Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem miért nem csinálnak már...

Nekem miért nem csinálnak már ultrahangot? Ez gáz? Honnan tudják a lepény érettséget, ha nem csinálnak?

Figyelt kérdés
Egy csomó mindenkinél olvasom,hogy ennyi meg annyi a lepény érettsége.Én meg itt vagyok 39 hetes és utoljára 30 hetesen küldött a doki UH-ra.Nem gáz ez egy kicsit?Talán dokifüggő?És ha valami géz lenne a babyvel,de azért nem tudom mert nem voltam UH-on?Vagy azt a CTG is kimutatná?
2009. máj. 17. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legutolsót,a 38.ik hét végén csinálták

A ctg a baba szívhangját és az összehúzódásokat mutatja

Nekem amikor rossz lett a ctg,csináltak flowmetriát,ami ultrahang,és a köldökzsinór áramlását nézi

41heteske

2009. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoktak 36, vagy 38 hetesen csinálni.

Szerintem kérj egyet.

2009. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt csak megnyugtatásképpen írom: én külföldön élek (Egyesült Királyság) és itt csak a 12. héten, valamint a 20. héten van ultrahang, több nincs. Se CTG. Se méhszájvizsgálat. Csak akkor küldenek ilyen vizsgálatokra, ha valami rendelleneset érez a kismama, van valami a vizeletben, rossz a vérvétel eredménye, vagy a baba szívhangjával nincs minden rendben.

De nem hiszem, hogy ezen múlik, mert itt sem alacsonyabb az egészségesen született kisbabák aránya, mint ott.

De lehetőséged van kérni, mert ott tényleg van uh még szülés előtt, szóval ha szeretnél menni és az megnyugtatna, akkor konzultálj a dokival.

2009. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 17. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem a dokim a 39.héttől 2 naponta nézett uh-val, lehet hogy doki meg kórház függő is, szólj neki szerintem
2009. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát köszi mindenkinek.Ma voltam dokinál és mondtam neki a dolgot,de persze nem küldött el most se UH-ra.Azt mondta mivel a ctg jó,ne terheljük az ultrahangot.

Nem értem,na mindegy.

Azért köszi mégegyszer mindenkinek.

2009. máj. 19. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!