Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van ennyi fájásgyengeség...

Miért van ennyi fájásgyengeség manapság szülés, vajúdás alatt?

Figyelt kérdés

Este 10-kor elfolyt a magzatvizem, fájásom semmi, hajnali

1-kor bekötöttek oxit, reggel 9-re lett meg a babám , de már a végén majdnem császározni akartak. Azt mondta a doki, hogy teljesen fájásgyenge voltam. Miért van ez? Vajon a következő szülésemnél is ez lesz? Olyan sokszor olvasom itt is, hogy fájásgyengeség miatt császároznak.



2011. dec. 12. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem is ez volt, és császár lett a vége, mert a szívhang is leesett. De olyan egy bunkó főorvosunk volt, hogy minden császárost lebaszott, hogy "Maga miért nem tudta megszülni? És maga? És maga?"-kérdezett végig mindenkit egyenként a szobában.
2011. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Nem tudok neked válaszolni de van egy érdekes történetem.Anyukám a középső hugomat szülte meg úgy hogy 0 azaz nulla fájása sem volt.Mondták neki hogy mikor van méhösszehúzódás(mert a doki azt figyelte)és olyankor kellett nyomnia.Igaz hogy 2 gyerek de mégis megszületett természetes úton.Ezt vajon miért tudták megcsinálni 26 éve és miért nem megy manapság?
2011. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alkat,és az életkor befolyásolhatja. Hogy mennyire lazák vagy merevek az ízületek. De javítsatok ki ha hülyeséget írok!

Engem is (elsődleges)fájásgyengeség miatt császároztak,16órányi vajúdás után 1,5ujjnyit tágultam. A magzatvizem sem folyt el. Indítani akarták a szülést,de előtte levő este csak a nyákdugó ment,el és erősen görcsöltem.

Nekem azt mondta az orvosom hogy nagyon "merev" vagyok.

2011. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán csak nem várnak eleget a dokik. Sokszor, amikor elkezd szivárogni a magzatvíz még 1-2 napba is beletelhet, amíg jönnek az igazi fájások és a tágulás, majd eltűnik a méhszáj. Egy kórházban ennyit nem vár a doki a szülőszobán, ezért oxitocint adnak be, amitől 2-3 óra alatt megvan az az eredmény, amit a természet 40-50 óra alatt intézett volna el.

Rengeteg születéstörténetet olvastam és ahol így indult, ott nagyon hosszú időbe telt, mire rendes fájások jöttek. Az orvosnak könnyebb így megindokolnia, a kismama is könnyebben elfogadja, hogy fájásgyengeség miatt gyorsították a szülést, mintha azzal kéne megbékélnie, hogy az orvosnak nem volt rá elég ideje.

2011. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Csudákat.Első fiamnál reggel elfolyt a víz.Du egyig vártak,sehol fájás.Kaptam oxit, nulla hatás, folyamatosan emelték, semmit nem éreztem.Császár.

Másodiknál szivárgott a víz, harántfekvés, fájás sehol, császár. Még jóslóim se voltak soha.Genetika, a doki szerint.

2011. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Kimaradt,h egy ujjnyi volt/maradt mindkét esetben a tágulás is csak.
2011. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülőszobákban minden van csak nyugalom nincs és mert nem várnak eleget. Akitolás előtt élettani "pihenőt" tart a szervezet, hogy felkészüljön a legnagyobb munkára. És mivel sietni kell, nem ér rá órákat tölteni a kismama mellett, rámondja, hogy ez fájásgyengeség...:(
2011. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha genetika akkor az hogy lehet hogy engem császározni kellett,de anyukám 3nagysúlyú gyereket szült meg hüvelyen keresztül?!

Sőt nem tudok egy rokonomról sem,sem közeliről,sem távoliról aki rajtam kívül császárral szült volna!

2011. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is fájásgyengeség volt a probléma.

Már bocsánat, de ugye nem várja el senki, hogy gyengül a pici szívhangja fokozatosan, és bízzuk rá a természetre? Sőt a kis feje is "beszorult".

Régen is voltak ilyen problémák, csak nem csináltak belőle ekkora cécót, sőt......nézzünk csak meg egy statisztikai évkönyvet mennyi volt a halva születés!!!!! Mennyi volt a szülés következtében egyhén-vagy középsúlyos fogyatékos gyerekek száma?

2011. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nézni kell a körülményeket, ahogy az utolsó írta. Nekem pl fájásgyengeség, de hát összvissz 7 órát engedtek vajúdni, mert meconiumos volt a magzatvizem, a ctg pedig nem működött rendesen, így fogalmunk sem volt, hogy van odabent a baba. Inkább az oxi, mint egy beteg baba :( sőt, inkább a császár 100xis, mint egy beteg baba. Vagy halva született.
2011. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!