Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek jó dolog az, hogy...

Szerintetek jó dolog az, hogy mostantól nem lehet szülésorvost fogadni Sopronban?

Figyelt kérdés
Ausztriában és az USA-ban ez már bevett gyakorlat, és állítólag jól működik. Szülésznőt fogadni továbbra is lehet, és ha komplikáció adódik szüléskor, az az orvos látja el a szülő nőt, aki éppen ügyeletben van. Mit gondoltok erről?
2012. febr. 21. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hallottam erről, de nem is értek vele egyet. Ha kismamaként engem az nyugtat meg és azt tartom helyesnek, akkor engedtessék már meg, hogy "állandó" orvost fogadjak, még hogyha fizetnem is kell érte.


Aki nem akart, az eddig sem fogadott, de nem értem, miért kell elvenni a választás lehetőségét.

2012. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, valahol meg annyira kettős ez az egész dolog...

Ha az orvos helyébe képzelem magam, az sem lehet valami jó, hogy az egész év minden egyes pillanatában kb. készen kell állnom, nem lehet hétvégém, éjjelem stb., mert hátha épp akkor hív az egyik páciensem, hogy szül...

Közben pedig nőként teljesen átérzem azt is, hogy olyasvalakinél szeretnék szülni, akivel már kiépült egyfajta jó kapcsolatom, bizalmi viszony, ismerjük egymást, azért ez egy intim helyzet mégiscsak...

Nade, egy másik kérdés pedig az, hogy vajon mi a jobb, ha elkezdesz éjjel szülni, riasztod az orvost, aki mondjuk 2 óra alvás után hoz majd döntéseket meg végez beavatkozásokat rajtad, vagy akkor bevállalsz egy úgymond "idegen", de aktuálisan jóval kipihentebb orvost, aki ugyanúgy szakértője a dolognak...

Nehéz kérdés...

2012. febr. 21. 16:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a magánrendelésükről nem mondanak le, tehát terhesgondozásra ugyanúgy járhatsz a saját, választott orvosodhoz, csak mostantól nem vállalják fel azt, és nem is írják alá többé, hogy akármikor riasztod őket szüléshez, ott lesznek...ehelyett az éppen ott lévő orvos segít majd.
2012. febr. 21. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Én maximálisan egyet értek ezzel a döntéssel és szerintem mindenhol be kellene vezetni.
2012. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Elsőt magándokinál szültem, megbántam. Pénzéhes volt és bunkó.

Másodikat ügyeletesnél, nem lehetett választani. Azóta is hálás vagyok neki. És: nem is fogadott volna el egy vasat se...

Lehet, hogy senki nem ért velem egyet majd, de én igenis azt mondom: ez volna a legjobb megoldás mindenhol.

2012. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első gondolatom az volt, hogy igen! De ha belegondolok, hát miért ne fogadjon valaki dokit,ha ő attól jobban érzi magát! Nekem az a gondom, hogy "muszáj" fogadni,mert különben sz@rnak rád :( Egyébként én mindkétszer "megszívtam", mert a választott dokim pont ügyeletes volt :)
2012. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én választott dokim készenlétes volt amikor szültem,mivel császár lett belőle így is úgy is neki kellett volna bejönnie másodiknak :) DE akkor sem bántam meg.Terhességem elejétől hozzá jártam és bíztam benne,a pénzt pedig nem akarta elfogadni.

Ha az orvos éjszaka nem akar felkelni akkor mondja meg kerek-perec hogy nem vállal szülést csak akkor ha ügyeletes.Persze én is látom az ő oldalukat is,de lássuk be sokan ha ügyeletesnél szülnek neki is adnak hálapénzt,vagy éppen más műtét miatt is,akkor legyen már az én döntésem,hogy kinél szeretnék szülni.

2012. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!