Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Halva született babát tényleg...

Halva született babát tényleg nem engedik eltemetni? (38 hetes)

Figyelt kérdés

Rokonom kislány halva született.

Vizsgálatra mentek, akkor már nem élt a baba, így meg kellett szülnie :( :(


Nem mutatták meg neki és azt mondták, hogy el sem temetheti.

Nem is erőltették, hogy kikérjék a kicsi testét, volt elég nagy fájdalmuk, de én úgy gondolom, hogy nem tilthatják meg egy szülőnek, hogy eltemesse a gyerekét :(


Azóta már nagyon bánja, hogy nem erőszakoskodott,mert nem tud elszakadni tőle, néha nem is hiszi el, hogy tényleg meghalt :(


Azt megértem, hogy ha valaki elvetél pl. a 20. hetekben, akkor nem adják ki a kicsit, de ez egy halva szülés volt, nem vetélés....


2012. márc. 22. 23:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy tudom hogy mivel halva született,nem volt anyakönyvezve ezért hivatalosan nem is létezett a baba. Ilyenkor nem adják ki,és elégetik a boncolás után. Ha szülés után csak 1 levegőt is vesz akkor már kiadják,és el lehet temetni. Az más kérdés hogy egy 38hetes magzat,már kész kis emberke. Nehéz dolog ez!


Nagyon sajnálom hogy ez történt,részvétem a családnak!

2012. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Oh, Istenem, de szörnyű :( Részvétem a családnak!
2012. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem Nekik!:(
2012. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg elég durva ez így, de pl. édesapám unokatestvérének a babája 1 napos korában meghalt kb. 25-26 évvel ezelőtt. Eltemették rendesen, a mai napig kijár az anyuka a sírhoz. Nem biztos, hogy így jobb, egész életében a gyermeke sírjához jár, aki szinte nem is élhetett. Sokkal nehezebb lehet így elengedni őt.

Részvétem.

2012. márc. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a növérem halt meg 1 naposan,anyuék is eltemették szegény.

Részvétem :(

remélem én nem járok igy bele is halnék :( ;(

2012. márc. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ez történt. Nem értem, miért nem adták ki a babát... Jelképes temetési szertartást így is lehet rendezni, érdeklődjetek utána.
2012. márc. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idősen minimum az elbúcsúzást fel kellett volna ajánlaniuk. Hacsak nem a látvány lett volna olyan. Sok utánajárással kiadják, de nem biztos, hogy ez megoldás bármire is. Az ekkora babákat hamvasszák és egy közös jelöletlen urnahelyre teszik őket rendesen, temetőben.
2012. márc. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Közben más családtag is érdeklődött több helyen is.

Azt mondták minden hol, hogy erőszakosabb, határozott fellépéssel és hosszas utánjárással sikerült volna kikérni a kisbabát.


Sajnos ezt akkor senki nem mondta :(

A szülőknek meg az eszét vette a fájdalom. Anyuka 39 kg-ra fogyott :(


Egészséges volt a kicsi a vizsgálatok alapján, val. színű, hogy a köldökzsinórban keletkezett egy rög...


Egy ismerős azt mondta, hogy nem temetik külön az ilyen babákat, hanem a többi kórházi dologgal együtt égetik el (kezek, lábak stb)


Van egy könyv is róla: Árván a krematóriumban, tegnap találtam a neten,miközben kutakodtam.


Igen, azt hiszem, hogy a jelképes búcsúzás lesz a megoldás.

2012. márc. 23. 07:51
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
2012. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Fel kéne hívni erre a törvényhozók figyelmét. Mindenki emberből van, és át tudja érezni azt a fájdalmat, amit egy halva születés jelent. Ha családi adókedvezményt igénybe lehet venni a magzat 91. napos korától, tehát gyermekként kezelik, akkor miért nem lehet eltemetni, ha halva születik a magzat? Főleg néhány héttel a kiírt időpont előtt. Nem humánus eljárás, amit a kórháznak követni kell, viszont nekik meg biztosan ez van előírva. De szerintem lenne ebben változás, ha többen, és a megfelelő helyeken tudnának róla.


Nagyon sajnálom, ami történt.

2012. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!