Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájdalom az igazi fájás?

Milyen fájdalom az igazi fájás?

Figyelt kérdés

Milyen fájásra számítsak?

Tompa, de erős fájdalom? Vagy éles, nyilalló fájdalom?

Jóslóim sincsenek és nem tudom mire számítsak!

Írnátok milyenek az igazi fájások?


39 hetes kismami :)


2011. szept. 27. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz megfogalmazni, és valószínű eltérő mértékben érezzük a fájdalmat, illetve valakinek erősebb, valakinek gyengébb.

Nálam úgy volt, mikor jött a méhösszehúzódás, akkor szó szerint összehúzódott a pocakom. Két oldalról indul a húzódás, a hasam közepén összpontosult és lehasított az alhasamba egy fájdalom, ami olyan volt, mint egy menstruációs görcs igencsak felerősítve.

Nem is tudom, talán erős nyilalló fájdalomhoz tudnám hasonlítani.

2011. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Az első gyerekemnél hasító tépő,görcsök.A másodiknál alig éreztem valamit,végűl indítót adtak,a falat kapartam le tőle.A harmadik röhögve született meg.
2011. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Görcsöl hasad, majd szét akarsz szakadni ott lent, felmegy a gerinceden és az egész derekad le akar szakadni..brutális:-(((((
2011. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Én inkább tompának mondanám, de ez az egész hat magába foglalja. mint ha ki akarna szakadni az egész, na de nem lefelé, hanem a hasfal felé.

Elég brutál, de "csak" a tágulási szakaszt kell túlélni, a kitolás, legalábbis nálam, gyorsan ment, pedig rohadtul fáradt voltam már (23 órás vajúdás).

2011. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor ezek szerint, valakinél nyilalló, valakinél tompa ... hm ... na sebaj, nemsoká megtudom, bízom benne hogy csodás szülésem lesz :)

Fő a pozitív hozzáállás :D

(Bár jobban szeretném, ha beindulna magától és nem kellene indítgatni a kis drágámat)

Még van egy hete a kiírtig :)

1-ét beszéltem meg vele, kiderül mennyire jó fiú :)

2011. szept. 27. 13:02
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
én is sokat gondolkodtam azon, hogy milyenek lesznek a fájások és mivel mindenki nagyon brutál görcsölés szerűnek írta le nem is gondoltam, hogy már igazi fájásaim vannak a 38. héten, mert nekem egyáltalán nem görcsös fájdalmam volt, inkább olyan, mint egy nagyon-nagyon erős hascsikarás. EGyébként ilyen is maradt végig, a derekam és hátam egyáltalán nem is fájt egy picit sem. Szóval nálam nem jött be az, hogy úgyis rájössz, hogy ezek az igazi fájások, mert mi is csak azért mentünk be a kórházba, hogy nézzék már meg mi lehet és nem hittem, hogy szülni fogok. Könnyű szülést!
2011. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Én egyszerűen csak menstruációs fájdalomnak írnám le. Az első szüléskor nem különbözött tőle! Enyhe volt,de azért érezhető, inkább zavaró mintsem fájdalmas. 1:57 perces menet volt- a baba kibújása és az 1. fájás közt ennyi idő telt el.

A másodiknál szintén enyhe mensis görcsökkel indult,de a végén erősödött,akkor már kicsit húzó fájdalom volt a hasam alján.

A harmadik baba születésénél pedig eleinte enyhe,majd erősebb görcsök,a végén már a derekamban is éreztem.


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!! :-D

2011. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

A menstruációs görcsökhöz hasonlított nekem, de kb. 5-ször erősebb. Igazából akkor kezd vészes lenni, amikor már nincs szünet a fájások között. Az 5-10 percesek abszolút elviselhetőek voltak nekem. Én nagyon féltem a szüléstől, alacsony a fájdalomküszöböm is, de mégis érzéstelenítés nélkül végigcsináltam és annyira nem volt borzasztó... no persze nem kellemes, készülj fel a fájdalomra lelkiekben és akkor nem lesz gond.


3 hetes kistörpe anyukája

2011. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Szia!A szülés a legszebb élmény az életemben!Akkor éppen nagyon kellemetlen, és fárasztó,de ahogy kibújt a kisfiam azonnal elmúlt minden fájdalom.A szülésnél fontos a légzés sokat segít!
2011. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is inkább a menstruációs fájdalom sokszorosa lehetett! Itthon kezdődtem a fájások spontán, 5 percesekkel, mindegyiknél összegörnyedtem. Letusoltam...az nagyon jó dolog...még a kórházban is elmentem 2 fájás közt. Szóval a kocsiban kapaszkodtam,mint még soha és minden fájásnál elemelkedtem az üléstől! :) Ezt a férjem mesélte,ott közösen néztük az órát, 3 percesek voltak. A szülőágyon volt 2 akkora fájásom,h hánytam, erre mondta a szülésznőm,vegyem úgy,mintha 12 óra fizikai munkát végeztem volna 1 fájásnál!!! Végülis 3 óra alatt született meg a babám,a tolófájások nem is fájtak,csak nyomtam és kész! :) Neked is könnyű szülést és sok Boldogságot!
2011. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!