Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél mennyi vért veszít...

Szülésnél mennyi vért veszít az ember kb?

Figyelt kérdés
3,4-es a vasam jelenleg, és 96-os a Hgb-m. Az orvosom nem akarja beadni nekem a vénás vaspótlót, továbbra is szedem a szájon át szedhető bogyót, de nem sokat fog javulni szerintem, mert már a 30. hétben vagyunk. Megmondom őszintén, kicsit félek! Nem akarok vérátömlesztést, valaki tudna adni valami jó tanácsot? Köszönöm
2012. márc. 1. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
96-os Hgb mellett elég még a sima vas, a vénás vaspótlás sem javítana különösebben többet a helyzeten. Hct milyen? Azt, hogy mennyi vért veszít valaki, nem lehet bejósolni. A vérátömlesztéstől pedig nem kell félni, nem másabb, mint egy infúzió. :)
2012. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Napi 2 Maltofert szedek + valamilyen szirupot is! A Htk-m az 0,31-es, 2,5 héttel ezelőtt 0,29 volt. A vvt-m az 4,1. A vasam viszont 3,4. :S Sok rosszat hallottam a vérátömlesztésről. :( Ezért félek.
2012. márc. 1. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj.Én 94-es HGB-vel mentem szülni,végül császárom lett.Nem kaptam vérátömlesztést.Napi 2 szem Neo-ferro-folgammát kellett szednem és utána valamivel több mint egy hétig kaptam vénásan Ferrlecitet.A tabit szednem kellett egy hónapig.

Nyugi semmi gond nem lesz.Könnyű szülést neked!

2012. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vészesek ezek az értékek. Semmilyen rossz dolog nem jut eszembe a transzfúzióval kapcsolatban, tényleg ne félj ettől, abszolút semmi nincs benne... :)
2012. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Értékeket nem tudok, de én nagyon sok vért veszítettem. Nem vajúdtam, egyből kitolással indítottam, könnyű szülés volt. Viszont alig akart elállni a vérzés, azt mondta a doki, hogy mivel nem vajúdtam, a testem nem veszi tudomásul, hogy megszültem, nem akar a méhem összehúzódni. Mindenki eléggé meg volt ijedve.

Már a szülőszobán adtak valami infúziót, azt mondták vérképző, meg azt is mondták, hogy meg se próbáljak felkelni, mert úgyis el fogok ájulni. 2 napig nem tudtam felkelni 80/40 volt a vérnyomásom. De én előre eldöntöttem, hogy a vérátömlesztést nem fogom engedni. A szomszédasszony nálunk azért halt meg 36 évesen, mert akkor még boldog-boldogtalannak adtak vért szülés után, és akkor még nem ismerték a hepatitiszt. Igaz, most már ismerik, de ki tudja, hogy hány ismeretlen betegség lehet még abban a vérben? Én nem engedem, hacsak nem az életem függ tőle. Ez nem olyan, max. pár napig még fekszem. Szerencsére nem is erőltették a dolgot.

Mondd, hogy Jehova-tanúja vagy, és a vallásod nem engedi a vérátömlesztést.

2012. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok lányok, de a mai klinikai gyakorlat mellett ettől tartani butaság... Tudom, mindenki fél attól, amit nem ismer, de ez azért túlzás. Szedd a vasat, ha kell, akkor meg adnak vért. Ez csak ennyi.
2012. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kaptam 3 zacsi vért szülés után, mert alacsony lett a vasam és el is ájultam. Amikor odajött a szülésznő és a doki közölni, akkor olyan képet vágtak, mintha valaki meghalt volna, no ettől én is jól megijedtem. Aztán egész nap vártam, mert még pisilni sem kelhettem fel. Aztán amikor rámkötötték elég rémisztő volt, de megnyugodtam, mert tudtam, hogy ettől jobban leszek. De még a 3 zacsi vér sem tett rendesen helyre! Mindenképp fogadd el, mert a dokik tudják, hogy mi a jó neked. A gyereket nem fogod tudni ellátni, ha nem fogadod el. Évekbe is beletelhet mire pótolod azt a vasat. Ha ellenállsz, akkor pár nap múlva úgyis beadod a derekad, mert irtózatosan rosszul leszel és olyankor már felelősséggel tartozol a megszületett gyermeked iránt. Mert netán otthon elájulsz a gyerek meg sír?

2012. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az őssejtes papírra azt írták, h kb. 500 ml vért vesztettem.
2012. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!