Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik azok az okok, amivel nem...

Mik azok az okok, amivel nem lehet természetesen szülni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nálam szívzörejt állapítottak meg a doki azt mondta, hogy szülhetek de veszélyeztetett terhesként leszek elkönyvelve és csak császárral szülhetek. De azért lehet gyerek.
2011. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos szívbetegségek esetén (van amelyikkel egyáltalán nem lehet kihordani egészséges magzatot), bizonyos szembetegségeknél császárt javasolnak.

Ájulékonyságnál is hallottam már, hogy azért császároztak valakit.(De nála nagyon fokozott ez a dolog).

Az agyi vérellátásban felelős erek betegsége esetén is fokozott elővigyázatosság szükséges.

Azt mondták nekem a kórházban, hogy alacsony és vékony nőknél 90%-os a tér-aránytalanság esélye ami kizárja a természetes szülést.

Én is alacsony vagyok, bár vékony nem, de alkatomhoz képest nagy volt a babám és ezért császároztak.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Majdnem egy éves kiscsaj anyuja

2011. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon magas dioptriaszám is ok lehet a csárszárra, mert az erőlködéstől tovább romlik a szem.
2011. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az előző 2 méhműtét miatt lett császár.
2011. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nekem a rövidlátás miatt volt, de a másodiknál már nem volt indokolt ugyanazzal a dioptriával. Változott a szemlélet.:)

Amúgy az elsőnél 16 óra vajúdás után sem tágultam, és relatív téraránytalanság is volt, tehát kimerítettem az indikációkat...

A másodiknál sürgősségi volt hegszétvélés miatt. A sürgősségnél egyébként általában a baba állapota a döntő.

Harántfekvésnél is szinte mindig császároznak szerencsére, és sokszor a farfekvésnél is. Elhúzódó szülés is lehet ok. Ennyi jutott eszembe azokon kívül, amit a többiek írtak.

2011. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Atroposz ***** válasza:
Állítólag akiken sok a súlyfelesleg azokat is császározzák ,mert gyengébbek stb
2011. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam ugy volt, hogy császározni akarnak,mert a méhösszehúzodásnál a baba szive nem gyorsult, hanem lassult, ami vissza állt rendesen a méhösszehúzódás végén ez azért volt, mert a nyaka köré tekeredett a köldökzsinor. Végül természetesen szültem:)
2011. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szobatársam volt a terhespatológián: asztmás, a fogadott orvosa szerint nem szülhet természetesen, hisz súlyosan befulladhat a vajúdás alatt. De az osztályvezető főorvos szerint ez hülyeség, epidurállal nyugodtan szülhet. Ha csak nem úgy szül mint én. Cakli-pakli 2 óra alatt, esélyem sem volt fájdalomcsillapítót kapni. "Ide már nem kell."
2011. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de milyen magasság, és hány kg számít alacsonynak / soványnak? Illetve mekkora dioptria??
2011. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, ugyanis 160cm vagyok és most 37hetesen 57kg. 47kg-mal indultam.
2011. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!