Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől. Más...

Nagyon félek a szüléstől. Más is így van ezzel? Én mindenhol csak bátor és boldog kismamákat látok, hallok, akik már alig várják. Valhogy úgy érzem csak én vagyok ilyen gyáva. Tényleg így van? Csak én parázok?

Figyelt kérdés
Valhogy úgy szeretném "megúszni". Hogy vagyok állapotos nő, meg aztán anyuka, de hogy a kettő között valahogy a "szülő nő" kimaradna. Na, azt nagyon bírnám.
2012. jan. 12. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is féltem az elején de már nem félek!és ha ott leszel csak arra fogsz gondolni hogy minél hamarabb láthasd azt a kis csodát ami addig a pocakodban volt.el fogsz felejteni minden félelmet!és a végeredményért érdemes lesz egy kicsit szenvedni.:)17hkm
2012. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem, ez teljesen természetes. Mindentől félünk, amit még nem éltünk át és valami ismeretlent, újat tartogat számunkra. De hidd el, ha már túl leszel rajta, életed legszebb emléke lesz az a nap :)

Én 4 x éltem át, de mindannyiszor volt bennem félelem, pedig nagyjából tudtam mire számíthatok. Az ember mégis fél, no nem magáért, hanem azért a csöppségért aggódik, akit a szíve alatt hordott 9 hónapig.

Nagyon szép és könnyű szülést kívánok neked!!

2012. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Persze, én is így vagyok ezzel. Sőt én még az első 2 hónapot is kihagynám a babával.:O Persze a baba kéne csak a fájdalmak (csaszis voltam), kínlódás, szenvedés, kialvatlanság...na, azt kihagynám. Van már 1 gyerekem úgyhogy tudom mi vár rám. Én tulajdonképpen bármikor szülhetek már de nagyon nem szeretnék mert iszonyatosan félek a vajúdástól. Nem részletezem ha még nem szültél de lényeg az, hogy 16 óra után császár. Hát, köszi. De a császár nekem már maga a megváltás volt. Irigylem azokat akiknek jó élmény a szülés. Szóval nem csak Te parázol, dehogyis! A vége felé azért már mindenki be van egy kicsit tojva!:)
2012. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetes,hogy félsz,én is féltem(nem kicsit),de ott van a 9 hónap,ami felkészít a szülésre,sőt a terhesség végén már te szeretnéd megszülni a babát annyira "terhes"lesz a terhesség,és amikor megvan a baba,akkor már nem is emlékszel a szülés fájdalmaira!
2012. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem.De én 2 hetet ráhúztam így indítottak.Hát mondhatom előtte nap mikor bekellet mennem a kórházba nagyon féltem.3 napon keresztül indítottak mert nem indult be.4.nap megcsászároztak,de akkor már nem féltem csak szerettem volna túl lenni rajta.Ha már ott leszel te se fogsz félni.
2012. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Niktoon ***** válasza:

Én az első szülésemtől nagyon paráztam, már vagy az 5. hónaptól minden este imádkoztam, hogy könnyű szülésem legyen. A szülés elég nehéz volt, de probléma mentes, úgyhogy amikor a második babámmal terhes lettem, úgy voltam vele, hogy pozitív szülést akarok, de amikor bekerültünk a kórházba és megláttam a szülőágyat, rögtön pánikrohamom lett, mert nagyon fájt az első. De a második még jobban fájt, ráadásul komplikáció is akadt, és a baba majdnem megfulladt, mert a nyakára csavarodott a köldökzsinór. A második babám 15 perc alatt meglett, mert gyakorlatilag az orvos kinyomta belőlem, hogy ne fulladjon meg, szét is repedtem rendesen. :( De hál' Istennek, egészségesek vagyunk mind ketten, de azért a szülés közben kiabáltam, hogy nem kell több gyerek :)

Nem megijeszteni akarlak, csak egyszerűen természetes, hogy félsz, végül is nem egy pici ujj vágásról van szó, hanem szülésről. A fájdalmat meg el lehet viselni, az csak addig fáj, utána elmúlik, én mindkét gyerekemnél azon imádkoztam, hogy ne legyen semmi probléma.

Könnyű, természetes szülést kívánok!


3 éves és 1 hónapos kisfiúk anyukája

2012. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem, nagyonis féltem, izgultam (akkor még nem hittem, hogy azt fogom mondani, bárcsak szülnék már)...aztán elmúlt...utolsó hónapban már kevésbe féltem, vártam a nagy napot. Amikor eljött a nap, amire ki voltam írva, nagyon csalódott voltam, hogy még mindig semmi. Aztán eltelt még egy hét...semmi... Akkor bentfogtak a kórházban és beindították a szülést. Egyáltalán nem féltem, egy kicsit sem. Hihetetlenül hangzik, de tényleg nem, mert már annyira vártam, hogy lássam. Alig vártam, hogy már legyenek fájásaim, vagy legyen valami!Szerencsére minden könnyen és gyorsan ment. Nem mondom, hogy nem fájt,mert nagyon fájt, de életem legszebb napja volt! Hasonló gyors és könnyű szülést kívánok Neked. :)
2012. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Atroposz ***** válasza:
Én még nem félek sőt már nagyon várom a nagy napot,elkezdtem szedni a homeopátiás bogyókat így hiszem ,hogy könnyebb szülésem lesz,tudom ,hogy fájni fog de ez még nem érdekel.37 hk
2012. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kedves kérdező? Mennyi van még hátra?
2012. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!