Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha olyan törvények lennének,...

Ha olyan törvények lennének, mint Amerikában, vagy Németországban, kevesebb válás lenne?

Figyelt kérdés
Gondolok itt asszonytartásról, megcsalásnál a vagyon nagy részének átadásáról.
2011. júl. 19. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És az miért is lenne annyira jó? Hogy olyan emberek, akik sajnos évek alatt meggyűlölték egymást, már ölik egymást, azok együtt maradjanak? Szerintem felesleges lenne!

Ne hogy elhiggye már bárki,hogy aki félre akar kufircolni, az nem oldaná meg bárhogy!

2011. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ava87 ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a válások száma csökkenne, de szerintem egyrészt ez attól még nem lenne jobb senkinek (családon belüli erőszak nagyobb méreteket öltene, abban biztos vagyok), és a házasságok száma meg így is csökken, ezek után méginkább több lenne az olyan fiatal, aki inkább nem házasodik, "csak" együtt él.

Az asszonytartás intézményével (nőként sem) nem is értek egyet. Miért kéne valakinek egy felnőtt, munkaképes embert eltartania? Mert a gyerektartás, az oké, a gyerek közös, még ha el is váltak, azt el kell tartani. De egy felnőtt embert mégis miért?

2011. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Kevesebb házasság is. Szlovákiában válás után 5 évig kell a volt feleségnek fizetni, Ausztiában pedig addig, ameddig a volt feleség újra férjhez nem megy. Ezt a rendszert én sokkal jobbnak tartom, mivel a volt férjem egy nő miatt egyik napról a másikra ott hagyott egy jókora hitellel, tartozással.
2011. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, mert rengeteg olyan történetről hallok, ahol az anyát pici gyerekkel ott hagyják egy fillér nélkül.
2011. júl. 19. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek azt hiszik hogy a válás rossz dolog, de nincs igazuk a válás cska egy eszköz. A rossz dolog az hogy sokan meggondolatlanul házasodnak. Be csúszik a baba hopp már rögtön muszáj házasodni is. Ismerek erre több párt is de nem boldogok. Vagy még tart a rózsaszín köd és úgy házasodnak meg aztán a gyerek miatt vagy az anyagiak miatt nem válnak el. Ez rossz dolog. A válás cska egy eszköz arra hogy rendbe tegyük azt amit nem lehet rendbe hozni.

Én nem vagyok pénzéhes nő én csak arra vágyom amit magam illetve közösen a párommal meg tudunk szerezni. És ha arra kerül a sor nem akarok rosszat annak akivel közös életünk volt. Undorítónak tálalom hogy egyes boszorkányok a hajléktalanságba üldözik az exüket.

A gyerek, ha egyszer megérkezett kötelességekkel jár, nem csak anyagiakkal. És undorítónak találom hogy bármelyik fél akit vernek nem tud kiugrani pont az anyagiak miatt, mert nincs hová mennie, és nem tud segítséget kérni. Ma már férjeket is vernek. Mindenkit védeni kell azt hiszem, mind a másiktól mind magától.

A válás nem rossz dolog, igaz nem is jó.

2011. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De ezt nem tudod különválasztani. Mert sok olyat eset lenne, ahol anyuka mondjuk megunja apukát, akár másik kan is van kinézőben, apuka meg fizesse,mint a katonatiszt, közben azért lehet,hogy nem is ő a hunyó!
2011. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy pici a gyerek és úgy hagyják ott őket hogy gyesen van az megint másik kérdés, akkor bizony fizessen addig amíg gyesen vagy gyeden van. A hiteleket meg nem hagynám hogy csak úgy ott lehessen hagyni valakire. Ebben igazatok van.
2011. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma sem sokan válnak az osztozkodás miatt, így is elég rossz házasság van és szerintem az épp annyira megvisel egy gyereket ha látja, hogy szülei folyton veszekednek, mint egy csonka családban való felnövés.
2011. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*elég sok rossz házasság van
2011. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!