Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális szülés után 2 héttel...

Normális szülés után 2 héttel az erős piros vérzés, úgy, hogy egy pár napja már csak barnázgattam?

Figyelt kérdés
Ráadásul az előbb fél tenyérnyi alvadt vérdarab jött ki belőlem (miután fekvő helyzetből felálltam az ágyról), aztán beálltam a kádba és csak csorgott. Minden tapasztalat érdekel, nem akarok sem elvérezni, sem feleslegesen rohanni a kórházba, a pici lányomnak szüksége van itthon rám.
2009. máj. 29. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Normális, h még vérzel és az is h nem egyforma erősségű. A tenyérnyi alvadt vér azonban nem olyan pozitív. Hívd fel a nődokidat mert abból viszont lehet baj.

Inkább győződjön meg róla h téynleg vér és nem a mehlepány egy darabkája, mert ez életveszélyes is lehet.

Nem ijesztegetni akarlak, csak felhívni a figyelmet. A húgom 5 szülésből 4 szer maradt benn a méhlepénydarab és 2 hét után életveszélyes állapotban került kórházba...

2009. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A vérzés ilyenkor természetes és az alvadt vér is bizonyos mértékig, de ha ezt rendszeresen tapasztalod és nagyon nagy darabok jönnek ki, orvoshoz kell fordulnod. Természetes szülés után, hogy a vérés erőssége változik. Olyan is előfordulhat, hogy megszűnik pár napra, utána meg erősen visszatér. Ez még pár hétig mehet így, viszont az alvadt vérrel vigyázni kell. Ha nagyon nagy darabok jönnek ki rendszeresen, menj orvoshoz vele.
2009. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
hát azért két hét után már nem kéne ennyire vérezni, menj orvoshoz inkább. lehet, hogy semmi gond, de jobb az óvatosság, nekem egy hét után nem volt semmi.( mindenki más az igaz)
2009. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
22:09: akkor te nagyon ritka kivétel vagy, ugyanis nekem egy hónapig erős vérzésem volt, de olyanokat is ismerek, akik 5-6 hétig véreztek. Egyáltalán nem szokatlan dolog ez.
2009. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat. Azért gondoltam hogy alvadt vér se baj, mert feküdtem, és gondolom nem tudott ürülni, így ott állta bent és megalvadt (legalábbis az én laikus elképzelésem szerint).

A dokit amúgy felhívtam, és azt mondta szoptassam meg a babát, mert az méhösszehúzó és attól eláll vagy lassul a vérzés, ha nem akkor menjek be a kórházba.


De egyrészt eddig is az volt, hogy ha szoptattam pont akkor erősödött fel a vérzés, amúgy meg feleslegesen nem akarok kórházat a pici miatt, nehogy rutin megfigyelésre bent tartsanak.

Meg is vizsgáltam a darabot, tuti alvadt vér volt.

2009. máj. 29. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Épp az az, hogy a szoptatás alatt erősödni szokott a vérzés a méhösszehúzódások miatt. Ez természetes egyébként. A nagy darab alvadt vér ha újra előjön, én elmennék orvoshoz.
2009. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy ismét erősödik, az normális. Ilyen nálam is előfordult.

Sőt, nálam tényleg maradt bent placenta is és szülés után két héttel távozott spontán. Szerencsére nem zárt össze a méhszájam, így ki tudott jönni, nem kaptam mérgezést. Kb tenyérnyi volt és eléggé meg lehetett különböztetni az alvadt vértől. Ez úgy fixen egyben volt, hasonló színe volt, mint az alvadt vérnek, de állagra olyasmi volt, mint az erősebb máj (már elnézést a leírásért, de nem tudom máshoz jobban hasonlítani). Én akkor bementem az ügyeletre, megvizsgáltak, kiderült, hogy tényleg placenta volt, de nem volt bent több.

Ezután ismét beindult a vérzésem erősebben. Kb egy hétig véreztem megint erős mensi szerűen, majd egy napra elállt, szinte semmi sem volt, következő reggelre ismét volt. Így ment négy hétig.

Szoptatásnál nekem is erősödött, görcsöltem is közben.

Szerintem inkább arra gondolt a dokid, hogy minél többet szoptatsz, annál hamarabb összehúzódhat a méh, könnyebben regenerálódik és kisebb lesz a seb felülete is, ami vérzik, vagyis csökkenhet a vérzés.

2009. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!