Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt valaki aki szult...

Van itt valaki aki szult Nemetorszagban?

Figyelt kérdés
Egy honapos terhes vagyok, de ki szeretnek menni Nemetorszagba dolgozni. A parom mar kint van... Mi varna ram ott? Erdemes ott megszulnom a picit?
2012. márc. 9. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én épp most kismama vagyok itt kinn. Nagyon bonyolult lesz, ha kijssz ide szülni.

Első gondolatom, hogy mit szeretnél itt dolozni terhesen?

Amúgy ha kinn fogtok élni akkor persze szüld meg itt, de nem lesz egyszerű elintézned a papírokat, h biztosított legyél.


Előszőr kell, hogy legyen bejelentett lakcímed, anélkül itt sehova sem mehetsz. Ha ez megvan akkor intézzétek a biztosítást. Ha van férjed az jó, akkor ő álltala lehetsz biztosított, ha nincs akkor fizetsz magadnak ami nagyon drága vagy gyorsan megházasodtok. Miután van biztosításod válassz dokit akihez fogsz járni a terhesgondozásra, meg van itt lehetőség bábát fogadni. Nagyon ajánlott!!!!

Szülni szülhetsz kórházban, otthon vagy szülőotthonban, bábát mindenova kísérhet téged, viszont a kórházba nem választhatsz dokit se szülésznőt, az lesz aki épp benn van meloban. Ezért is ajánlott a bába. Sok vizsgálatot fizet a biztosító, de van ami önköltséges.

Elsőre kb ennyi jutot eszembe. Hova költöznétek?

2012. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Valaszado!


Es te mit valasztottal? Hol akarsz szulni szulootthonban vagy otthon?

Elso szulesed lesz?

2012. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Èn szültem már Németországban, és áprilisban fogok meginnt korházban. Azt mondom, ha csak szülni szeretnél idejönni, akkor nem éri meg, föleg szerintem kismamaként nem fogsz találni munkát és ezért nem is fog járni gyes. Csak az számit mit dolgoztál szülés elött egy évvel visszamenöleg kellenek a bérpapirok ,aztán az alapján számolják iki mennyi gyest kapsz, ami csak 1 évig jár.
2012. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!