Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan akinek olyan durvák...

Van olyan akinek olyan durvák voltak a menstruációs görcsei mint a szülési fájdalom?

Figyelt kérdés

mindenféleképpen rosszabb a szülés?

mert mielőtt gyógyszert szedtem sokszor mozdulni se tudtam egész nap olyan görcseim voltak, sem enni/inni - pedig magas a fájdalomküszöbön.

ha a szülés ennél rosszabb, hogy élem túl?


2012. márc. 23. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én még nem szültem, de mindig nagyon szenvedek mikor megjön. Viszont anyám és nagymamám is mesélte, hogy régen, míg nem szültek mindig iszonyatos fájdalmaik voltak, nagymamám mondta, hogy sokszor a munkahelyéről is haza kellett kéredzkednie annyira rosszul volt, az első napokban meg sem tudott mozdulni. És mindketten azt mondták a szülés 100-azor jobban fájt, de utána viszont elmúltak a mensis görcsök is.
2012. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Olyan 10x-esre becsülném. Tehát nekem úgy 10x erősebb volt. Mondjuk nekem előtte egy-két Cataflammal viselhető volt a vérzés első egy-két napja.


De! Én ennek ellenére azt mondom, hogy erre nem szabad így tekinteni. Kétszer szültem eddig, és hamarosan harmadszorra, mindig fájdalomcsillapító nélkül.

Az utolsó 4-5 óra 2 perces erős fájásokkal. És kibírható! :o)

A menstruáció értelmetlen fájdalom, az ember csak magára figyel olyankor, hogy minek az egész. Amikor szülünk, akkor ott a baba, akiért történik az egész, és az egész egy folyamatban van benne, szerintem nagyon szép.

Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy a szervezet egy csomó fájdalomcsillapító hormont termel olyankor, szóval nyugi, menni fog az!


:o)

2012. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Picur84 válasza:
89%
Szióka!Én szülés előtt úgy görcsöltem,hogy az ügyelet járt ki hozzám minden hónap végén,amikor menstruáltam!Mióta meglett a kislányom,alig érzem,hogy megjön!A szülés kb. 120szor fájdalmasabb,de fájdalomcsillapítókkal elviselhető!Egyébként pedig az eredmény megér minden fájdalmat!:-)
2012. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem voltak nagyon fájdalmas menstruációs görcseim szülés előtt és után is. Szerencsére a görcsoldó fájdalomcsillapítók segítettek. A szülési fájdalmak nagyon hasonlóak, nálam úgy zajlott, hogy éjjel 2-kor ébredtem a fájásokra, de azok még nem voltak nagyon erősek, csak ha jöttek, le kellett ülnöm. 1-2 percig tartottak, aztán 15 majd később már csak 10 perc szünet. Otthon így a szünetekben még simán lezuhanyoztam (az jól is esett), rendbekaptam magam, bedobáltam az utolsó cuccokat a táskába. Délelőtt 10 körül mentünk a kórházba. Egyre gyakoribbak és erősebbek lettek a fájások, de du. 2-kor már oxytocint kezdtek adni, hogy még erősödjenek. Na innentől már durvábbak voltak a fájdalmak, mint a menstruációs görcsök, így utólag csodálkozom, hogy nem ájultam el. Egy idő után már nem volt szünet sem, azt se tudtam, mi történik körülöttem.

Persze vannak nehéz és könnyű szülések, rövidebbek és hosszabbak. Lehet, hogy neked kisebb fájdalmaid lesznek, mint egy mensi alatt. Nyilván túl lehet élni, ne aggódj emiatt, sőt egyes kórházakban még fájdalomcsillapítást is lehet kérni. Enni-inni pedig nem fogsz közben, mivel nem is szabad :)

2012. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hiába készülsz, olyan fájdalmat még nem éltél:) 100x jobban fáj a szülés, mint a nagyon durva menses görcs. Terhesség előtt kivették az epém, nem tudtam mitől görcsölök, kiderült dió nagyságú epekövem volt, nagyon görcsölt, nem ettem ittam, hánytam, éjjel aludni sem tudtam, semmi gyógyszer nem hatott. 3,5 hónap alatt leadtam 25 kilót, végül műtét, nagyon féltem, azért halogattam.

Azt hittem a szülés is olyan lesz, de még annál is rosszabb volt, 12 óra vajúdás után, nem jöttek a toló fájások, pedig a végén már fél percenként jöttek, ami felfelé sugárzott, végig rókáztam, kértem császározzanak meg. Az is lett a vége, 3 doki próbálta kinyomni a gyereket belőlem, de meg sem mozdult. Nagy kín a szülés, de egyszer tudod vége, mert így vagy úgy kijön a baba, benned nem marad:)

2012. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ahogy irjak is, sokkal jobbaj faj, ossze sem lehet hasonlitani a kettot, nekem pl. maskepp is fajt. De az erosseget tekintve sem lehet osszehasonlitani. Nekem EDA-val is kibirhatatlanul fajt, de megeri, el is felejted utana. Akkor ott azt hittem en ezt nem fogom kibirni, csinaljanak velem valamit, mert nekem annyi, de a szules vegere akkor is leirhatatlanul boldog voltam. Ki lehet birni, kerhetsz fajdalomcsillapitast, ha felsz, elj vele. Es az a par ora gyorsan elszall. A fajdalom ellenere, eletem legszebb napjakent emlekezek ra, es alig varom, hogy ujra terhes legyek:)
2012. márc. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem gyógyszer nélkül NAGYON! fájt, amikor megjött. Gyógyszerrel szinte semmi nem volt. A szülési fájdalom teljesen más, köze nincs a nagyon fájdalmas menstruációs görcsökhöz. Legalábbis nálam nem volt sok köze hozzá. Nekem kegyetlenül fájtak az összehúzódások, pláne amikor már csak 1-2 percesek voltak. De pikk-pakk elmúlik, amikor meglátod a kisbabádat! :D


Minket nőket arra "terveztek", hogy gyermeket szüljünk, és hidd el, ki fogod bírni. Nagyon fájdalmas, de ki fogod bírni!

2012. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Menstruációm 1. napjain általában csak fetrengeni tudtam, annyira fájt. Volt, hogy el is ájultam, bár ez ritka volt.

Azt mondogattam, ha ezt kibírom, akkor a szülést is.


Végülis kibírtam a szülést, de 10* vagy 50* erősebb fájdalmaim voltak, mint menstruációkor. Hát nekem szörnyen fájt. Erre nem lehetett, nem tudtam felkészülni.

2012. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenféleképpen "rosszabb" a szülés, mint a menstruációs fájdalom. Mondom ezt úgy, hogy én is mindig megszenvedtem a menstruáció 1. vagy még akár 2. napján is, konkrétan volt, hogy föl sem bírtam kelni az ágyból, csak kínlódtam. Amióta megszültem (másfél éve), egyetlen icike-picike görcsöm sem volt mensikor.

A vajúdás eleje-közepe nekem nagyon hasonló volt a menstruációs görcshöz, viszont nem lehetett fekve kibekkelni, mint ahogy a mensinél szoktam, mert a szülésznő mondta, hogy keljek fel és sétáljak, hogy jobban táguljak. Az utolsó óra kemény volt, de igazából annyira el voltam bódulva a fájdalomtól, hogy az is kibírható volt, főleg, hogy az ember gondolja, hogy csak nem tart örökké. Szóval összességében, igen, szerintem előnyben vagy, hogy eddig fájdalmasak voltak a menstruációk, mert kb(!!) tudod, hogy mire számíthatsz. Picivel nehezebb lesz, de ne félj, túl fogod élni, s már a kitolás után el fogod felejteni, hogy milyen volt az a fájdalom. Ami utána jön, hogy esetleg nem tudsz ülni napokig, hetekig, az már egy teljesen másfajta "fájdalom", inkább kényelmetlen, mint ténylegesen fáj.

2012. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!2x szültem, fájdalomcsillapító nélkül, hidd el ki lehet bírni!:-)Nem az egész szülés rossz, hanem csak a vége. Legalábbis nekem az első babámnál az utolsó 2 óra volt fájdalmasabb, a 2.babánál pedig csak az utolsó fél óra. A menstruációs görcs is nagyon rossz, de gondolj arra, hogy szülésnél a végén legalább kapsz valamit cserébe,a babádat, nem csak úgy szenvedsz!:-)

Boldog babavárást!

2012. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!