Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! Hogy...

Császáros anyukák! Hogy éreztétek magatokat a császár után érzelmileg? És hogy álltok a testetekkel? Én borzasztóan csalódtam magamban, hogy az apás szülés sem jött össze.

Figyelt kérdés
A páromat hibáztattam, hogy másnap reggel már ott volt,hisz undorítóan nézhettem ki kifeküdve. Bár 1 éves a lányom, úgy érzem nem szeret, ja, a párom sem. Bár ezt máskor is így gondoltam. Nem érdekel, hogy nézek ki, mi van rajtam, hisz olyan rondának érzem magam, hogy nem vagyok hajlandó levetkőzni sem. Mivel toxémiám volt, az utolsó 1-2 hónapban annyit híztam, hogy megrepedt a bőröm ( vagyis szinte csupa csík vagyok), volt, ahol vérzett is. Ráadásul borzasztóan lóg a hasam, ezért még orvoshoz is csak akkor vagyok hajlandó elmenni, ha olyan rosszul leszek, hogy az ügyeleten kötök ki. Más is érzett hasonlóan? Mi segít? Ja, újabban nagyon rászoktam a csokira, úgy érzem, legalább attól talán kicsit jobb lesz. Persze éjjel is lemegy egy szelet.
2012. jan. 5. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kapd össze magad!

Csak TE segíthetsz saját magadon!

Van egy egészséges gyereked, van férjed. Rajrad múlik, milyen életet élsz. Ha csoki akarsz állandóan enni, sajnálkozni a csíkos bőröd miatt, rondának látni magad, megteheted.

Viszont teheted azt is, hogy elkezded megkedvelni magad, és a dolgaidat. Reggelente felöltözöl szép ruhába, foglalkozol a gyerekeddel, a férjeddel, próbálsz önmagadra pozitív irányban odafigyelni. Kifested a szemed, rendbeteszed a hajad, egészségesen próbálsz étkezni, sok örömet meríteni a gyerekedből, csinosan, finom vacsival várni a férjedet.

Rajtad múlik, mit teszel, ébresztő!

2012. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

Nem könnyű, de magadért és a családodért teszed, sok sikert kívánok hozzá!

2012. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csíkos a bőröm. Egy zebra semmi hozzám képest.:) Én is szarul nézhettem ki, de nem érdekelt. Sőt a férjemet sem. Mikor bejött hozzánk másnap tolókocsival kellett "sétálnunk" olyan rosszul voltam. Meg van nyúlva a hasamon a bőr. Na és?! Kárpótol érte a csodaszép kislányunk. :) Múltkor beszélgettünk a férjemmel a csíkokról, ő azt mondta, hogy így hogy felhívtam rá a figyelmét látja, de különben észre sem veszi! :) Ne sajnáld magad, a férjednek így is jó vagy, tehát az ő véleménye a döntő. :) Az orvos meg látott már cifrább esetet is, nem kell szégyellned magad előtte. :)
2012. jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írom hanem segítésként: fordulj pszichiáterhez. Amiket írsz az szerintem nem egészséges, egy szakember lehet hogy tudna segíteni abban, hogy ne ilyen torzan lásd önmagad.

3 császárom volt, képzeld el nekem milyen csíkos és lógós a hasam. Túlsúlyom is van jócskán. Mégsem gondolkodom így a testem felől. Nem hiszem, hogy undorító voltam kifeküdve, amikor nemrég adtam életet egy gyermeknek. Ez a "nem szeret senki" ez meg biztosan nem igaz. Ha nem tudod összeszedni magad, akkor nyugodtan kérj segítséget pszichiátertől, nem szégyen az!

2012. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég rosszul hangzik, amiket ide leírtál. Te írtad: már 1 éves a lányod, azért ennyi idő alatt már össze kellett volna kapni magad a saját és a családod érdekében. A legkönnyebb dolog sajnálni magunkat és közben elúszik az életed...

Nekem is császárom volt (sürgősségi), nagyon nem akartam császárt, ezt az orvosom is tudta, mégis így alakult...ráadásul a kislányomnak lett egy kisebb oxigénhiánya ami miatt gyógytornára járunk a mai napig (8 hónapja). Mégis egy napig sem voltam emiatt elkenődve, a dokim jobban sajnálta a császárt mint én, eszembe nem jutott magamat hibáztatni vagy bárki mást. Ez így alakult. Igaz én toxémiás nem voltam és a csíkok is messze elkerültek.

2012. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előzőkhöz és próbáld kicsit összeszedni magad!

Tényleg ha már magadért nem, akkor legalább a lányodért? az ő lelki világára gondoltál? neki egy anyukára szüksége van! és kizárt hogy ne szeressen!!!!!

ha a kinézeteddel van bajod, akkor ne egyél éjszaka csokit! ha nagyon ehetnéked van, akkor keress vmi diétásat, pl az a Hamlet asszem. vagy gyümölcs. én is duplán császáros vagyok, nekem is lóg a hasam. Régebben én is hanyagoltam magam, csak panaszkodtam h milyen rémesen nézek ki. Erre tesóm szólt rám, h igenis vegyek fel itthonra farmert, ne a kinyúlt melegítőt, lőjem be a hajam és fessem ki magam. hát így is csinálom.

Majd a legközelebb összejön a sima szülés!!!! meg örülj h egészséges a lányod. jobban örülnél egy sima szülésnek é s egy beteg babának? A császárt nem azért szokták csinálni mert az anyuka béna vagy puhány!

És ha nem tudsz kikevergőzni ebből, akkor lehet tényleg el kéne menned pszichológushoz!

Fel a fejjel!

2012. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom volt 1 hónapja. A műtét után szinte azonnal bejött hozzám a férjem az őrzőbe és nem hibáztattam semmiért, jól esett hogy ott van velem. A páromon kívül bejöttek még a nagyszülők is és az sem zavart különösebben, hogy ők látnak ilyen helyzetben.

Nekem is gyakran eszembe jut, hogy én voltam túl gyenge, vagy nem vagyok alkalmas a szülésre, én vagyok a hibás stb... DE Ez NEM ÍGY VAN!!! Bárkivel előfordulhat, hogy császár lesz és ezért nem az illető a hibás!

A terhességem végén már nem is jöttek rám plusz kilók mégis nőtt a hasam és csíkos lett... Zavar, nem mondom hogy nem, de könyörgöm kihordtam egy gyereket. Sokaknak csíkos annak ellenére, hogy még gyerekük sincs.

És folytathatnám még az érveket!!!


Ha gondolod írj privit és támogassuk egymást!

2012. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:
50%

Nem is akartunk apás szülést, a párom nem bírja az ilyesmit, tehát az nem okozott gondot.

Amúgy meg nagyon boldog voltam, h egészségesek vagyunk mindketten, és a szoptatásra koncentráltam. A kórházban szinte végig a kezemben volt a kislányom, szinte folyamatosan mellen, hogy legyen tejem. Császár után 3 nappal már volt is rengeteg. Mással meg nem foglalkoztam (csíkok, túlsúly, egyebek). Boldog voltam, vagyok maradéktalanul. Szedd össze magad, és ha egyedül nem megy, kérj szakorvosi segítséget! Az senkinek nem jó, ha így érzed magad. Minden jót!!!

2012. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapja volt császárom és az első 3 hónapban nagyon rosszul éreztem magam. Lelkileg nagyon fájt, hogy császároztak, de mellettem állt a férjem és neki köszönhetően mára jól vagyok. Olyan csíkos vagyok, mint egy zebra, de emiatt csak én bánkódom, sem a kislányomat, sem a páromat nem érdekli. Azt mondja, ha 120 kilós lennék neki akkor is én lennék a legszebb, hisz én adtam életet a gyermekünknek. Volt, hogy egész éjszaka sírtam és ő végig fogta a kezem. Nem volt mérges, megértett engem. Sokáig nem éreztem magam nőnek, csak egy dagadt zombinak, de sikerült kilábalnom belőle. Ott van az egészséges, gyönyörű kislányom és ez mindennél fontosabb. Mondjuk a férjem borzasztóan rendes ember. Tudta, hogy most nagy szükségem van rá. Volt, hogy azt mondta szabad napot vesz ki én meg irány a város és addig haza se menjek míg nem vettem magamnak valami szép ruhát. Elküldött fodrászhoz és addig a picivel volt. Az első hetekben még hajat mosni sem volt kedvem, de ma már minden erőmmel azon vagyok, hogy újra jól érezzem magam. Ja és a doki meg ezek után kit érdekel. Kis lépésekben próbálj haladni. Egyik nap csak fésüld ki szépen a hajad és sminkelj. Aztán vedd elő a szép ruháidat. Szőrteleníts és esténként vegyél meleg fürdőket. Lepd meg magad kis apróságokkal: nekem még egy hajgumi megvétele is nagy élmény volt. Mivel már nagy a lányod sétálj vele nagyokat, menjetek el boltba. Ja és ne képzeld be, hogy nem szeretnek, mert ez biztos nem így van. Egy 1 éves kislány a világon mindennél jobban szereti az anyukáját!!!
2012. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!