Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Homeopátia és szülés. Ti...

Homeopátia és szülés. Ti elgondolkodtatok már ezen?

Figyelt kérdés

Már egyéb betegségekre is szedtem korábban homeos szereket, így elég komolyan ismerem a mit, mikor lehet alatta enni, inni "szabályokat". Éppen ezért furcsállom, hogy szülés közben 3ból is 5 golyót kell beszedni óránként. Viszont fél órával előtte és utána sem szabad inni, mire a 15 golyó elolvad a szádban az meg minimum 10 perc. Inni meg sokat kell rá, hogy hasson, meg muszáj is mert 15 édes cucc után kb olyan a szád, mint a vatta. Szóval lehetetlenség betartani, mert vagy nem iszol, vagy nem óránként veszed be...

Oké, ott nem ez volt a legnagyobb gondom, csak elgondolkodtam rajta.

Jah, a placebos válaszokra nem vagyok kiváncsi. Köszi.



2012. márc. 14. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.Én is hiszek/hittem benne,így is szültem:)Már előtte is szedtem 4 héttel a bogyókat ahogy kell és vajúdás alatt meg 2 félét szedtem felváltva,ahogy az egyik elolvadt a számba már jött is a másik,4 óra alatt meglett a fiam,gátmetszés nélkül:)Az első babánál nem használtam semmit,el is húzódott a szülés(14h),és repedtem,kívül-belül:(. Szóval, én ajánlom mindenkinek:-)))))))))

Üdv

2012. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En szeretnek hinni benne, szedem oket lelkesen. Az elso babam csaszarmetszessel lett, igy ott nem tudtam lemerni a hatasukat. A szules elokesziton a caulophyllumot es arnicat javasoltak a szules elotti hetekre, es plussz egy harmadikat (meg nem vettem meg) a szules kozbenre. Nekem nem mondtak, hogy ne lehetne ra inni. Es kiegesziuteskent iszom a malnalevel teat napi 2szer. Remelem hasznalni fog! :) 39 hetes km
2012. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet inni vajúdás alatt? Azt mondták a szülésfelkészítőn, h ásványvíz legyen, mert kell a folyadékutánpótlás.
2012. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a homeopata orvos, hogy kis kortyokban nyugodtan lehet inni a vizet.
2012. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk vajúdás közben nem lehet inni. Max nedvesíteni a szádat, de ki is kell köpni. Én éjfélkor kezdtem el enni a bogyókat, két félét felváltva. Aztán reggel 8 körül mondtam a szülésznőmnek, hogy olyan a szám, mintha egy kiló cukrot szórtak volna bele, és már hánynom kell, akkor mondta, hogy akkor elég lesz. Aztán délre lett meg a kislányom.
2012. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már én is megszültem, 3 hónapos a kisfiam. Sima szülés volt, 12 órás vajúdással, könnyű kitolással, gátmetszés nélkül, pedig majdnem 4 kiló volt.

Elvileg fl órával előtte és utána sem szabad inni, meg azért kell a szájban elszopogatni (és nem lenyelni), mivel ott szívódik fel optimálisan, a víz pedig "elmosná". A mentol, koffein, szénsav pedig csökkenti a hatását.

Ittam én is rendesen vajúdás közben, csak felmerült bennem, hogy valahogy ellentmondásos ez a szedd a bogyót, igyál rendesen, de előtte/utána nem ajánlott mégsem inni dolog.

2012. márc. 14. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem két homeopata orvos is mondta, hogy előtte 15, utána 20 perc is bőven elég.
2012. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!