Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülésnél érheti az...

Apás szülésnél érheti az apukát valamilyen negatív hatás?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha bent lenne, de irtózik a vér, tű, stb... látványától, magától a kórháztól is. Ezen még felül tudna kerekedni, de kíváncsiak lennénk, hogy még milyen kellemetlen dolog érheti, mert akkor inkább Anyát hívom, vagy a testvéremet. Gondolom, ha a fejemnél lenne, akkor amúgy sem láthatna mindent, mert azt azért én sem szeretném ! :)


34 hetes kismama


2009. jún. 5. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az én férjem csak pozitívan élte meg és azt mondta,hogy szerinte minden apukának bent kellene lenni,mert hatalmas élmény:)

Ja és ő az elején nagyon ódzkodott az egésztől,félt,hogy nem fogja bírni,de szó sem volt ilyenről,mindketten nagyon élveztük.

könnyű szülést Nektek!

2009. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is már eleve így tervezte, hogy ott akar lenni majd, ha egyszer együtt leszünk, és babát vállalunk. Így is lett, végig velünk volt, még cigizni is csak 2-szer ment ki a 13 óra alatt, de akkor már elég fáradt volt. Ő volt az is, aki először meglátta a kislányunkat, a köldökzsinórt is ő vágta el, azt mondta nagyon nagy élmény volt. Nekem pedig óriási támogatást jelentett a jelenléte, meg, hogy fogta a kezem és biztatott. Ő nem akart csak fejnél lenni, és nem is lett rosszul, a doktornőt is szórakoztatta néha, mert ő az egész napos rendelése után jött be segíteni vidékről és elég fáradt volt :)

A születés igazából kettőtök - bocsánat: hármótok - élményének a legszebb, persze, az Anyukák is tudnak támogatni és segíteni, de ők szerintem leginkább az aggódásban jók (legalábbis az enyém ilyen :) )

2009. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem császár volt, és bejöhetett mert Fehérváron bejöhetnek apák császárra is.Nagyon sokat segített a jelenléte fizikailag és lelkileg is.Anyukája szerint ő sem bírja ezeket a dolgokat, de semmi nem lett.Ha szexre érted, újrakezdés óta ugyanolyan vagy még jobb mint előtte, engem és kicsit is nagyon nagyon szeret és becsül(nem mintha eddig nem de most más lett a kapcsolatunk is)Nagyon nehéz veszélyes terhesség és végén és szülésen vagyunk túl.Az életünk teljesen megváltozott.Szerintem mindegy hogyan szülsz, ha apuka megdurálja magát és bemegy neked is és neki is nagyon jó lesz, megbánjátok ha nem megy be, persze azért embere válogatja ezt is mint minden mást,10 hetes kislány anyukája
2009. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is abban a tévhitben voltam,hogy a párom majd a fejemnél áll és nem lát majd semmit,csak ha majd a gyereket a hasamra teszik.És hát mellettem ült,meg amikor el kellett vágni a köldökzsinort akkor felállt és bizony telibe látott mindent.Lehet hogy ez kórházfüggő,nem tudom.De ő azt mondta hatalmas élmény volt neki és ujból bejönne.Ez mondjuk attol függ milyen a mentalitása a párodnak.Én is féltem,hogy majd nem fog utána kívánni stb.,de ilyenről szó sincs.Egy biztos én anyumat,vagy nővéremet biztos nem hívtam vlna be semmi esetre sem,de pl ismerek olyat akivel a bátyja volt benn a szülésen.Könnyű szülést kívánok neked!2 hós kisfiu mamija.
2009. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hozzáállás kérdése. Párom is viszolygott először a gondolattól, a végén meg Ő volt a főasszisztens. :-)
2009. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én párom nem akart bent lenni, végig ezt hajtogatta a 9 hónap alatt. Aztán a vajúdásnál nem mert otthagyni látta mennyire szenvedek. Végül császár lett, oda nem engedték be. De nem számolt be negatívumról. Nem nézett oda amikor a fenekemet törölgették ...
2009. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben elájul :-/ De ez ritka. Én állatorvosként láttam olyat, amikor a juh ellésénél a gazda elfehéredett, és ki kellett vinni, majd a feleségével megoldottuk a problémát, és kint volt a kis bárány (az erös nem ugyebár...) :-) De ha a saját felesége szül, akkor csak jobban bírja a férfi, valamint ha elöre tudja, hogy reménytelen eset, akkor döntsön úgy, hogy nem megy be. Meg szerintem jobbanrá is vannak hangolódva már elötte, jobban fel vannak készülve lelkileg..
2009. jún. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkettönk életének legszebb napja volt mikor elöször találkoztunk a kislányunkkal!!!! CSodás dolog együtt végigküszködni azt a pár órát!!! És ö élö egyenesben nézett mindent,mert látni akarta, ahogy az ö pici lánya a világra jön. A szexröl annyit: 1000-szer jobb,mint elötte volt!! És ha lehet, most még jobban zisztel és becsül engem!!! A lányába pedig egyenesen szerelmes! Könnyü szülést kivánok neked,és boldog babázós éveket!!! EGy fél éves hercegnö anyukája
2009. jún. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én férjem már nagyon várta a szülést, teljesen be volt sózva. Vajúdáskor a nagy fájdalmaimat látva sápadtabb volt mint én és kitoláskor már az ájulás környékezte. Ahogy megszületett a kicsi, egyből kiment a folyosóra, akkor fényképezte le a barátja aki jött velünk. Ült a folyosón a széken és kezébe temette az arcát.

Eltelt 11 év és mai napig emlékszik a gátmetszés hangjára, ahogy vágták át. Borzasztó élmény volt számára az egész, nagyon nehezen dolgozta fel. Ebben a második szülésünk volt segítségére, megbeszéltük, hogy kitoláskor nem lesz bent.

Már tudta mi vár rá, mire számíthat és mindkettőnk nagy szerencséjére a vajúdásom mindössze 40 percig tartott, már jött is kifelé a baba. Akkor kiment és amikor mondták, hogy megszületett, bejött köldökzsinórt vágni. De varráskor képtelen volt bent lenni, mert látta, hogy az is milyen fájdalmas számomra. Örültem, hogy nem volt ott.

Most várjuk a harmadikat, kitoláskor most sem lesz bent. Ez nekem is sokkal jobb volt így, nem kellett még miatta is izgulnom, nehogy elájuljon.

Ilyen apukák is vannak. Nem rosszabbak Ők mint azok akiknek élete legnagyszerűbb élménye a szülés. A gyermekeit nagyon imádja, soha nem megy el szabadidejében tőlünk, még a hobbijának, a horgászatnak is éjjel hódol, hogy napközben minden szabad percét velünk, a családjával tölthesse. Ők csupán másként élik meg, hogy nem tudnak a szeretett feleségükön számottevően segíteni a fájdalomban, megvédeni őket minden nehéz pillanatban, óvni. Ez ami elviselhetetlen nekik. Azt mondja olyan érzés mintha kínoznának engem és Őt odakötözik egy székhez és tehetetlen mert nem tud segíteni rajtam...és akkor ott, mindegy, hogy ennek a szenvedésnek a következménye egy gyönyörű kisbaba.

2009. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, leginkább az utolsó válaszolónak! Elképzelhető, hogy kitoláskor inkább nem lesz ott. Nekem az is óriási segítség lesz, ha a vajúdás ideje alatt ott lesz !! :) Ha esetleg van még valaki férjének hasonló negatív tapasztalata, szívesen várjuk, mert az többet segít, mint az, aki azt írja, hogy élete legnagyobb élménye volt, mert ugyebár a többségtől ugyanezt halljuk, ami rendjén is van :) , csak hát a kérdés nem teljesen erről szól :)
2009. jún. 6. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!