Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mar a magzatviz elfolyasakor...

Mar a magzatviz elfolyasakor esetleg vajudas alatt is fertozodhet-e a baba Streptococus B-vel? Esetleg akar mehen belul is? 36 hetes kismama. Koszonom a valaszokat

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.


Ezért kell az antibiotikum a vajúdás alatt. Ahol én szülök, ott normál esetben ha elmegy a magzatvíz, de nem indulnakmég be a fájások, akkor hazaküldenek még 1 napra, adnak eséjt, hogy magától induljon be. Viszont ha b strep hordozó vagy, akkor azonnal beindítják a szülést, ezzel csökkentve a fertőzés veszélyét.

Kérdeztem, hogy ha császárral szülnék, akkor azzal csökkentenénk-e a fertőzés veszélyét, de azt mondták, nem, mert már a vajúdás alatt is a méhen keresztül megkaphatja a baba. (Vagy valami ilyesmit mondtak).

Én nem kapok előre semmi gyógyszert, antibiotikumot, azt mondják, nincs értelme, most nincs veszélyben a baba és a mostani kezelés nem lenne hatással a szülésre. Majd csak az intravénás a szülés közben.


Hol szülsz? Attól is sok függ. Én külföldön vagyok.


Bízom nagyon abban, hogy így, hogy tudják, hogy hordozó vagyok, és tudják szülés közben kezelni, minden rendben lesz. Sok esetben nem is tudják, hogy az anya hordozó és mégis minden rendben van.


39+4 hetes.

2009. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom, hogy valaszoltal. En is kulfoldon elek, es elso babamat varom,ugyhogy nagyon izgulok.
2009. jún. 15. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!