Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok a vízben...

Mik a tapasztalatok a vízben szülésről, vajúdásról?

Figyelt kérdés

Erre készülök, de vízben vajúdásra mindenképp. Van esetleg véleménye, tapasztalata valakinek bármelyikkel kapcsolatban? Köszönöm a válaszokat! :)

40. kismama


2008. márc. 31. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
németországban élek és a barátnöm itt szült egy kis városi korházban ahol minden volt vizben vajúdás, és utálta de nem akart nemet mondani mert arra gondolt otthon mennyi kismama örülne ha ilyen lehetösége lenne de azt mondta neki nagyon rossz volt, a legjobb az volt mikor a korhßaz parkjában kellett neki sétálnia.
2008. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem szültem,csak azt tudom elmondani,amit most érzek a vizzel kapcsolatban.Már az is megváltás,ha belefekhetek egy kád vízbe,és olyan pokolian vágyom a vizbe,hogy az már szinte leírhatatlan.Olyankor megszűnik a derékfájás,eltünik a plusz kilók okozta nehézség...Teljesen biztos vagyok benne,hogy amikor jelentkeznek az első fájások,és még itthonvagyok bele fogok heveredni egy kád vízbe.

Mondjuk én a várandósságom előtt is imádtam a vizet,az úszást...mondhatni lételemem volt.

2008. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm is, akinek nagyon jól esett a víz, és olyan is, aki egyáltalán nem kívánkozott bele. Szerintem aki figyel a teste jelzéseire, az pontosan tudja, mi a jó neki. Nekem nagyon tetszik a vízben szülés gondolata, de majd meglátom, mire vágyom, amikor ott leszek.

25 hetes kismama

2008. ápr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem volna vízben szülni, amúgy is, ha fáj valamim, már egyből engedem tele a kádat, én nagyon szeretem a vizet. Viszont Magyarországon úgy tudom, szinte sehol nincs lehetőség vízben szülni, csak vajúdásra van lehetőség pár helyen.
2008. ápr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Énis erre készülök, örülnék, ha vízben vajúdhanték. De én is úgy tudom, hogy erre is kevés helyen van lehetőség, de szülni nem lehet vízben Magyarországon.

Én is azt az előnyét látom, hogy csökkenti a fájdalmat, a súlyérzetet és könnyebb ott mozogni:-)

De ha nem esik jól, válaszz más megoldást!

2008. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Íme akkor egy kis segítség azoknak akiket érdekel a vízben szülés: budapesten a szent imre kórházban, szent istván kórházban lehet. én konkrétan ezt a kettőt tudom, de a dokim ( ez a specialitása) azt mondta hogy ma már több helyen van erre lehetőség. Csak utána kell járni, és olyan dokit és szülésznőt választani akik ezt támogatják. Általában a bababarát kórházakban már van erre lehetőség. Hurrá!!! :)
2008. ápr. 1. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!