Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülni megyek, apukát...

Ha szülni megyek, apukát kiírhatja táppénzre gyerekorvos vagy háziorvos míg ő vigyáz a nagyobb gyerekre otthon, amíg mi a picivel bent vagyunk a kórházban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
a gyerek orvos nem! de a háziorvos igen! miért táppénzre akar menni? szabit nem kap? vagy direkt?
2012. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5 nap szabi jár apának pluszban miután megszületett a gyerek.
2012. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja és plusz kettő ha ő veszi fel a csp-t
2012. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jár 5 nap, de miért használnánk fel rögtön erre?Az jó lesz akkor amikor vagy hazaértünk és ő segít (nem tudom milyen érzelmi állapotban leszek) vagy ki tudja, lehet közbe-közbe jön valami. Akad egy kis meló itt-ott. Legyen pluszban pár napja ha el akarnánk menni valahova.
2012. márc. 8. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbra kapsz gyedet, vagy gyest?

HA igen, akkor nem írhatja ki a gyerekorvos, mert csak te mehetsz gyerekápolási táppénzre.

Ha nem kapsz a nagy után semmit, akkor mehet apuka is.


Amúgy szerintem ha a háziorvosa jó fej, akkor beszélje meg vele, hogy nincs szabija, te kórházba vagy a gyerek meg beteg, legyen szíves kiírni őt - ha jó fej a doki, megteszi.


Még valami: apukának nem csak akkor jár plusz 2 nap szabi, ha ő kapja a családi pótlékot. Mindkét gyerek után mindkettőtöknek jár az évi két nap pótszabadság.

2012. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jó dolog ha takarékoskodik a szabijával. én úgy emlékszem hogy az apaszabit 2 hónapon belül kell kivenni.
2012. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. márc. 9. 14:41
 8/8 anonim ***** válasza:
szülési szabadság 2 hét az édesapának
2021. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!