Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy valakinek...

Mitől függ, hogy valakinek visszatartják e a babáját, ha korán indul, vagy sem?

Figyelt kérdés
Olvasgatom mostanában ezeket a témákat és sokan írják, hogy még a 36 hét után is visszatartották a babáját. Van aki meg azt írja, hogy 35 hetesen sem tartották neki vissza. Előfordulhat, hogy az uh.-s becsült súly alapján döntenének? A legtöbbnél akinél nem tartották vissza 3 kg körüli volt a baba. (becsült magzati súly) Tapasztalat?

2012. jan. 26. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak módszerek amikor lehet és vannak amikor nem.


Pl barátnömnek elment a magzatvíz 34 hetesen, itt max 3 napot várhatnak, 2200grammal másnap megszületett.


De vannak esetek amikor erös görcsök vannak és azt tudják csillapítani, de vannak esetek pl magzatvíz elfolyás amikor nincs vissza út.

2012. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez rendben van. Ezt el is felejtettem írni, hogy csak olyanokra gondolok, akiknek nem folyt el a magzatvíz, hanem fájásaik voltak. Ez számomra is egyértelmű, hogy akkor nincs visszaút... Csak azt nem értem, hogy egy 35 hetes babát miért hoznak világra, miközben egy 36 hetest visszatartanak. Erre nincs protokoll? Vagy minden kórházban más, vagy esetleg ez az orvosod döntése?
2012. jan. 26. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom vizsgálják, hogy melyik jelent kissebb kockázatot az anyára és a babára nézve. Ha dönteni kell az anya és a baba érdekei között, először az anyát mentik. Ha az anya veszélyeztetése nélkül késleltethető a szülés akkor megteszik.
2012. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez jo kerdes, en is gondolkoztam mar ezen. 35 hetre szultem, reggel amikor bementem a korhazba, meg igazabol fajasaim sem voltak, csak parszor ereztem nagyobb nyilalasokat. Aztan mondta az ugyeletes doki, h 2 ujjnyira nyitva vagyok, huzhatom meg akar 2-3 hetet is, de szulhetek aznap is. Hazaengedett. Kora delutan mentunk vissza, mert kezdett folyni a magzatviz, este fel 8kor meg is szuletett a kislanyom. Az uh reggel 2800ra becsulte, de csak 2380 g lett. En akkor azt hittem, h 35 hetesen senkinek sem tartjak mar vissza. Ehhez kepest en is itt olvastam, h van akinek meg ilyenkor visszatartjak. Lehet, ha a sajat domim elerheto lett volna, maskepp alakultak volna a dolgok, de o el volt utazva, en csak 35 hetes voltam. ( pont aznap toltottem, tehat pont 35).
2012. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: en nem voltam veszelyben, semmi gond nem volt velem, tehat nem emiatt hagytak, h szulessen meg elobb. Mellettem volt olyan kismama is, aki 34 hetre szult es neki sem tartottak vissza.
2012. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom elképzelni, hogy nálad azért nem tartották vissza, mert megrepedt a burok és szivárgott a magzatvíz. Ebben az esetben, tudtommal, nem hagyhatják bent a picit, mert megnő a fertőzés veszély és ennyi idősen jobb, ha kint van, mintha bent kapna el egy fertőzést. Legalábbis ezt olvastam. Magzatvíz elfolyásnál feltételezem, hogy nincs a szülésen kivül más lehetőség. Legalábbis olyan még nem olvastam, hogy ebben az esetben visszatartották volna a babát. Remélem nálatok azért semmi probléma és szépen fejlődik a pici.. Volt vele valami probléma, amikor megszületett? Meglepődtél, hogy ekkorát tévedtek a súlyát illetően?
2012. jan. 26. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Reggel amikor bementem a korhazba, meg nem volt megrepedve a burok, ezert is mondta a doki, h akar meg 2-3 hetet is huzhatom, de akar meg aznap megszulhetem. Tehat akkor meg a burokkal minden rendben volt. Delutan kezdett folyni a magzatviz. Reggel mondta, h ne aggodjak, mert ha hamarabb is jonne, ugyis 2800 g. Hat igen, kicsit meglepodtem amikor este kiderult, h 2380 g, azert nagyot tevexett a doki, vagy a gep, mert a 42 deka itt nem 10 szazalek volt. Nem volt lenyegeben semmi baj, de mivel korazules volt, nem ugy indult semmi mint masnal. Elvittek rogton, par orat inkubatorban volt, utana csak ujszulott orzoben ( nem voltunk PIC en), de hat nem volt velem. Emiatt a szopi sem ment. Persze osszegezve az a lenyeg, h teljesen egeszsegesen szuletett, de engem akkor is megviselt az egesz. Azota mar lassan 5 eves nagylany, naygon ertelmes, mar sulis, mert kulfoldon elunk. Nem kellett utolag sem visszajarjunk ellenorzesekre, teljesen rendben volt minden.

Most 32 hetes vagyok, es azert bennem van a felelem, h ezt a babat ki tudom e hordani vegig.

2012. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is ennyi idős vagyok. :) 38 hetesen szültem az első gyermekem, de őt most nagyobbnak nézik, ezért is kutakodtam a témában.
2012. jan. 26. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Van rá protokoll: a baba állapota a döntő szempont mindig. Ha fájások vannak és a baba jól van, megpróbálják visszatartani, de ha pl. lassul a a fájásokkal a szívverése, akkor nem. Ez csak példa, sokféle eset lehet. Nekem megindult a 35. héten, és visszatartották, a 38. héten született.
2012. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

35+5 hetesen véreztem és fájásaim voltak.

nem mehettem abba a korházba ahol volt a dokim mert nem volt koraszülött osztály.

mentünk a másik kórházba, vizsgálat, nagy adag magnézium és viszlát.


2 nappal később indult volna meg akkor a másik kórházba mentem volna ahol nem tartották volna vissza.

végül a kiírt nap szültem :)


nem tudom amúgy. nálam az volt az érdekes, hogy veszélyeztetett voltam, 27. héten mondták először, hogy bármelyik nap, készüljünk. hát mi elkészültünk és végül otthon türelmetlenkedtünk már a végén :D

félre ne értsetek, örülök, hogy nem lett koraszülött a fiam, csak annyit paráztattak és annyit voltam kórházba, a sok aggodalomtól rémálom lett a terhességemből, ha ezt tudtam volna, boldog lett volna :/

2012. jan. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!