. Utána pedig amikor kitoltak a műtőből még gratulált is! Vajúdás alatt pedig többször rám nézett ő is a szülésznő mellett.

Ha jól tudom normál lefolyású szülésnél csak a legfontosabb dolgokat látja el. Pl gyerkőc szívverésének ellenőrzése, esetleges kinyomásban segítés, összevarrás.

2011. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Velem nem volt ott végig a dokim, csak időnként nézett rám. Előre megbeszéltük, hogy én leginkább a férjemmel szeretnék szülni, így csak akkor jött be, ha kellett.

Ő is jelezte, hogy lehet szülésznőt fogadni, de a hozzáállásomat ismerve csak megemlítette, nevet nem is mondott, hogy kivel szokott párban dolgozni.

2011. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szóval csak az én doki milyen - hát nem tudom, már kb 3 különböző alkalommal elmondta, hogy érdemes fogadni, mert mostanában ez a szokás, és milyen jó dolog, hogy valaki mellettem van stb :S én viszont nem szeretnék, nem is fogok, csak most már idegesít a dolog
2011. dec. 9. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem ugyanezt mondta a dokim, hogy szülésznőt érdemes fogadni, mert ő ugysem lesz ott velem végig. Én ezen annyira nem akadtam fent, mert végülis nem várhatom el hogy 10-12 órát ott legyen velem!!! De megértelek!! Én fogadtam szülésznőt, és amúgy tényleg azt szokták mondani hogy a szülésznő jobban megérdemli a pénzt mint a doki!! sajna!A szülésznőről pedig tudom hogy bizti ott lesz velem az elejétől a végéig!!
2011. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, az első szülésem is össz-vissz 5 óra alatt lezajlott, az orvosom az utolsó 2 óra hosszára ért oda, de azt szinte végig velem töltötte. Persze, azt nem várom el egy orvostól, hogy 10-12 órát mellettem üldögéljen. Akkor a szülésznők is kedvesek voltak, pont váltás volt, de mindkettő nagyon aranyos volt anélkül is, hogy fizettem volna - na nem tudom, ezt még átgondolom. Köszi az eddigi válaszokat.
2011. dec. 9. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Négyszer szültem. Utolsó kettőnél volt szülésznőm is!

Megfizethetetlen volt!

Mindenkinek ajánlom! A doki nem beszél hülyeséget.

2011. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, nem kell fogadott szülésznő, mert ő mindegyikkel tud együtt dolgozni.

Szerencse, hogy nem fogadtam, olyan gyorsan megszültem.

Ha gyors szülésre számítasz, akkor tényleg felesleges fogadni.

2011. dec. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Jubilee ***** válasza:
Nem fogadtam egyik szülésemnél sem szülésznőt. Velem voltak végig, nem hagytak magamra, pedig akkor találkoztunk először. Az orvosom is mellettem volt a szülés alatt végig.
2011. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!