Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Anyukák! Mi a gyakorlat?

Kedves Anyukák! Mi a gyakorlat?

Figyelt kérdés
Kb. 10-12 nap van a menstruáció alapján számolt és a magzat mérete alapján becsült terhességi kor között. Október 2 menstr. alapján, október 12 magzat mérete alapján (12. heti UH)a szülés várható időpontja. Kicsit félek attól, hogy október 2-t veszik alapul, utána pedig túlhordást állapítanak majd meg :( és esetleg mesterségesen akarják megindítani a szülést (holott a babának lenne még másfél hete). Járt valaki hasonló cipőben?
2009. máj. 25. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az uh szerintit tekintik a kiírásnak
2009. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Az én manókám mindig nagyobb méretekkel rendelkezik, mint a kora, a terminusom vége júl2, de már méretek alapján jún24re jön a picur, és nálunk ezt nem is nézik, tájékoztató adatnak kezelik. (7hetesen pedig kisebb volt, mint a kora)

A menzesz dátumától nézik a túlhordást, nálunk, eszükbe sem jut, hogy egy nappal is idősebb terhesnek tituláljanak.

2009. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 12 hetes UH méret alapján határozta meg a doki a szülés várható idejét.
2009. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Tehát mind a két eset előfordul :) Az én dokim állítólag (én nem láttam, éppen öltöztem, apuka mondta) október 2-t írt be a naptárjába. Ezt az időpontot túl korainak tartom, ma megyek hozzá, rákérdezek ;).
2009. máj. 25. 10:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy ötlet, terhességi naptár, kalkulátor, mondjuk a kismama.hu kalkulátora alapján nézd meg, hogy mikor kéne jönnie a picurnak, ha nem tudnánk méreckedni, ha az okt2, akkor ne aggódj, ha okt12, na akkro van valami difi.

Jó babavárást:)

2009. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na én pontosan igy jártam. 6-ra voltam kiirva és közben tudtam hogy az nem stimmelhet (hiába mensi alapján számolták, nem akkor voltunk együtt amikorra ez a dátum kijön) és mifelénk vártak nem inditották elég sokáig, mindennap amnio volt meg nst a vége felé már de én 15én szültem meg a bébimet, inditás nélkül, magától elindult. Valószinű akkor volt itt az ideje.

Kérdezd meg a dokidat hogy ott felétek meddig szoktak várni, illetve ha már október 6-7 felé jártok és még mindig nincs baba és szóba kerül az inditás, esetleg felhozhatnád hogy uh alapján mást számoltam mint mensi alapján:)

Én anno így nyertem meg még egy hétvégét kórház nélkül (persze ehhez tényleg az kell hogy akár mindennap ellenőrizzék minden oké e odabent) és végül hétfő este indult be a szülésem magától.

2009. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! ne aggódj, a baba mérete, fejlettsége alapján módosíthatják a szülés időpontját!

nem fognak indítani akkor sem, ha túlléptétek a terminust, de láthatóan jól vagytok. ez az nst-ből kiderül majd. csak 2 hét túllépés után indítanak, ha más ok nincs rá.

és az október 12 remek dátum! akkor született a kisfiam tavaly! mosolygós kópé, már az első nap mosolygott álmában. azóta nagy kacagógép :)

2009. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Mindenképpen utánajárok, hogy ebben a kórházban mi a szokás ;) és mindenképpen megemlítem a dokinak az eltérést. Megnyugtató volt olvasni, hogy senkinek sem indították meg a szülést ilyen esetben.
2009. máj. 25. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!