Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Párom hivatásos katona,...

Berni7 kérdése:

Párom hivatásos katona, jelenleg Cipruson békefenntartó. Én kismama vagyok és utaznék ki hozzá, kint szülnék Cipruson. Mindketten magyar állampolgárok vagyunk. A kérdés az volna hogy milyen állampolgárságú lesz a baba ha ott születik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt mindent megtudsz a témáról: [link]
2012. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés helyen a világban, kapja a gyermek a születés helye szerinti állampolgárságot. De pl az USA ilyen. Ha cipruson születik magyar állampolgár lesz.

Csak akkor szülj kinn, ha ott is éltek, és még jó pár évig kinn fogtok, ugyanis a gyereket Magyarországon is anyakönyveztetni kell, csak utána kap lakcím ill. taj kártyát. Elúszhattok az oltássokkal. A magyaro-i anyakönyvezés, elvileg 3 hónap, de 4-5 hós csúszások vannak.

Nem tudom, h a férjed, katonaként milyen státuszban van kinn, de ha családegyesítés címén neked is van tartózkodási engedélyed, és egészségügyi ellátásod meggondolhatod a kinti szülést.

2012. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!