Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ez már lehet a...

Szerintetek ez már lehet a szülés előjele? 39 hkm

Figyelt kérdés
Szombaton elkezdett dagadni a lábam, de valószínűleg azért, mert sokat sétáltam. Vasárnap itthon voltam egész nap, akkor a kezem is kezdett dagadni. Mára lement a duzzanat. Tegnap sokat fájtak a lábaim, keményedett a hasam és görcsölt is, de csak lent. Először azt hittem, húúúúú valami elkezdődött, de aztán jöttek a szelek kifele. Szóval csak a beleim játszottak velem. :)Ma reggel fejfájás, láb-csípőfájás, derékfájás, de nem rendszeres, inkább folyamatos. Lezuhanyoztam, most jobb, néha nyilal a derekam meg fáj a hasam alja, de semmi rendszerességet nem mondhatok és a fájdalmaknál sem keményedik a hasam, csak néha. És olyan éhes vagyok, mint egy farkas, de ez már kb. 1,5 hete így van. Szerintetek elindult valami nálam, vagy csak a testem játszik velem? Lehet még így lesz pár hétig? Vagy gondolkodhatok esetleg pár napban? A fájások keményedéssel együtt jönnek? Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. márc. 26. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Mivel 39 hetes vagy, így akár ma is beindulhat, mondjuk én az előző babával 35-38-ig így töltöttem az időt, sőt...


Szóval ezt nehéz megmondani.

Az biztos, hogy ennél még jobban konkretizálódni fog a dolog, így vagy úgy.

VAgy magzatvíz, vagy rendszeres fájások. A rendszeres fájások keményedéssel együtt jönnek, ahogy írod, és egy fájás minimum 40-60 mp-ig tart, ez mérhető.

Ami ennél rövidebb, úgy 20-30 mp, az csak jósló, meg az is, ha kicsit keményebb lesz a has, és "úgy marad" egy darabig, de nem különösebben fáj hozzá.


Pihenj, ami belefér, és egyél, amennyit kívánsz, hogy legyen sok erőd a nagy naphoz.

Szép szülést!

2012. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor még nem élem bele magamat... Én úgy gondoltam, hogy egyértelműen fog elkezdődni a szülésem, hogy jönnek a tízpercesek, majd az ötpercesek.... esetleg elmegy a magzatvíz, talán nyákdugót is látok előtte.... Erre szenvedek és kérdőjelek vannak a fejemben..... :D Na mindegy... Egyszer kibújik. :D
2012. márc. 26. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyik babámnál se láttam nyákdugót, pedig nagyon figyeltem :)

Igen, jól írja az első, 39. hetes vagy, innen már bármi jöhet, bármikor.

Ha elfolyik a magzatvized, azt tudni(érezni) fogod, a fájások meg úgy különböznek a jóslóktól, h nem múlnak el sétálás (esetleg fürdés)) hatására.Még valami: Lehet h a fájások először teljesen rendszertelenül jönnek 3-8-10-15 percenként, és csak később rendeződnek.

2012. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most olvasom a válaszod, bocsi:)

Ha esetleg ezek a gyenge"fájások" nem múlnának el kb. fél óra múlva se, érdemes sétálgatni 1-1 után. Ha akkor se múlnak, akkor az ajtó közelébe készíteni a pakkot:)

2012. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hát nem igazán tudom, hogy mi van. Rendszertelenül keményedik a hasam (6-5-7 percenként), de a fájdalom a derekamban, a lábamban meg a hasam aljában van és még mindig azt mondanám, hogy inkább folyamatos. Elsétáltunk boltba, akkor nem fájt egyáltalán, de keményedtem. Mindig mondtam, hogy na, most megint keményedek, most megint. Úgy érzem ez még nem az igazi a folyamatos fájdalom miatt, de már jó lenne, ha leállna, vagy egyértelművé válna....
2012. márc. 26. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!