Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol van lehetőség Bp-en...

Hol van lehetőség Bp-en alternatív szülésre, gátvédelemmel?

Figyelt kérdés
Ti milyen módszerrel szültetek, hol? Orvost mikor kell legkésőbb választani? (Pl. járnék a mostani dokimhoz, de máshol szülnék, mert nála nincs alternatív lehetőség.) Ha gond lenne, ezeken a helyeken is van császár, ugye? Segítsetek, mert semmit nem tudok erről!
2012. jan. 10. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Habár én külföldön szültem, de mi az alternatív?


Nekünk már a korház látogatáson, szülés felkészítön megmutatták milyen módon lehet szülni.


Volt kád, de én nem akartam, mondták is hogy gondoljuk végig, mert sokan a kádban jönnek rá hogy nem akarnak még sem úgy szülni, kevés a lehetöség a kapaszkodásra, erökifejtésre.


Szóval azt tanácsolták gondoljuk végig mit is szeretnénk. pl állva nem tanácsolják de megmutatták, jó kondinak kell lenni és nem ájulósnak hozzá. Ülve volt több módszer, különleges szülöszékek. aztán fekve is mutattak pár pózt.


Mikor én oda kerültem minden gyorsan jött. a fájások 2 percesekkel kezdödtek, így hamar eljött akitolás. Akkor rögtön wc-re küldtek pisilni ahol 2 fájást kellett megvárni a wc-n ülve.


Majd felfeküdtem oldalhelyzetbe ahol óriási fájások jöttek, akkor jöttem rá hogy az oldal fekvés erösíti a fájásokat, ezért szeretik. na de nem jött a baba. majd felállítottak és állnom kellett 5 percet (azt utáltam már akkor, míg a vajúdás alatt ülni sem tudtam). aztán még mindig nem jött, akkor hátra fektettek, és elkezdték kinyomni, de akkor sem jött, majd vágtak, és vákumoztak, így mádfél órás kitolási szakasz után kint volt a gyerek.

2012. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

St Imrében van lehetőség kádban szülni,és van alternatív szülőszoba is .Itt nem nagyon vágnak gátat jó gátvédelmi rendszert fejlesztettek ki(állítólag).

Természetesen császároznak ha kell.

Mindent megtudhatsz a kórház weboldalán.

2012. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Sajnos én sem tudom, mi az alternatív, csak azt tudom, hogy nem szeretnék olyan helyre menni, ahol kötelező egy ágyon feküdni (több barátnőm így járt), ha tetszik, ha nem. Szóval érdekelne, konkrétan mik vannak, pl. a kádas, amit említettetek, labdát hallottam még.
2012. jan. 10. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Szent István kórház.Itt is van alternatív szoba(ami azt jelenti,hogy megválaszthatod a vajúdási és szülési pozíciót,módot),amiben van kád(a vízben vajúdáshoz,szüléshez),bordásfal,franciaágy,szülőszék,labda(több is,mivel 1 személyesek a szülőszobák így egyszerre több helyen is kellhet).A többi szülőszobában sem kell fekve vajúdnod,és szülnöd,ám ott csak a szülőszék,illetve a négykézlábra állás választható)

Az nem igazán megoldható,hogy a mostani dokidhoz jársz,és szülni az Istvánba mész(csak nem ide tartozol).Nekem fogadott dokim volt(máshogy nem is ment volna a dolog,mivel én másik kerületben lakom).Császármetszés természetesen itt is van(2 barátnőm is itt szült,mindketten császárral,mert a baba szívfrekveniája leesett).Én már 2x szültem itt,gátmetszés nélkül.

2012. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a Szent Imrére szavazok.:)
2012. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 11. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!