Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Margit kórházban...

A Szent Margit kórházban milyen ROSSZ tapasztalatotok volt szülés, terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Kérem, csak azok írjanak, akiknek valami negatív élményük volt, a jó tapasztalatokat már ismerem és olvastam is.

Azért érdekelne, mert mostanában több rosszat is hallottam személyesen , kíváncsi lennék, hogy arányában mennyi? Bár lehet, hogy nem is fog írni mindenki.

Fontos lenne,ne tartsátok magatokban.


2012. febr. 10. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én oda jártam terhesgondozásra, és ott is szültem.Szerencsére probléma mentes volt minden, és nem volt fogadott orvosom!

A terhesgondozó:

Nekem egyetlen dolog tetszett,hogy ott az UH-n kívül mindent megcsinálnak 1 helyen.Így pl vérvételnél nem kell 120 éves mindig sietős öregasszonyokkal harcolnod.De ez az egyetlen dolog ami tetszett ott.

2 nővérke van ott, aki fogadja az embereket, az egyik nagyon kedves, de a másik??!!Na annak simán szét tudtam volna verni a fejét.Egy igazi lekezelő, tirpák, köcsög.Ha valamit nem tudsz, úgy kérdez vissza mint ha tök egyértelmű lenne, hogy te is az orvosira jártál, és milyen hülye vagy, hogy ezt nem tudod.

Délután fogadnak orvosok(Én a Burikhoz jártam), de ők meg közben ügyeletben vannak(vagy fogadottak, és 100.000-ért simán ott hagynak), így ha hívják őket, akkor simán késik a rendelés, nem is kicsit.Volt, hogy 2órát ültem ott.Ha idejében be akar jutni az ember délután a dokihoz, akkor már reggel be kell menni, és sorszámot kérni, különben az 1 órás várakozási idő az még semmi.Én mindig amikor mentem vérvételre vagy bármire, akkor már kértem is sorszámot.A wc egy katasztrófa, én inkább otthon végeztem el a dolgom, és bezártam befőttes üvegbe, mert bent se a táskád, se semmid nem tudod letenni, úgy, hogy teljesen kényelmetlen.A vizsgálóba ordítással hívnak be, ha elég messze ülsz meg se hallod.Ja és reggel a nővérkéknél nyitva van az ajtó, úgy hogy aki közel ül, az mindent hall, ami szerintem elég gáz, és szabály ellenes.

De jókat lehet dumcsizni, amíg az ember felrobban az idegtől! :)

A szülészet:

Mint írtam nem volt fogadott dokim, így ügyeletesnél szültem.Nagyon fájt!!!!Ezt csak azért írom, mert a kedves szülésznő, mikor már nagyon ki voltam, be jött és közölte, hogy nincs aki beadja a gerincérzéstelenítést, ezért kéne egy kis segítség, hogy átjöjjön másik osztályról.Párom egyből mondta, hogy van egy tízesünk, elég lesz?Persze a szülésznő boldogan mosolygott. Mondanom sem kell, hogy a tízesünk hatására, még egy másik csajnak is beadták, teljesen ingyen, utána egy szobába kerültünk másnap, innen tudom.Végül is nem voltak bunkók, inkább közömbösek.A szülőszoba pont arra volt, ami a neve, szülésre, erről nem tudok többet írni! :) Ahol adták a beöntést elég bizarr volt, volt bent zuhany, meg egy wc, amire mielőtt leültem, szépen körbe takarítottam, és lefedtem, mert annyira nem volt bizalom gerjesztő.Ez mind csodálatos élmény volt, mittudomén hány liter langyos vízzel a végbelemben... :/

Mikor megszültem, baba rám, 2 perc, köldökzsinórt apa elvágta, engem össze varrtak, minden zsír.Aztán reggel 5-ig aludhattam a szülőágyon.Na basszus...köszi, remek volt.Ezt egy egész éjszakás pihinek tekintették, így a következő három éjszakán velem volt a lányom, és megmondom őszintén, igazán jól esett volna még 1 éjszaka alvás, 9 órásvajúdás után.Egyébként 23.20-kor szültem meg, úgy, hogy előző éjjel alig aludtam 3 órát.

Az biztos, hogy a Margitba soha többet nem megyek!!!!!

De van egy gyönyörű 13 hónapos kis csajom, ami kárpótol mindenért.

Ennyit tudtam írni!

Most megyek, mert fel kelt a kisasszony!

Egyébként most készülsz oda?Vagy ott szeretnél szülni?Fogadott doki nélkül veszélyes!! :))

Ja azt még elfelejtettem, hogy a csecsemősök között van 1-2 aranyos, de azért nekik is van egy stílusuk.Rajtuk már nem is volt erőm bosszankodni, de a lányomat gyönyörűen ellátták, így arra semmi panaszom nincsen.Talán ez egy elég pozitív dolog ott.

2012. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Margitban szültem 2010 áprilisban. Imádom!!! Fogadott dokim volt, szülésznőm nem. A terhesgondozást is imádtam, minden simán ment, de lehet, hogy ez annak is köszönhető, hogy volt fogadott dokim, aki egyébként nem pénz éhes, nem is kér pénzt, tehát nincs is tarifája. A dokim 3 hetente látni akart, a többi terhesgondozós dolgot is mindig mondta, mikor hova menjek.

A szülés gyönyörű volt! Két szülésznőm volt, az egyik az első 1-2 órában, aztán pont műszakváltás volt, utána jött a másik. Az EDA-t az ügyeletes szülész adta be, de a dokim is bejött elég hamar, és végig maradt is, vajúdás közben kb fél óránként nézett meg. Bocs, hogy leírtam a pozitívat is, de én sírtam az örömtől amikor hazaindultunk, és egyben a bánattól is, hogy vége ennek az örömteli pocakos korszaknak, amit nagyon örömtelivé tett nekem a Margit kórház, imádtam a dokimat is.

A ROSSZ:

Ami a szülés után jött! A csecsemős nővérek és a gyerekorvosnő! Mivel első babás voltam azt se tudtam mit kell csinálni, de ők nem kedvesek, inkább hülyének néznek folyamatosan, sírtam, fogyott a baba, tápszert adtak neki, közben méregettek, hogy "anya, éhes a baba, van teje??? hááát, ahogy elnézem nincs..." - közben odapillantgatott a melleimre - ez a gyerekorvosnő volt. Borzasztó volt az az első három nap a kórházban, a csecsemősöknek és az orvosnőnek köszönhetően, de ott a többi anyuka is mondta, hogy nagyon gáz... néha úgy éreztem úgy beszélnek velünk mint valami kiképző tisztek. Nekik az a dolguk, hogy a babára figyeljenek, és az anya nekik csak egy hülye, aki nem tud úgy bánni a babával, ahogy ők, a profik. De az mindig nagyon jól esett, hogy minden nap bejött a dokim hozzám, és biztatott.

2012. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A 2 válaszoló írásából is látszik, hogy mivel fogadott dokija volt, ő volt az isten az orvos szemében és bla..bla..bla..

A csecsemős sztorihoz szeretnék hozzá szólni.Mikor már megszültem, engem nem igazán érdekelt az, hogy ki néz hülyének, vagy bárminek.Bármit nem tudtam, fogtam magam és mentem kérdezni.Nekem is nehézkes volt a szoptatás, 1 napon belül vagy 3X mentem be a csecsemősökhöz, hogy jöjjön már valaki.Aztán jött...de minek???Tápszerezik, és cukros vizezik a babákat, ami így vissza gondolva elég kiakasztó.Az, hogy veszít a születési súlyából a baba az normális, csak mondjuk a mértéke nem mindegy.Én lányom 3450grammal született, és 3300-al mentünk haza.Bizony nem volt elég tejem, meg nehezen is indult be, úgy, hogy amikor már 2. napja nem aludtam, mert a kislányom sírt,akkor szépen berongyoltam a csecsemősökhöz, és követeltem a tápszert.Nem szívesen, de attak.De viszont mikor eljöttünk, mosolyogva válaszoltak minden kérdésemre, ami nem volt kevés, és sok boldogságot kívántak.Én mindenkinek megköszöntem, hogy ellátták a babámat, mert viszont tényleg azzal nem volt baj.

Akaratosnak kell lenni, ennyi a lényeg semmi más.Persze, hogy lekezelőek az emberrel hisz van elég dolguk anélkül is.Én mindig határozottan léptem fel, és nem féltem attól, hogy mit gondolnak rólam...igazság szerint nem is érdekelt, csak a babámmal ne legyen baj!

1. válaszoló voltam

2012. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, nagyjából mindent leírtak az előttem szólók, és is a csecsemős nővéreken voltam kibukva, 1 kivételell idiótának néztek 3 napon át, egyszer megmutatták a pelenkázást is reggel 1/2 6 kor király volt a szülés után 3 órával figyelni bármire is, a kérdésekre semmitmondó válaszokat kaptam, valamint azt kérdezzem meg egy anyukatársamat akinek már van gyereke. én személy szerint sirtam az autóba, hogy eljöhettem és ha aznap nem engedtek volna haza nem tudom mi lett volna. a kajáról meg ne beszéljünk mert nem érdemes. nekem nem volt se fogadott orvosom és szülésznőm se, de én a szüléstől tartottam és az ment minden közül a legsimábban. ha mégegyszer szülnék az orvosi ellátás miatt ott szülnék megint, de már nem lennének kérdéseim mert azóta sokat tanultam a pici mellett, és tudom a dolgom. de ott akkor első babával egyedül, és lekezelve amúgy is fájdalmakkal telve de azért boldogan,nem hagyott jó élményt.
2012. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Remélhetőleg tényleg ez az arány a jó és rossz tapasztalat között. Azért még várom a hozzászólásokat.

Amit én hallottam az sajnos nem a csecsemősökre vonatkozott, hanem mind a nővérekre/szülésznőkre, mind az orvosokra. Persze ha éppen őket fizeti meg az ember, valószínűleg más a tapasztalat, de jó lenne ha ezek az emberek nem csak ekkor változnának emberré.

További szép napot nektek, és jó babázást!

2012. febr. 13. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, a fogadott doki dologról annyit, hogy valami isteni szerencse folytán futottam bele abba a dokiba, aki a "fogadott" lett, anélkül, hogy felfogadtam volna. Egyszerűen csak elkezdtem járni terhesgondozásra, ahol megkérdezték ki az orvosom... mondom, nincs. Ja, akkor beírnak hozzá. Mondtam oké. És elkezdtem hozzá járni, soha nem mondta egy szóval se, hogy pénz, vagy bármi, a többi odajáró kismamától kérdeztem meg, akik már nem először szültek nála, hogy ez akkor most hogy is lesz - mikor már közeledett a szülés időpontja. Mondták, hogy nincs tarifa (=normális doki), ha jön a szülés majd felhívják a kórházból, be fog jönni, mert ő ilyen, bemegy a kismamáihoz. Mondom, totális mázli volt, hogy őt kaptam. A szülésznő nem volt "fogadott" vagy előre megbeszélt.

A csecsemősök nagyátlagáról és a gyerekorvosnőről annyit, hogy abban a lelkiállapotba, fáradtan, hormon változásokkal stb amiben én voltam első babásként nekem nagyon szarul esett ahogy beszéltek velünk, lehet én voltam mimóza, de nagyon sz@r volt...

2012. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tegnap 22:41

Megírnád a dokid nevét?Kérlek?Csak kíváncsiságból!!

1. voltam

2012. febr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Pálffy
2012. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy attól mert a doki nem mondja, még illik neki adni ennyi törődés után és hogy be is jön a szülésre, illetve a kórházba is minden nap - mi is így tettünk, amennyit gondoltunk...
2012. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
26%
Az 1. valaszolonak szerintem nincs teljesen igaza....ha valaki nem keves penzert felfogad egy orvost, mert megteheti, akkor el is varja, hogy az orvos ott legyen a szulesnel. Ez egy tudatos folyamat, es ha gyujteni kell ra kis penzt, akkor az ember inkabb nem eszik, es nem 10 ezer ft-al indulni el a korhazba, ahol barmi kozbejohet, es senki sem ad manapsag semmit ingyen. A joert tenni kell, a rosszat meg elviselni.
2012. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!