Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Többek között azt is olvastam,...

Többek között azt is olvastam, hogy a jóslófájások lentről kezdődnek és terjednek felfelé, míg az igazi fájások a méh tetején kezdődnek, igaz ez?

Figyelt kérdés

Már a második babámat várom,bármelyik nap érkezhet.

Első is fájásokkal indult, az elég egyértelmű volt.


Gyakran keményedek,jóslózok már hetek óta, de egyre inkább kivehető,hogy honnan indul a fájdalom.

Nekem lent kezdi mensi szerű görcsökkel, és szépen lassan centinként keményedik meg a hasam felfelé, míg végül "beáll" az egész.


Akkor ez csak jósló?


2012. jan. 10. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemben nem tudok válaszolni, de leírom az én tapasztalatomat:

Én is a másodikat várom. Nekem is vannak jóslóim és keményedek is sokat. A jóslók nekem lent fájnak, de én az előző szülésnél is ott éreztem inkább a fájásokat. Nálam nem a fájás helye, vagy a kiindulásának helye, hanem az erőssége más. Keményedésnél nekem durr bekeményedik az egész pocim hirtelen.

Lehet hogy ez mindenkinél más...?

39+3 hkm

2012. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát az biztos hoyg mindenkinél más, sőt, én azt is megkockáztatom,hogy minen egyes szülésnél is más lehet.


De gondoltam,ha jó sok válasz érkezik, akkor csak lesz egy pár olyan ami hasonlít majd, és abból esetleg majd levonok valami következtetést. :-)


Én meg épp ma tölötttem a 39. hetet. És már nagyon szülnék. Ha megrezdül a hajam szála, már azt várom,hogy ebből talán lesz valami....

2012. jan. 10. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok


Teljesen megértelek. Én is nagyon türelmetlen vagyok. Minden kis nyilalásra, jóslóra "ugrok", hogy "EZ AAAAZ, talán most!!!". De egyelőre semmi. Nagyon kedvtelen vagyok már ettől a várakozástól. Már semmi máshoz nincs kedvem, csak szüléshez.:)

Neked is második baba? Mekkora a nagy?

2012. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, második.

Van már egy 2,5 éves kislányom. Egy igazi virgonc, én meg úgy sajnálom,hogy nem tudom tartani vele a tempót.

2012. jan. 10. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem azt mondta a dokim, hogy ez a fajta jósló azért van, mert ékelődik a baba feje. Az amikor igazán fájásról van szó csak annyiban változik, hogy az egész has szinte pár másodpercen belül bekeményedik és rendszeressé válik. Nekem mondjuk az elsőnél elfolyt a magzatvíz, úgyhogy nem fájásokkal indult a szülésem. Mostani terhességem alatt viszont már voltak keményedéseim és teljesen ugyan az az érzés volt, mint amikor a kórházba elkezdődtek a fájásaim. (25 hetes lehettem kb.)2 percenként keményedett a hasam kb. 5 órán keresztül. Elmentem a dokihoz és azt mondta, hogy csak azért volt, mert a baba befordult és koponya fekvésben volt (születési pozició) és ékelődött egy kicsit a helyére. Aggódtam, hogy esetleg kinyílok vagy hasonló, de semmi. Nekem még van 2 hónapom, de gondoltam azért megosztom a gondolatom veletek.

2012. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!