Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a szülési fájdalom olyan mint a menstruációs görcs, csak erősebb?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi köze hozzá.Szerintetek?Milyennek írnátok le?
2010. jan. 21. 08:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Már hogy ne lenne köze hozzá? Végül is ugyanaz történik, csak nagyobb volumenben. Te szültél már?
2010. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nem voltak erősek a vajúdás alatti fájások, így tényleg csak az erős mensis görcsökhöz tudom hasonlítani. Sajnos nekem a szülések előtt iszonyúan erős görcseim voltak szinte minden mensi kezdetekor, általában orvoshoz kellett vigyenek egy "koktélra" (fájdalomcsillapító+ görcsoldó injekció), ki is írtak egy erős vesegörcsökre való bogyót még szakközépiskolás koromban, de egy idő után már az se használt.. Tehát, ahogy írtam, nekem a szülés előtti vajúdás nem fájt annyira, mint anno mensikor..a természet így vezekelt..:D
2010. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Mert olyan. Mondom mindezt 3 szülés után. Ugyanúgy méhösszehúzódások vannak szülésnél is.
2010. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi köze hozzá :) mensiztem is már, szültem is kettőt :) Hát nekem egyáltalán nem arra hasonlít, dehát ahány nő annyiféle szülés meg fájdalom érzet.

Én az első gyerkőcnél el se hittem hogy a szülésem indult be mert annyira nem erre számítottam :) Aztán mikor egyre gyakrabban jött ugyanaz a fájdalom akkor már gyanút fogtam :))

2010. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

Valóban ugyanaz történik mensinél, mint szülésnél. Mensinél is megnyílik a méhszáj egy kicsit, ezért görcsöl a hasunk. Szülésnél pedig azért sokkal erősebbek a fájások, mert a méhszáj nem csak megnyílik, hanem teljesen el is tűnik. Nekem azt mondta a szülésznő, hogy nem a hasam fáj, hanem a méhszáj, ahogy tágul, csak átsugárzik. Hát ő már csak tudja!

Kedves kérdező! Gondolom te még nem szültél, mert ha szültél volna, tudnád a választ saját kérdésedre!

2010. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
2. vagyok. Amit írtam, 4 szülésre alapoztam. A mensis görcsöket is a méhszáj nyílása és a méh összehúzódásai okozzák, csak ezek már erősebbek, hiszen maga a méh is sokkal nagyobb az eredeti méreténél és egy 3 kiló körüli babát kell kinyomnia...
2010. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Hát, azért van ám köze hozzá.

De a fájdalmat nem mindenki éli meg ugyanúgy.

Nekem hasonló volt, csak iszonyat feszítéssel párosult.

De én imádtam szülni, szerintem egy nagy kihívás az egész.

2010. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves első, igen szültem négy hónapja, másképp nem is kérdeztem volna ilyet.

Nekem is vannak mensis görcseim, de a szülési fájdalom az egészen más.Nekem ugyan nem voltak jóslóim meg ilyenek, indított szülésem volt, rögtön sűrű kemény fájásokkal.De annak semmi köze nem volt a kis mensis görcsökhöz.Olyan érzésem volt mint ha szét akartak volna húzni ott lenn.Na mensikor én nem ezt érzem.

Szerintem ez egy olyan fájdalom ami nem hasonlítható semmihez!

De ki így, ki úgy.Az azért meg nem egészen igaz hogy majdnem ugyanaz történik szülés közben mint mensikor.

A szülés nemhiába az egyik legfájdalmasabb érzés.

Na de nem vitát akarok én, én így érzem, csak kíváncsi voltam mások hogy érzik, (ézrezték).

Ja és imádtam szülni én is, akár már most is mennék.:-)

2010. jan. 21. 12:11
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja és a 09:02 es válaszolónak, De igen szültem, vagy gondolod csak úgy viccből kérdezgetek, de bocs ha nem ugyanazt éreztük, elnézést hogy mertem kérdést kiírni.Jól esik rögtön kötözködni ugye?
2010. jan. 21. 12:14
 10/20 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Azért egy indított szülés egészen más, mint amikor senki nem avatkozik bele a természet rendjébe! Ezt nem azért írom, hogy megsértselek, nem ez a szándékom. egy normá szülésnél eleinte nem erős a fájdalom és elég hosszú szünetek vannak a fájások között. Eleinte inkább tompa érzés..aztán persze erősödik és egyre gyakoribb is. Sajnos a vénás oxitocin rögtön baromi erős fájásokat kelt és a tágulás sem magától megy.. Kívánom Neked, hogy legközelebb legyen összehasonlítási alapod, megérezd azt, hogy a sima szülés mennyivel más !!! (ez jóindulatú kívánság :D)
2010. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!