Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtok a hipnózisban szülés...

Tudtok a hipnózisban szülés lehetőségéről?

Figyelt kérdés
Csak szeretném felhívni a kismamám figyelmét arra, hogy mód van a teljesen fájdalommentes szülésre. Igaz elég magas a pszichiáterek óradíja, akik megtaníthatnak az önhipnózisra, de én enélkül nem mernék bele vágni. És lebeszéltem a fogaot orvosommal, hogyha kiderül, hogy még sem sikerült eltanulnom, akkor legyen lehetőség a császár metszésre. Nem szeretném, ha elítélne bárki is, amiatt hogy ennyire félek, mert az a véleményem ,hogy ez a félelem jogos. Én nem lennék képes 5 vagy 10 - 15 órán keresztül átélni azt a pokoli kínt, amikor egyébként is minden másodperc egy órának tűnik. Még a mensturációs fájdalmat se vagyok képes tolerálni. De sztem nem én vagyok az egyedüli. Ezt a kérdést azoknak írtam, akik hasonlóan hozzám tényleg fel szeretnének készülni a szülésre, és nem úgy belevágni, hogy "ó teljesen mindegy milyen lesz, 15 órán belül úgy is túl vagyok rajta."
2012. márc. 13. 13:32
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
66%
Ja, mert aki nem dob ki óránként saccperkábé 5-10e Ft-ot pszichiáterre, az már nem készül a szülésre??? Jól vagy??? Attól hogy te ilyen besz*ri vagy , nem mindenki retteg a szüléstől, és nem kéne lenézni a többieket akik "nem készülnek fel rá".
2012. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy meg nekem császárom volt de a vajúdást is végigcsináltam 12 órán át, a kitolást pedig 1,5 órán át de nem haladtunk úgyhogy így lett császár, hát ne kívánd ezt magadnak ! Sokkal rosszabb szerintem mintha meg tudtam volna szülni, nagyon fájt utána két hétig. Felkelni se fogsz bírni az ágyról.
2012. márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha félreérthető voltam. Én nem erre gondoltam. És nem rossz szándékból írtam ki a kérdést. Csak szeretném ha mások is tudnának erről a lehetőségről. Egyébként az önhipnózist könyvből is sokan eltanulták már sikeresen, csak azért ajánlottam inkább pszichiátert, mert az biztosabb, és nem akartam hogy bárkit is meglepetés érjen ott a szülőszobában.
2012. márc. 13. 13:38
 4/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást a császárral kapcsolatban, akkor inkább a hipnózisra fektetem a hangsúlyt.
2012. márc. 13. 13:39
 5/54 anonim ***** válasza:
A vajúdástól való ilyen erős félelem valóban szakember segítségét igényli. Járj ilyen órákra, fizess érte, ha kell, de ne gondolod, hogy ez a non plus ultra út.
2012. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
És valóban, a császár hetekig fáj, a vaginális szülés pedig órákig. Indokolt esetben a császár nagyon fontos eszköz a szülés lebonyolításában, de pusztán ezért én orvosként nem vágnék, mert mind a postpartum időszak, mind a későbbi terhességek során több nehézség léphet fel. Arról nem is beszélve, hogy komoly hasi műtétről van szó.
2012. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:

Az önhipnózis nem más, mint a figyelem elterelése a fájdalomról. Vagy sikerül, vagy nem. Kiirtani nem tudod a fájdalmat. Nem tudhatod, beválik-e ha még nem próbáltad, lehet hogy rohadtul nem ér semmit amikor jönnek a valódi fájások.

Sok szülő nő egyébként is el tudja terelni a figyelmét, persze nem a nagy fájásokra gondolok, de én két fájás között hülyültem a férjemmel, stb. (ő is bent volt).

Ha meg durva fájások jönnek, bármennyire erőlteted az agyad, igenis fogod őket érezni. Arról nem is beszélve, hogy a hipnózis egyik alapfeltétele a teljes nyugalom, hogy át tudd adni neki magad. De vajúdás közben minden van ám, csak nyugalom nem.......magyarán lehet hogy annyira ideges lennél vajúdás közben, hogy "le sem jutnál alfába" :)

2012. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy a kérdésem egy kismamából miért dühöt és rossz indulatot vált ki, kíváncsiság ,remény és öröm helyett. Nekem az első dolgom az lenne ,hogy beírnám a google-be, és utána olvasgatnék, még válaszolni sem válaszolnék.
2012. márc. 13. 13:52
 9/54 anonim ***** válasza:

"És valóban, a császár hetekig fáj, a vaginális szülés pedig órákig"


Ez egy általánosítás. Nekem vaginális volt, hetekig fáj. Barátnőmnek császár, neki órákig, sőt, második babánál császárt szeretne mert szinte egyáltalán nem szenvedett miatta. Itt az oldalon sok ilyen esetet olvastam, ahol pont fordítva volt, mint az "elvárt".

2012. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

13.51, 78%


Köszönöm az észrevételeid. Én úgy tudom ,hogy nem a figyelemelterelésről szól, hanem arról ,hogy az ember kapcsolatot teremt a vegetatív idegrendszerével, és kikapcsolja a fájdalomközpontot. Én ezt lehetségesnek tartom.

2012. márc. 13. 13:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!