Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan akinek pajzsmiri...

Van itt olyan akinek pajzsmirigy alulműködése van és úgy szült gyereket?

Figyelt kérdés
Hogy zajlott le onnantól a dolog hogy megtudtad hogy terhes vagy? vagy tervezni kellett a gyógyszer miatt? Hogy zajlott a 9 hónap? Előre is köszi a válaszokat!:)
2012. febr. 12. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem a tervezéskor egy vérvételből derült ki az alulműködés, amire gyógyszert állítottak be(Letrox), és így sikerült a baba. a terhesség alatt 2x voltam kontrollon, beállították a gyógyszert a megfelelő dózisra. szülés után 6 héttel kell mennem legközelebb. problémamentes a terhességem. 33 hetes kismami
2012. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is alulműködésem van, de terhesség közben derült ki. Kell ellenőrizni elég gyakran, hogy elég-e a gyógyszer. Nekem azt hiszem 4-szer is nézték, de főleg azért mert akkor kezdték beállítani a gyógyszert. Szülés után 6 héttel volt kontroll.

Nem kell aggódni, ha be van állítva a gyógyszered nincs belőle semmi probléma.

2012. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, természetesen szoptatás alatt is szedni kell a gyógyszert... nem okoz semmilyen problémát.
2012. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is alulműködős vagyok. Volt egy vetélésem, utána derült ki, hogy alulműködik a pm. Jól beállították a gyógyszeradagot (nekem is Letrox), és pár hónap múlva jött is a baba. Én 5 hetente nézettem laborban a TSH-t, és magamnak variáltam, bár nem sokat kellett módosítani, szinte végig ugyanazt a mennyiséget szedtem... Szoptatás alatt is végig szedtem, - szülés után hajlamos alulműködni mindenki pajzsmirigye, nem csak azoké, akiknek szülés előtt is alulműködött... 1 éves volt épp a fiam, amikor fogant a tesó, szintén jó TSH érték mellett.

Mindkét babám egészséges, a kicsi 3 héten belül érkezik. A terhességek is gondtalanok voltak az első trimeszteres émelygést leszámítva. Sőt, mivel terhesen én mindig emelek a Letrox adagján, mert a baba a 16. hétig nem tud magának pm-hormont termelni, és addig az anyától veszi el, így inkább túlműködést szimulál a szervezetem, és rengeteg energiám van, és volt a nagyfiammal is. :)

Sok sikert neked is a babához, ha előtte állsz!

2012. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, még nem tervezek mostanában babát majd csak később de szeretek felkészülni a dolgokra, 7 éve működik alul a pm-em és kíváncsi voltam hogy hogy mennek ezzel a dolgok :)
2012. febr. 12. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Arra figyelj majd, hogy a laboreredményen lévő referenciaértékek NEM kismamákra vonatkoznak, illetve teherbeesés előtt álló nőkre! 0,1-2 között legyen max a TSH, mikor teherbeesel, és törekedj erre végig a 9 hónap alatt!

www.konzilium.hu nagyon jó oldal!

2012. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. febr. 12. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Én véletlenül tudtam meg hogy alulműködik. Akkor mondta a doki hogy ha babát szeretnék akkor most nem jönne össze. Igy kaptam tabit attól helyreállt. Már pár éve szedtem mikor szerettem volna újra babát. Kérdeztem hogy rendben vagyok-e, vállalhatok-e. Mondta hogy nincs akadálya csak jelentkezzek a 12 hétbe vérvételre. Akkor állitott az adagon. És utána is rendszeresen (azt hiszem 3 havonta mentem és emelte az adagom) jártam. Nem volt semmi gond. Én endokrinológushoz jártam. Ő tudni fogja hogy mi a teendő.
2012. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. febr. 13. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!