Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első babám császárral...

Ha az első babám császárral született (téraránytalanság miatt, nagy baba volt), a második is császárral fog? Vagy ez nem törvényszerű? Mitől függ? 2,5 év lesz a két szülés között.

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, nem törvényszerű. Gondolom, függ attól, hogy lesz-e vmi régi-új indok rá (pl. ezúttal is fennáll-e majd a relatív téraránytalanság vagy kisebb lesz a babó), hogy bírja az elôzô hege, és hogy milyen a dokid hozzáállása.
2012. jan. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok helyen automatikusan császár a következő, félnek az orvosok a műhiba perektől, ilyenkor a hegszétválástól kell tartani, de ez igazából nagyon ritka szövődmény! Beszélj az orvosoddal arról, hogy simán szeretnél szülni! sokan szülnek császár után normál úton!
2012. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat,hogy nem a kérdésre válaszolok,csak kérdezni szeretnék.

Nekem az első babám nagynehezen kifért,de megszenvedtük mind a ketten. Pedig nem volt nagy! 2900g.


A doki a szülés után mondta,hogy ha egy kicsit is nagyobb, sajnos nem fért volna ki,ilyenek az adottságaim.


Bármelyik nap érkezhet a tesó, aki fiú, és 100% hogy sokkal nagyobb, mert már a 36. héten volt akkora 100g híján,mint anno a lányom születésekor.


Én azt szeretném tőled kérdezni,hogy ez a szülsének melyik pillanatában derül ki, ha téraránytalanság miatt császározni kell? Nálatok hogy történt?

2012. jan. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha téraránytalanság miatt volt, lehet az lesz újra, mert ÁLTALÁBAN a második baba nagyobb mint az első. De ez nem törvényszerű azért.

Nem csak a hegszétválástól kell tartani, hanem az első császár (műtét) után bélösszenövések is lehettek, ami esetlen ki sem derül, és a szülésnél azok is szakadhatnak (egy orvos mondta).

Az első nekem is császár volt (farfekvés miatt), a másodikat 17 hónappal később természetes úton szültem és minden rendben volt.


Beszélj az orvosoddal.

Minden jót!

2012. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


Én vajúdtam egy fél napot és az orvos inkább úgy döntött, hogy császározni kell, ami szerencse is volt, mert a lányom sok magzatvizet nyelt, amibe belekakált. A papírra az volt írva téraránytalanság miatt kellett császározni.

2012. jan. 10. 09:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógórnőm pont így volt ,mint te,és igen, a 2.-dikat is császárral szülte. Előre tudta,mert megmondták neki.A téraránytalanság továbbra is fent áll,ha hasonló méretekkel rendelkezik a babód,mint az első.
2012. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm első babája császárral született téraránytalanság miatt,majd a második babánál vártak,mert kérte has próbálja meg megszülni,de éjjel elkezdett vérezni ,ugyhogy ismét császározták.
2012. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, én is azt gondolom, hogy császár lesz. Mondjuk rosszabbra számítottam, de gondolom minden szülés más itt is.
2012. jan. 10. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Én kb egy hónap múlva szülök, újra császárral. Az első két éve téraránytalanság miatt programcsászár volt, a műtét előtt egy héttel tűzte ki a doki az időpontot.

Most nagyon szerettem volna hüvelyi úton szülni, 4 orvossal beszéltem, mind a 4 automatikusan császárt javasolt.

Ennek ellenére továbbra is azt mondom hogy orvosfüggő a dolog, de én nem keresgéltem tovább.

2012. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia,


első baba 1997 jan 28-an szuletett csaszarral,nem volt tervezett csaszar,sajnos ugy alakult.Masodik baba 2000 febr 7-en szuletett simán.Szules utan elaltattak,megvizsgaltak a belső hegeket.Szerintem ha nem jon kozbe semmi komplikació siman megszulhetsz csaszarral. Mar nem az van hogy 1 csaszar mindig csaszar,ha a ket gyermek kozott van 2,5 ev legalabb akkor semmi akadalya nincs.BAr dokitol fugg

2012. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!