Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek Magyarországon?

Szülhetek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult.Szlovákiai magyar vagyok.Már évek óta Magyarországon dolgozom, bejelentett lakhelyem nincs.A párommal, aki magyar most várjuk az első babánkat.Ő szeretné, ha Magyarországon szülnék.Nőgyógyászhoz viszont Szlovákiába járok.Most költözünk össze.Lehet jobban tenném, ha keresnék egy nőgyógyászt magamnak Magyarországon?
2012. jan. 31. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha magyarországon biztosítva vagy akkor csak ott szülhetsz. modnjuk úgy ott szülhetsz ahol biztosításod van. Ahogy mondod magyarországon van bejelentett munkhelyed akkor szlovákiában csak magánba szülehtnél ami gondolom egy vagyonba kerül ott is.

Magyarországról kaphatod a gyedet, gyest stb... is mert ott dolgozol évek óta.

2012. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bejelentett munkahelyed van itt? Magyarországon fogtok lakni? Ha igen lakcímet létesítesz, és mint bárki más itt szülhetsz, minden ellátást innen kapsz.

A regisztrációs kártyát a bevándorlási hivatalban intézheted.

2012. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bejelentett munkahelyem van itt, van adó és tajszámom is.Magyarországon fogunk lakni, de én megtartanám az állandó lakhelyemnek a szlovákiai címem/oka van/.Nem hiszem, hogy így Magyarországon is lehetne állandó lakhelyem, esetleg ideiglenes vagy valami hasonló.Nem hittem ennyi gond lesz :)
2012. febr. 1. 00:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


èn pont így vagyok, csak én magyar állampolgár vagyok magyar lakcímmel is, de németországban élek és német lakcímem is van. elvileg nem lehetne, gyakorlatilag a kutya nem kontrolálja. A vicces hogy nekem is mindkét országban van bankszámlám, így kell is a lakcím mindkét helyen.


Biztosítva németországban vagyok csak is itt szülhettem, otthon csak magánba szülhetnék vagy sürgösségiben, mert ott nem vagyok bizotsítva.


neked pont ugyan így van csak mások az országok.

Szülni csak magyarországon szülhetsz mert ott vagy biztosítva, habár ha szlovákiában beindul a szülés akkor kötelesek levezetni de pl ha történik valami pl a babával és szállítható de korházi kezelésre van szüksége akkor rögtön elküldenek magyar korházba ök tovább nem kezelhetik és neked kell a szállítási költséget mindent kifizetni. de váltsál mindenképpen a magyar TB-nél eu-s kártyát ne hogy kifizetessék veled a szülést.


ha össze költöztök a pároddal mindenképpen jelentkezz be hozzá is lakcímre, senki nem fog utánna nézni hogy van-e szlovákiában is. A másik meg hogy ha nem vagytok össze házasodva akkor apasági nyilatkozat kell. De mivel te szlovák állampolgár is vagy így az is megilleti a babát ez is bonyolult lesz aztán. De az apaságit is magyarországon kell tennetek, vagy ott ahol a végén szülnbi fogsz.

2012. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Bevándorlási hivatalban dolgozom.

A szlovák állandó lakcím nem zárja ki a magyar állandó lakcímet. Ha regisztrációs kártyát kérsz, amit szülésnél kérni fognak, oda állandó lakcím kell. Én azon csodálkozom, h a munkáltatód, vagy az Apeh nem kérte még a magyarországi lakcímet.

Egyébként, ha a baba megszületik, az anya lakcímére kapja a lakcímkártyát, ha ez neked itt nincs, és a babának a magyar állampolgárságot választod, akkor magyar áp-ként, szlovákiában nem fognak örülni neki. (nem tudom, ott hogyan működik a lakcím szerzés)

A két ország között nincs semmilyen megállapodás annak tekintetében, h ki létesít itt állandó lakóhelyet, vagy ki kér regisztrációs kártyát, vagy állampolgárságot.

Az uniós tb, (kék) kártyát tényleg váltsd ki, egy terhesség alatt bármikor, bárhol kellhet.

Apasági nyilatkozatban kell eldönteni, h milyen állampolgár legyen a baba, bár a magyart utólag is kérheted.

2012. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.A munkáltatómnak és az Apehnek miért kéne magyarországi állandó lakcím?Évek óta itt dolgozom, mivel a határ mellett lakom, átjárok a munkahelyemre.A munkáltatómnál és az Apehnél is a szlovákiai címem van meg.Adózom rendesen:)

Csak mivel babánk lesz, most összeköltöznénk Magyarországon.Ezek szerint jobb bejelentkeznem ide is, bár a párom a kezdetektől ezt akarta.

Szlovákiában is kapnék orvosi ellátást, mert van ún. Eu-s kártyám is, amit elfogadnak a szlovák orvosok.Nőgyógyászhoz is szlovákiába járok még és nem kell semmit fizetnem.

2012. febr. 1. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben bemennék abba a kórházba is vizsgálatra, ahol szülni fogsz várhatóan. Eleve, jó, ha látod magát az intézményt, tudod, mire számíts, illetve meg is kérdezheted ott a dokikat.
2012. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!