Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jelenleg új munkahelyem van 2...

Jelenleg új munkahelyem van 2 hónapja az egészségügyben. Májusban jár le a 3 hónap próbaidő. Gyeses helyéről elküldhetnek, ha 2014-re várható vissza?

Figyelt kérdés
Van esélyem, hogy véglegesítsenek? Hogy tudjak nyugodt szívvel bébit vállalni, ha nem vagyok véglegesítve? 27éves vagyok, nem futok ki az időből? Hiszen lassan 30 leszek? Mit tegyek, vállaljak így bébit?

2012. márc. 22. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
egyenlőre várd ki a májust.
2012. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább azok szoktak aggódni, akiknek a helyére új ember jön, amíg ők szülési szabadságon vannak. Na meg mire ő visszajön, simán lehet, hogy te mész el szülni, esetleg őt nem oda veszik vissza, vagy te kerülsz egy másik helyre. Ahol elégedettek veled és azzal, ahogy dolgozol, ott általában megpróbálják úgy megoldani, hogy egyiket se kelljen elküldeni. Várd ki a májust, ha jól érzed magad a mostani munkahelyeden. Egyébként meg - bár nem tudom, hogy ez változott vagy változik-e a munka törvénykönyvében -, ha lejárt a próbaidőd, és véglegesítettek, onnantól kezdve bármikor teherbe eshetsz, a munkáltató nem küldhet el téged várandósan.
2012. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a válaszadóknak. Tavaly én is úgy kerültem a munkahelyemre, hogy valaki helyére, mert elment gyed-re, és ugye 3 hónap múlva nem küldtek el, de annak nem is lenne értelme, hogy 3 havonta új embert keresni. Mikor felvettek nekem mondták, hogy ugye addig, amíg nem jön vissza a kolléganő, de ha lesz több munka, akkor engem is megtartanak. (gondolom valamit neked is mondtak) Meg 2014. messze van még, addig te is simán lehetsz terhes. Nekem is vagy jövőre jönne vissza vagy azután, de az is lehet, hogy ő vállal 2. gyereket, vagy én megyek gyed-re, attól, hogy ő 2014-ig gyeden van, vállalhatsz gyereket, nem függ össze a kettő.
2012. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanigy kerültem valakinek a helyére. Nem véglegesítettek, sőt a kismama halva szülte meg a babáját így idő előtt vissza is jöt tdolgozni.

Tehát még bármi történhet.

2012. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy véglegesített munkából gyesest nem küldhetnek el. De azt nem tudom,hogy engem mikor fognak véglegesíteni?Az is lehet,hogy csak,akkor,ha valaki nyugdíjba megy és lesz üres státusz?a próbaidő után lehet csak szerződést hosszabbítanak?Nagyon jó az új munkahelyem.mikor mehetek nyugodtan szülni, hogy ne küldjenek el?
2012. márc. 23. 09:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megvárod a 3 hónap próbaidőt és véglegesítenek, akkor nyugodtan, főleg ha te is 2 éven belül akarsz.
2012. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!